top

Turistická sedátka

Turistické sedačky se skvěle hodí na túry po horských stezkách nebo na delší kempování. Kompaktní turistická sedačka poskytuje izolaci od země a pohodlný odpočinek.
8
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

8 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

8 položek

na stránce

Funkční turistická sedadla

Extrémně kompaktní turistické sedáky jsou nenápadným, ale velmi praktickým doplňkem výbavy každého turisty. Díky nízké hmotnosti a kompaktním rozměrům jsou po sbalení v batohu téměř neviditelné. Trekingové sedačky vám přijdou na pomoc vždy, když si budete chtít na stezce odpočinout. Stačí vám padlý kmen stromu, vyšší balvan nebo výklenek ve skále, abyste si vytvořili mimořádně pohodlné místo k sezení. V nejnepříznivější situaci je lze položit přímo na zem.

Místa pro turisty - výhody

Sedadla především skvěle izolují od země. Podobně jako karimatky nebo samonafukovací rohože nás dokonale chrání před rychlým ochlazením při sezení na studeném povrchu, například na kamenech. Za druhé jsou měkké a poskytují vysokou úroveň pohodlí bez ohledu na to, jaké místo si pro krátký odpočinek vybereme. Za třetí, turistické sedáky zabraňují snadnému ušpinění kalhot a umožňují sedět na mechových balvanech nebo ztrouchnivělých stromech. Za čtvrté poskytují další vrstvu, která nás chrání před promočením kalhot, když sedíme na mokré zemi. Díky tomu si můžeme trochu odpočinout bez ohledu na počasí.

Různé typy turistických sedadel

Sedadla pro pěší turistiku se mohou vyznačovat velmi odlišnou strukturou. Nejjednoduššími modely jsou malé skládací karimatky. Díky tomu jsou extrémně lehké a často se volí pro treking. O něco pohodlnějším řešením jsou samonafukovací turistické sedačky. Uvnitř jsou vyplněny speciální pěnou a naplněny vzduchem, takže poskytují vynikající izolaci a měkkost. Jsou skvělou volbou pro kempování ve stanu i pro výlety do přírody. Samostatnou kategorií jsou sedadla s opěradly. Jsou vyrobeny z pevných materiálů a opěradlo je podepřeno speciálními popruhy, které lze nastavit. Turistické sedačky jsou pohodlným řešením při kempování. V obchodě Obchod 8a.cz nabízí širokou škálu modelů, které jsou ideální pro různé outdoorové aktivity.