top

Turistické kuchyně

Turistická kuchyně je kategorie, kde se můžete vybavit na horské túry, kempování a rodinné táboření. Najdete zde klasické hořáky na kartuše i na palivo, kempingové vařiče a grily.
Zobrazení Mřížka Seznam

263 výrobky

 1. -5%
  Cestovní kávovar AeroPress Clear

  wish list

 2. -11%
  Adaptér k expreskám Bialetti

  wish list

 3. -17%
  Sada Hario Basic Set Outdoor
  Sada Hario Basic Set Outdoor
  3449 Kč 4194 Kč

  wish list

 4. -14%
  Cestovní kávovar Bialetti Moka Express 9TZ

  wish list

 5. -25%
  Obal Trangia Mini Stove

  wish list

 6. -26%
  Turistický vařič Trangia Stove 25-8 UL/HA

  wish list

 7. -26%
  Turistický vařič Trangia Stove 25-5 UL

  wish list

 8. -26%
  Turistický vařič Trangia Stove 25-0 UL/HA

  wish list

 9. -26%
  Nádoba na vodu HydraPak Seeker+ 3L - clear

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

263 výrobky

Vymazat

Turistická kuchyně na horské stezky

Turistické vařiče se vyznačují malými přepravními rozměry a maximálními možnostmi vaření. Praktické hořáky, které najdete v této kategorii, nezaberou příliš mnoho cenného místa v horském batohu a zajistí, že budete mít vždy teplé jídlo. Bez tohoto vybavení se neobejde žádná pravá turistická kuchyně, protože oběd na túře vám dodá potřebnou energii. Jíst tzv. suchou stravu je dobré na krátkém výletě, ale na dlouhé cestě to bude únavné. Kromě toho se turistické vařiče hodí, když se chcete ráno povzbudit kávou a večer zahřát čajem. Základem vybavení turistických kuchyní jsou lehké, ale odolné kovy. Obvykle se jedná o hliník, ocel nebo dokonce titan. Turistické kuchyně má také odpovídající ochranu proti korozi, takže vlhké prostředí při kempování tento škodlivý proces nespustí. Turistické vařiče k dispozici v obchodě 8a.cz jsou na plynové kartuše, tuhé palivo nebo líh, takže si jistě vyberete to, co vám vyhovuje nejlépe.

Vybavení turistické kuchyně pro kempování

Turistické kuchyně pro kempování zahrnují větší konstrukce s více hořáky a vařiče s jedním plamenem. Podle toho, s kolika lidmi jedete a na jak dlouho se chystáte na outdoorovou dovolenou, si vyberete. Nabídka společnosti Outwell v této oblasti je mimořádně rozsáhlá, takže se při vaření v terénu budete cítit jako doma. Stojí za zmínku, že tyto kempingové vařiče se velmi snadno přepravují. Dají se složit do praktického kufru a převážet v kufru auta.

Turistické kuchyně - kartuše

Když se vydáte na trek, musíte si kromě turistického vařiče vzít i kartuši. Poskytuje potřebné palivo pro hořák, který umožňuje přípravu outdoorových pokrmů. Kapacita kartuší se liší, takže si každý turista najde tu svou. Jejich robustní konstrukce vám umožní nosit je v batohu bez obav, že by se povlak náhodou protrhl. Turistické kuchyně na 8a.cz zahrnuje kartuše, které mají stabilní dno. To znamená, že jakmile k nim připevníte hořák, můžete celek pevně postavit na zem.

Vybavení turistické kuchyně pro grilování

Kategorie turistické kuchyně na 8a.cz - patří sem trekingové a kempingové grily. Na horskou túru si vezmete tyto menší modely s prakticky plochou skládací konstrukcí. To znamená, že se vám snadno vejde do horského batohu a vy si můžete vychutnat vynikající chuť grilovaných pokrmů v přírodě. Tyto větší turistické grily jsou určeny pro milovníky kempování, protože vyžadují přepravu v autě. Jakmile je však postavíte v blízkosti stanu, můžete připravovat pokrmy pro více lidí a splnit tak svou roli outdoorového kuchaře. Grily v kategorii turistické kuchyně jsou vyrobeny z odolných materiálů - hliníku a oceli. Díky tomu vydrží nástrahy horských túr a kempování a budou vám věrně sloužit po další sezóny. V nabídce 8a.cz máme také plynové grily, které jsou bezpochyby šetrnější k životnímu prostředí a pohodlnější.

K turistickým kuchyním patří také chladicí boxy a termo tašky

Když jedete s rodinou kempovat, je skvělým nápadem vzít si s sebou elektrickou turistickou ledničku. Můžete jej napájet ze zásuvky v autě nebo z elektrické sítě v kempu, což je velmi snadné. Takto vybavená turistická kuchyně vám umožní vzít si s sebou potraviny, které vyžadují nízké teploty, aby zůstaly čerstvé. Navíc si do nich díky kapacitě turistických ledniček na 8a.cz můžete dát i sycené nápoje, které budou v horkých dnech chladit. Naše ledničky mají také funkci ohřevu pro rozmrazování potravin k večeři. Termo tašky v kategorii turistické kuchyně jsou ideální pro kratší cesty, kdy chcete udržet nápoje a zásoby při správné teplotě. To se bude líbit rodinám, které se vydají na výlet autem, i párům, které se rozhodnou uspořádat piknik v přírodě.

Vybavení turistické kuchyně - nádoby na vodu

Turistická kuchyně se neobejde bez vody, proto se vyplatí vybavit se vhodnou nádobou na ni. V našem obchodě najdete modely různých objemů, do kterých můžete uložit H2O. To vám umožní umýt nádobí a ruce, rehydratovat tělo a jistě se vám bude hodit i při vaření. Některé nádoby na vodu jsou skládací, takže jejich přeprava je velmi snadná.