top

Dámské funkční mikiny

Dámské termální mikiny poskytují maximální pohodlí při mírných teplotách. Jsou vyrobeny z pružných materiálů a zaručují dokonalé přizpůsobení ženskému tělu a plnou volnost pohybu.
Zobrazení Mřížka Seznam

127 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

127 výrobky

na stránce
Vymazat

Dámské funkční mikiny - nejlepší volba pro aktivní ženy

Dámská funkční mikina je nezbytným doplňkem šatníku každé milovnice turistiky, sportu a trávení volného času v přírodě. Zaručuje optimální podmínky při námaze v různých teplotách. Dámské funkční mikiny na jedné straně zajišťují, aby tělo rychle neprochladlo, a na druhé straně musí zajistit vysokou prodyšnost a rychlý transport vlhkosti. Tyto podmínky splňuje pouze technické oblečení, které je od základu navrženo s ohledem na aktivní používání. Nabízíme velmi širokou škálu modelů, aby si každá uživatelka mohla vybrat funkční mikinu, která splňuje všechny její požadavky.

Dámské funkční mikiny jsou nejoblíbenější v chladnější části roku. Jsou ideální pod bundy místo triček. Dlouhé rukávy zajišťují lepší tepelný výkon, což se projevuje v pohodlí při nižších teplotách. V zimě je silnější dámská funkční mikina povinným doplňkem výbavy každé aktivní milovnice hor a outdoorových aktivit. Ať už lyžujete, nebo chodíte po horách, teplé termoprádlo je nutností.

Různorodé modely dámských funkčních mikin

Každý výrobce dámského termoprádla má ve svém sortimentu mnoho různých modelů. Mikiny jsou připraveny pro různé aktivity a teploty a mohou se lišit v mnoha detailech. Některé z nich jsou patrné na první pohled, některé se projeví až během používání. Nejvýraznější jsou jistě dámské funkční mikiny na zip, které umožňují rychlé nastavení izolace. 1/2 zip je mimořádně funkční doplněk, například u lyžařského spodního prádla. Díky tomu si můžete při lyžování na svahu zapnout mikinu pod krkem a při pobytu na horské chatě nebo baru ji můžete rozepnout, aby vám nebylo příliš horko. Velmi oblíbené jsou také modely s mírně vyšším límcem, který chrání krk před chladem. To je ideální řešení zejména v nejchladnějších dnech, kdy chránič krku zároveň zabraňuje jeho prochladnutí. Nejjednodušší modely fungují dobře jako základní vrstva v turistice, na kterou můžete nosit mikinu a bundu.

Dámské funkční mikiny se mohou lišit také materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. Důležitá je jednak jeho tloušťka, ale také použitá vlákna. Tyto dvě vlastnosti určují izolační vlastnosti mikiny. Výrobci funkčního spodní prádlo obvykle rozdělují dámské mikiny do několika kategorií, které jsou přizpůsobeny pro použití v různých ročních obdobích, takže s výběrem správného modelu nebudou žádné problémy. Nejteplejší funkční mikiny jsou ideální do mrazivých teplot. Na druhou stranu nejlehčí modely mohou poskytnout ochranu před ostrým sluncem během letních veder. Mnoho technologií použitých v mikinách je neviditelných a není je cítit. Patří mezi ně například antibakteriální povrchová úprava tkanin. Často je ve formě iontů stříbra mezi vlákny tkaniny. Ty zabraňují rychlému množení bakterií způsobujících zápach. Dámská funkční mikina tak vydrží déle svěží.

Dámské funkční mikiny v systému vrstveného oblečení

Dámské dobře padnoucí funkční mikiny se často používají jako první vrstva oblečení při turistice a sportovních aktivitách. Dobře se kombinují s dalšími vrstvami, jako jsou mikiny, softshellové bundy nebo bundy. Materiály příjemné na dotek poskytují výjimečné pohodlí. Díky použití elastických vláken mikiny dokonale kopírují každý pohyb uživatelky, aniž by ji omezovaly ve volnosti pohybu. Aby se předešlo podráždění, jsou použity ploché švy, které nejsou během aktivity téměř cítit. Stále častěji se také realizují zcela bezešvá řešení s nejvyšší úrovní komfortu. Díky těmto řešením je dámská funkční mikina ideální jako základní vrstva oblečení, na kterou lze nosit mikinu a bundu.

Dámská funkční mikina - syntetická nebo merino?

Dámské funkční mikiny lze rozdělit na dva hlavní typy podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Syntetické modely se obvykle věnují o něco intenzivnější aktivitě. Dokonale odvádějí vlhkost a zároveň zajišťují optimální regulaci teploty. V závislosti na tloušťce si můžete vybrat model, který je vhodný pro teplejší dny, i model, který poskytuje velmi dobrou izolaci v zimě. Tento typ dámské funkční mikiny je nejoblíbenější volbou pro milovnice všech druhů horských sportů a dalších aktivit. Dalším oblíbeným materiálem používaným při výrobě mikin je merino vlna. Dámské funkční mikiny z merino vlny sice neodvádějí vlhkost tak rychle jako jejich syntetické konkurentky, ale jsou mnohem příjemnější na dotek. Navíc se vyznačují nadprůměrnými izolačními vlastnostmi, díky nimž dokonale udržují požadovanou tělesnou teplotu.