top

Turistická sedátka

Turistické sedačky se skvěle hodí na túry po horských stezkách nebo na delší kempování. Kompaktní turistická sedačka poskytuje izolaci od země a pohodlný odpočinek.
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

na stránce
Vymazat

Funkční turistická sedátka

Extrémně kompaktní turistická sedátka jsou nenápadným, ale velmi praktickým doplňkem výbavy každého turisty. Díky nízké hmotnosti a kompaktním rozměrům jsou po sbalení v batohu téměř neviditelné. Trekingová sedátka vám přijdou na pomoc vždy, když si budete chtít na stezce odpočinout. Stačí vám padlý kmen stromu, vyšší balvan nebo výklenek ve skále, abyste si vytvořili mimořádně pohodlné místo k sezení. V nejnepříznivější situaci je lze položit přímo na zem.

Turistická sedátka - výhody

Sedátka především skvěle izolují od země. Podobně jako karimatky nebo samonafukovací karimatky nás dokonale chrání před rychlým prochladnutím při sezení na studeném povrchu, například na kamenech. Za druhé jsou měkké a poskytují vysokou úroveň pohodlí bez ohledu na to, jaké místo si pro krátký odpočinek vybereme. Za třetí, turistická sedátka zabraňují snadnému ušpinění kalhot a umožňují sedět na mechových balvanech nebo ztrouchnivělých stromech. Za čtvrté poskytují další vrstvu, která nás chrání před promočením kalhot, když sedíme na mokré zemi. Díky tomu si můžeme trochu odpočinout bez ohledu na počasí.

Různé typy turistických sedátek

Turistická sedátka se mohou vyznačovat velmi odlišnou strukturou. Nejjednoduššími modely jsou malé skládací karimatky. Díky tomu jsou extrémně lehké a často se volí pro treking. O něco pohodlnějším řešením jsou samonafukovací turistická sedátka. Uvnitř jsou vyplněny speciální pěnou a naplněny vzduchem, takže poskytují vynikající izolaci a měkkost. Jsou skvělou volbou pro kempování ve stanu i pro výlety do přírody. Samostatnou kategorií jsou sedátka s opěradly. Jsou vyrobeny z pevných materiálů a opěradlo je podepřeno speciálními popruhy, které lze nastavit. Turistická sedátka jsou pohodlným řešením při kempování. Obchod 8a.cz nabízí širokou škálu modelů, které jsou ideální pro různé outdoorové aktivity.