top

Batohy

Ať už se věnujete turistice, tréninku, cvičení nebo horolezectví, batohy vám poskytnou pohodlí, které potřebujete k nošení veškerého vybavení. Liší se tvarem, kapacitou, způsobem uzavírání a nosnými systémy. Vyberte si dámský nebo pánský batoh pro každé outdoorové dobrodružství!
Zobrazení Mřížka Seznam

1142 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Batoh na kolo Evoc FR Lite Race 10 - steel/copen blue

  wish list

 2. -10%
  Enduro batoh Evoc FR Tour E-Ride 30 - dark olive/black

  wish list

 3. -10%
  Batoh na kolo Evoc E-Ride 12 - stone/petrol

  wish list

 4. -30%
  Městský batoh Ultimate Direction Commuter Tote - fog

  wish list

 5. -10%
  Turistický batoh Inov-8 VentureLite 18 - black/green

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

1142 výrobky

na stránce
Vymazat

Batohy se staly nepostradatelným společníkem při našich aktivitách, a to jak každodenních, tak i těch úzce souvisejících se sportem, outdoorem a volným časem. Na trhu jsou na výběr tisíce modelů a většina z nich jsou jednoduché městské a školní batohy, které se zaměřují na to, aby byly levné nebo aby jejich barva či design odpovídaly "stylu". Pokud si ceníte kvality, pohodlí, funkčnosti a trvanlivosti výrobku, jste na správném místě. Značkové batohy v našem obchodě jsou modely od výrobců, kteří jsou specialisty ve svém oboru, a pohodlí, spolehlivost a inovace ovlivňující efektivitu jsou základními hodnotami, o které usilují. Batohy v naší nabídce jsou výrobky, které mají fungovat, plnit konkrétní funkce a zároveň nepřekážet, ale pomáhat vám dosáhnout i těch nejnáročnějších cílů.

Batohy pro outdoorové aktivity

Batoh, který si s sebou vezmete na turistickou stezku, vám umožní nosit to nejnutnější a být připraven bez ohledu na měnící se počasí. Můžete si přibalit bundu, kalhoty do deště nebo zásoby jídla. V závislosti na délce vaší horské výpravy, a tedy i na typu a množství vybavení, které potřebujete nést, si můžete vybrat malý, střední nebo... obrovský. Pokud vás daná aktivita nadobro přitáhne a začne vyplňovat vaše víkendy a dovolené, rychle zjistíte, že máte více než jeden batoh a každý z nich má některé jedinečné vlastnosti a výhody, kterých si jako pokročilejší turista začnete všímat a oceňovat je. Mnoha lidem postačí klasické outdoorové nebo turistické batohy, jiní ocení specifickou konstrukci taktických batohů. Ne nadarmo se batohy nabízejí v různých kapacitách - pro snížení hmotnosti zavazadla (včetně hmotnosti samotného batohu) je vždy nejlepší zvolit co nejmenší batoh. Co to znamená? Záleží na konkrétní situaci a podmínkách. Sbalte si málo, ale bezpečně, aniž byste zapomněli na nouzové situace. Když jste daleko od civilizace a můžete rychle sehnat pomoc, budete moci použít jen to, co máte vy nebo váš partner v batohu, a úsloví "kdo se nese, o pomoc nežádá" získá nový význam.

Nabízíme opravdu malé batohy pro jednodenní túry a rychlé výstupy na vrcholy. V nabídce najdete také batohy se střední kapacitou, které jsou ideální na víkendové výlety nebo kratší cesty s přenocováním v hotelech či na chatě. V neposlední řadě nabízíme také velké batohy na dlouhé výlety a cesty s objemem 85 nebo dokonce 100 litrů. Do největšího z nich si pohodlně zabalíte vše, co potřebujete na dlouhé túry nebo vícedenní výlety, od spacáku přes náhradní oblečení až po jídlo na několik dní daleko od obchodu. Sportovní batohy pro pěší turistiku, trekking a cestování se vyznačují pohodlnými nosnými systémy a materiály, které odolávají náročným podmínkám. Obvykle jsou vybaveny přihrádkami nebo dalšími kapsami, které usnadňují balení a rovnoměrné rozložení nákladu. Správný přenos hmotnosti na bedra je možný díky bedernímu pásu, a proto jsou téměř všechny outdoorové batohy vybaveny nějakou jeho verzí. Čím větší batoh, tím širší, lépe polstrovaný a navíc nastavitelný pás. Pro vaše záda to bude znamenat obrovský rozdíl, který při desítkách kilometrů v náročném terénu může znamenat menší únavu a dokonce i zabránění zranění. Batoh s rozdělenou hlavní komorou (někdy označovaný jako batoh s dvojitým dnem nebo batoh s přihrádkou na spacák) vám také usnadní hledání toho, co potřebujete, během krátké přestávky na trase.

Některé batohy nabízejí přístup ze dvou stran, například shora (klasicky širokým otvorem skrytým pod klopou) a zespodu nebo zepředu pomocí zipu ve tvaru písmene "U". To ještě více usnadňuje nalezení potřebné vrstvy oblečení nebo lékárničky. Při výběru batohu na pěší turistiku mějte na paměti, že větší neznamená vždy lepší! Model s největším objemem, tj. více než 70 litrů, bude automaticky nejtěžší a pokušení nacpat do něj více věcí (které se do něj vejdou) se vám může stát osudným i na parkovišti, kdy se vám sbalený batoh bude špatně zvedat ze země ;-)

Co dělá batoh velmi pohodlným?

Stejně jako nesoudíte knihu jen podle obalu, nesoustřeďte se pouze na barvu a vzhled přední strany batohu. Pohodlná turistika, náročné horské túry nebo i každodenní kilometry na cestě do práce do značné míry závisí na nosném systému, tj. na celém systému zad, popruhů a bederního pásu. Pohodlný batoh musí být promyšlený, dobře navržený a otestovaný. Zde není prostor pro náhodu - nejlepší značky věnují měsíce výzkumu, prototypům a vylepšením, aby se ujistily, že batoh kromě vzhledu a funkčních doplňků dostane také nosný systém, který funguje! Takový nosný systém, který pevně drží na zádech při výstupech i sestupech, při jízdě na kole nepadá ze zad na stranu, odvětrává tělo uživatele, nedře krk, nemačká se při zkoušení v obchodě ani 200 kilometrů dále - na trase. Pokud vám záleží na pohodlí - přistupte k batohu z druhé strany - obrazně i doslova! Podívejte se na konstrukci zadní strany. U městského batohu, do kterého si chcete zabalit pouze peněženku a pár drobností, které nemají plnit kapsy, ale zároveň ani moc neváží, mohou být záda batohu naprosto rovná, bez pěny nebo větracích tunelů. U malých nákladů a na krátké vzdálenosti může být cokoli jiného přemírou formy nad obsahem, ale pokud má batoh sloužit k přenášení knih a notebooku, pak se bavíme spíše o specifickém zavazadle o hmotnosti několika kilogramů než o drobných předmětech. Batoh na notebook by měl mít profilované popruhy, polstrované vrstvou lehké pěny. Pokud chcete občas naskočit na městské kolo, bylo by také dobré, kdyby měl i ten nejjednodušší bederní pás a hrudní popruh. Ty stabilizují zátěž na těle, aby při každé zatáčce nepadala do strany.

Čím větší a objemnější je batoh, tím vyšší je potenciální hmotnost, která se do něj může vejít. To zvyšuje potřebu tlumení a stabilizace nákladu. Silnější pěny si s tím dokonale poradí, zatímco stále širší bederní pás účinně přenáší zátěž na pánevní kosti. Bederní pás je u batohů tím nejdůležitějším prvkem, který ovlivňuje pohodlí! Současně je asi nejvíce podceňovaným, a proto ignorovaným - kdo z nás neviděl na stezkách turisty s rozepnutým pásem, který bezvládně visel na boku. Pokud vás po dlouhém nošení batohu bolí ramena a krční svaly, problém vyřeší zapnutí bederního pásu a jeho správné umístění na pánvi. Pohodlné batohy přenášejí zátěž na bedra, čímž snižují tlak na ramena.

Pohodlný batoh je také takový, který nezpůsobuje nepohodlí spojené s pocením. Žádný z nich pocení nezastaví, ale materiály, ze kterých jsou na určitých místech vyrobeny, mají velký význam pro podporu ventilace a urychlení odvodu potu. Špičkoví výrobci se snaží vybavit batohy pěnovými, houbovými a textilními systémy, které odvádějí pot od oblečení (vyberte si funkční tričko, aby se vlhkost dostala ven!) a umožňují rychle pot odpařit. Některé modely určené pro použití v nejteplejších ročních obdobích mají dokonce síťku a zahnutý rám posunutý směrem od zad, aby vznikl jakýsi větrací tunel. Některé aktivity (horolezectví, běh, jízda na kole nebo trekking v technicky náročném terénu) však vyžadují, aby byl batoh blíže k tělu, a proto síťované batohy na dálku, ačkoli je mnozí považují za velmi pohodlné, nesplní očekávání 100 % uživatelů (pohodlný batoh může mít desítky tváří!).

Sportovní batohy pro milovníky hor

Hory mají mnoho tváří a tolik lidí, kolik způsobů, jak na nich aktivně trávit čas. Při výběru sportovního batohu pro outdoorové aktivity se vyplatí zvolit model určený pro danou disciplínu. Drobné detaily a zdánlivě nepatrné rozdíly při turistice, běhu nebo horolezectví opravdu "udělají své". Jinou kapacitu, konstrukci a funkční doplňky budou mít skialpové batohy nebo lyžařské batohy, jinou batohy pro turistiku s horolezeckými prvky a ještě jinou pro ultraběhy.

Sportovní batoh pro horolezectví se vyznačuje štíhlou linií, minimalistickým až asketickým designem a odolnými materiály. Nízká hmotnost musí jít ruku v ruce s nadprůměrnou odolností proti mechanickému poškození, oděru a roztržení. Batoh musí vydržet kontakt se skálou, ale zároveň musí být odolný proti tlačení vahou kovového lezeckého vybavení, které je uvnitř. Kromě toho jsou lezecké batohy často vybaveny poutky „daisy chain” pro připevnění karabin, přilby, lezeckých bot, lana atd. Takové batohy vždy sedí blíže k zádům než cestovní modely, u kterých je důležitější větrání než maximální stabilita.

Batohy pro horolezce a lezce trénující na umělé stěně jsou velmi specifické modely. Jejich hlavním úkolem je přeprava vybavení, obvykle lezeckého lana. Často jsou integrovány s plachtou, kterou lze umístit přímo pod lezeckou cestu. Takové batohy se obvykle nenosí na dlouhé vzdálenosti (výjimkou je hodinový nástup ve slavné oblasti Ceuse), takže nosné systémy jsou spíše základní. Větší pozornost je zde věnována pevnosti švů, zipů a materiálů, které musí zvládnout velké zatížení a přesuny z místa na místo.

Sportovní batoh na trailový běh musí být extrémně lehký, kompaktní, dbát na odvětrávání, ale zároveň pevně sedět na zádech. Nadměrná zátěž negativně ovlivňuje schopnost rychle překonávat trasy a obsah skákající při každém kroku a "létající" zprava doleva vás může skutečně přivést k šílenství. Proto se sportovní batohy pro běžce tvarově liší od klasických turistických nebo městských modelů a často se jim dokonce říká vesty. Jsou nataženy na zádech a ramenou jako brnění a umožňují držet celý obsah co nejblíže u těla ve stabilní poloze. Takový batoh navíc zajišťuje maximální volnost pohybu rukou, které při běhu do kopce nebo z kopce nenarazí lokty do batohu.

Samostatnou kategorií v našem obchodě jsou sportovní batohy pro použití v zimě, při túrách na skitouringu nebo při freeridu. Obvykle jsou také blízko těla, což má přinejmenším dva důvody. Za prvé, zimní batoh nesmí větrat (chladit!) záda nebo hromadit sníh v prostoru mezi zády a batohem. Za druhé, při sjezdu je důležitá rovnováha a neočekávané kývání batohu ze strany na stranu může mít negativní dopad na pocit rovnováhy. Kromě toho je zimní batoh vhodný pro přepravu lyží nebo snowboardu, má přihrádku na lavinový set a úchyt na přilbu.

Batohy pro každodenní dobrodruhy

V našem obchodě snadno najdete také městské batohy, a to jak pro muže, tak pro ženy. Starají se o vaše záda a držení těla, stejně jako o obsah, který je často vaší každodenní prací nebo výsledkem těžké práce. Dobrý městský batoh je pohodlný, dobře "organizovaný" a odolný. Mnohé z nich jsou vybaveny speciální přihrádkou na notebook, takže si nemusíte brát speciální brašnu na pracovní vybavení. K dispozici jsou také další kapsy na telefon nebo dokumenty, takže je můžete mít snadno po ruce. Díky tomu se můžete těšit na odvětrávání a stabilitu zavazadla na zádech, praktickou funkčnost a především spolehlivost a odolnost, kterými jsou nejlepší výrobci městských batohů proslulí.
Městský batoh, ať už na drahocenný notebook, nebo prostě na každodenní používání ve škole a v práci, by vám měl také přinášet radost! Návrháři se postarali o to, aby design dokonale odpovídal nejnovějším trendům a barevná škála byla nejen praktická, ale také "aktuální". Najdete zde městské batohy s asketickým oldschoolovým designem, batohy s rolovacím uzávěrem i typičtější batohy s klasickým širokým zipem. Nabízíme pánské a dámské batohy, malé i velké, pro vážné schůzky i zcela běžné výlety. Velmi zajímavou kategorií jsou batohy s ochranou proti krádeži vybavené bezpečnostním systémem, který zabrání odcizení obsahu v davu a pod tlakem (např. rozepnutím zipu nebo rozstřižením látky) nebo když nemáte batoh neustále na očích.

Často kladené otázky

Jaký je rozdíl mezi pánskými a dámskými batohy?

Dámské a pánské batohy se velmi často rozlišují - základem tohoto rozdělení je nosný systém. Dámské batohy jsou navrženy pro kratší trup, mají jinak tvarované popruhy a někdy i bederní pás. Stejně tak jsou pánské batohy často větší a rozdíl v objemu, např. 5 nebo 10 litrů, je často způsoben delšími zády a nosným systémem.

Jak si nastavit batoh?

PRVNÍ KROK: Uvolněte ramenní popruhy, zvedněte batoh za rukojeť a nasaďte si jej na záda. DRUHÝ KROK: Bederní pás by měl těsně obepínat pánevní ploténky a zatěžovat bedra. Zapněte přezku a zatáhněte za bederní pás, abyste upravili jeho obvod. Některé batohy vyžadují, abyste pás táhli do strany, mírně směrem k zádům, zatímco jiné jej táhnou zřetelně k pupku. TŘETÍ KROK: Poté utáhněte ramenní popruhy zatažením za dotahy, ale ne příliš silně. ČTVRTÝ KROK: Velké batohy jsou vybaveny popruhy pro stabilizaci nákladu. Najdete je na ramenních popruzích - přímo u krku. Utáhněte je, abyste si batoh přitáhli blíže k tělu. PÁTÝ KROK: Sepněte hrudní popruh. To zlepšuje volnost při aktivním pohybu a zabraňuje prověšování popruhů. ŠESTÝ KROK: Větší batohy mohou mít další popruhy pro kontrolu zatížení. Najdete je ve spodní části bederního pásu. Jejich dotažením zlepšíte kontrolu bočního zatížení.

Je možné batohy prát?

Ve většině případů se doporučuje prát v ruce ve velké míse nebo dokonce ve vaně. Batohy by se neměly prát v pračce, i když ty malé bez polstrovaných zad lze někdy prát v režimu ručního praní (zkontrolujte štítky!). Pro ruční čištění můžete použít prací prostředky na technické oděvy, mýdlo nebo speciální přípravky na turistické vybavení. Silnější nečistoty odstraňte měkkým kartáčem, hadříkem nebo houbou. Dobrý batoh se nebojí vody ani drhnutí, ale tuhé štětiny kartáče mohou materiál poškodit. Je velmi důležité batoh po umytí dobře opláchnout a poté vysušit. Stejně jako technické oblečení nebo boty do hor by batohy neměly přijít do styku s přímými zdroji tepla.