top

GORE-TEX

Značka GORE-TEX® je mezinárodně uznávaným symbolem vysoké nepromokavosti a prodyšnosti. Membrána GORE-TEX® je zárukou skvělé ochrany proti vodě a větru, které důvěřují tisíce lidí po celém světě.
Zobrazení Mřížka Seznam

307 výrobky

na stránce
  1. -38%
    Outdoorové boty dámské ZeroC Storo GTX LD - olive

    wish list

  2. -40%
    Trekové kalhoty Montura Magic 2.0 Cover Pants - black

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

307 výrobky

na stránce
Vymazat

GORE-TEX® je zárukou nepromokavosti

Membrána GTX se používá v případech, kdy je nezbytná úplná ochrana před povětrnostními vlivy. Oblečení a boty s touto membránou se skvěle osvědčí v lijáku, sněhové bouři i nárazovém větru. Membrána vytváří neproniknutelnou bariéru proti kapkám vody a sněhovým vločkám a dokonale vás chrání. Membrána GORE-TEX® je navržena pro širokou škálu aktivit. Proto se používá v turistických botách a oblečení, sportovním oblečení, horolezeckých botách a dalších. Všude tam, kde je vyžadována ochrana před vodou a větrem, poskytuje membrána vynikající ochranu jako spolehlivá vnější vrstva technického oblečení.

Konstrukce GORE-TEX®

Membrána GORE-TEX® je extrémně tenká vrstva, obvykle umístěná mezi vnější tkaninou a podšívkou. Proto ji nositel většinou nevidí, ale její vlastnosti nelze podceňovat. Extrémně tenký povlak se vytváří tajným procesem natahování PTFE (polytetrafluorethylenu). Výsledkem je materiál s tisíci mikroskopických pórů, jejichž velikost je taková, že jimi neprojde žádná molekula vody. Proto je membrána GORE-TEX® tak nepromokavá, že vás ochrání i před tím nejintenzivnějším deštěm. Póry jsou však dostatečně velké, aby jimi mohla bez problémů procházet vodní pára. To umožňuje odvádět vlhký vzduch, který tělo produkuje během cvičení, ven. Jedná se o mimořádně důležitou vlastnost membrány, která je zodpovědná za udržení příjemného vnitřního klimatu v oděvu a obuvi, a to i během fyzické námahy. Díky vynikajícím parametrům membrány GTX ji používají téměř všichni špičkoví výrobci horského a turistického oblečení a outdoorové obuvi.

Oblečení GORE-TEX® do deště a sněhu

Membránové výrobky GORE-TEX® se používají jako vnější vrstva oblečení při horských a sportovních aktivitách, kdy se potřebujete chránit před nejnepříznivějšími povětrnostními podmínkami. Poskytují vynikající nepromokavost pro další vrstvy oblečení pod nimi, ale především chrání uživatele, který je v mokrém stavu ohrožen rychlým podchlazením. V závislosti na aktivitě existují různé typy laminátů GORE-TEX® - kombinace vnější tkaniny, membrány a podšívky. Patří mezi ně extrémně odolné lezecké skořepiny, které musí dobře fungovat v těsném kontaktu se skálou. Velmi oblíbené jsou univerzálnější (a lehčí) oděvy GTX s různě uspořádanými kapsami a menšími kapucemi (přizpůsobenými velikosti hlavy, nikoli helmy). Nejlehčí modely jsou určeny pro běžce i minimalistické turisty a používají nejtenčí lamináty, které jsou při sbalení velmi malé a lehké jako pírko. Ať už se věnujete jakékoliv aktivitě, v našem rozsáhlém sortimentu GORE-TEX určitě najdete ten správný model.

GORE-TEX® Products GORE-TEX® Products s technologií C-KNIT™ GORE-TEX® Products s technologií PACLITE®

GORE-TEX® Products je hlavní membránou řady GTX. Nejčastěji se používá v turistickém a lyžařském oblečení. Je k dispozici jako dvouvrstvá (2L - vnější tkanina a membrána jsou spojeny a podšívka je volná) nebo třívrstvá (3L - všechny tři vrstvy - vnější tkanina, membrána a podšívka jsou spojeny v jeden celek)

GORE-TEX® Products s technologií C-KNIT™ je speciálně upravená podšívka, která zajišťuje ještě vyšší prodyšnost. Je také velmi příjemný na dotek. Oděvy s tímto typem membrány jsou lehké a vysoce odolné. Ideální pro treking a horolezectví.

Membrána GORE-TEX® PACLITE® je velmi tenká varianta GTX, která se dobře osvědčuje v lehčích bundách a kalhotách. Je ideální pro pěší turistiku a všude tam, kde je důležitá sbalitelnost a nízká hmotnost. Díky redukci dalších prvků se bundy a kalhoty lépe vejdou i do menších batohů.

GORE-TEX® Pro GORE-TEX® Active GORE-TEX® ACTIVE PRODUCTS s technologií SHAKEDRY™

Výrobky GORE-TEX® Pro jsou nejodolnější proti poškození. Extrémně odolné vnější materiály jsou ideální do náročného terénu. GTX Pro se používá hlavně v horském a horolezeckém oblečení.

GORE-TEX® Active je typ membrány, která díky jedinečné kombinaci s vnějším materiálem zaručuje ještě vyšší prodyšnost. Oděvy této řady jsou převážně sportovní modely pro aktivity s vyšší intenzitou námahy.

Membrána GORE-TEX® Shakedry® je nejlehčí odrůdou GTX používanou výhradně v běžeckém oblečení. Jedná se o extrémně tenké bundy, které byly zbaveny svrchní tkaniny, což vede k bezkonkurenční prodyšnosti při zachování naprosté nepromokavosti.

GORE-TEX® v obuvi - od trekingu po běh

Obuv s dobře fungující a odolnou membránou je skvělou volbou pro celoroční nošení. Díky plné ochraně nohy před vodou se nemusíte obávat povětrnostních podmínek na stezkách v přechodných ročních obdobích nebo v zimě. Membrána se používá téměř ve všech typech obuvi - od vysokohorských modelů přes trekové boty až po obuv pro každodenní nošení. Obuv z materiálu GORE-TEX® je velmi univerzální. Udrží vaše nohy v pohodlí, když prší i když neprší. Díky vysoké prodyšnosti membrány se používá i v běžeckých botách. Díky několika typům membrán používaných v obuvi snadno najdete tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Obuv GORE-TEX® Extended Comfort Obuv GORE-TEX® Performance Comfort GORE-TEX® Insulated Comfort Footwear GORE-TEX® SURROUND®

GORE-TEX® Extended Comfort je obuv se zvýšenou prodyšností. Použití samotné ultratenké membrány zajišťuje nízkou hmotnost a umožňuje účinný únik vlhkosti. Tento typ membrány se nejčastěji používá v lehké obuvi pro teplejší období a v běžecké obuvi.

Nejběžnějším typem membrány používané v populárních "trekovkách" je obuv GORE-TEX® Performance Comfort. Najdete ji ve většině univerzálních turistických modelů, které lze používat celoročně. Je dokonalou kombinací prodyšnosti, nepromokavosti a odolnosti.

Membrána GORE-TEX® Insulated Comfort Footwear s dodatečnou izolační vrstvou je tou nejlepší volbou pro zimní období. Je ideální pro zimní i vysokohorskou obuv, kdy je dostatečná izolace nohou klíčem k udržení tepelného komfortu nohou.

GORE-TEX® SURROUND® je speciální technologie používaná v obuvi určené do vyšších teplot. Díky moderní konstrukci podrážky je membrána umístěna i pod chodidlem, což zaručuje bezkonkurenční prodyšnost celé boty. Nejlepší volba pro letní měsíce!

GORE-TEX® pro ruce

Rukavice vybavené membránou GTX poskytují spolehlivou ochranu rukou v nepříznivých podmínkách a jsou ideální pro zimní období. Jsou optimální volbou pro lyžaře, horolezce a milovníky zimní turistiky po horských stezkách. Ochrana rukou před vlhkostí je v chladném počasí klíčová. Membránové doplňky GORE-TEX® jsou pro tyto podmínky ideální a zajišťují pohodlí během cvičení.

GORE-TEX® Gloves GORE-TEX® Gloves + gore warm technology GORE-TEX® Gloves + gore active technology GORE-TEX® Gloves + gore grip technology

Rukavice GORE-TEX® poskytují spolehlivou ochranu proti dešti a sněhu. Membrána umístěná pod vnějším materiálem dokonale chrání před sněhem i vodou. Skvělá volba pro většinu zimních outdoorových aktivit.

Pokud potřebujete větší ochranu před chladem, modely s rukavicemi GORE-TEX® + technologií gore warm jsou tou nejlepší volbou. Další izolační vrstva poskytuje ještě účinnější ochranu před chladem. Jsou ideální pro chladné zimní dny.

Rukavice GORE-TEX® + gore active technology jsou modely rukavic, které se zaměřují na maximální prodyšnost. Díky speciální konstrukci a vybraným materiálům jsou výrazně prodyšnější. Jsou optimální volbou pro intenzivní aktivity.

Rukavice GORE-TEX® + gore grip technology jsou určeny pro lidi, kteří potřebují maximální přilnavost. Toho bylo dosaženo použitím protiskluzové páskové konstrukce na vnitřní straně rukavic.

GORE-TEX® - v obchodě 8a.cz je membrána od hlavy až k patě!

Nabízíme širokou škálu výrobků vybavených membránou GTX, které se osvědčí jak při letních výkyvech počasí, tak při zimních lyžařských výletech. Všechny výrobky jsou speciálně testovány, aby byla zajištěna maximální vodotěsnost i v těch nejnepříznivějších povětrnostních podmínkách. Proto je outdoorové oblečení a obuv s membránou GORE-TEX® tak oblíbené.

Podívejte se na produkty GTX:

Pánské bundy GORE-TEX® Dámské bundy GORE-TEX® Pánské kalhoty GORE-TEX® Dámské kalhoty GORE-TEX® Pánské boty GORE-TEX®
Dámská obuv GORE-TEX® Trekove boty GORE-TEX® Lyžařské rukavice GORE-TEX® GORE-TEX® Invisible Fit GORE-TEX® The North Face