top

Batohy

Ať už se věnujete turistice, tréninku, cvičení nebo horolezectví, batohy vám poskytnou pohodlí, které potřebujete k nošení veškerého vybavení. Liší se tvarem, kapacitou, způsobem uzavírání a nosnými systémy. Vyberte si dámský nebo pánský batoh pro každé outdoorové dobrodružství!
1212
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 1212

na stránce
 1. -3%
  Dětský batoh Fjallraven Skule Kids - navy

  wish list

 2. -3%
  Batoh na notebook Fjallraven Skule 28 - black

  wish list

 3. -3%
  Trekový batoh Fjallraven Keb 72 - storm/dark navy

  wish list

 4. -3%
  Městský batoh Fjallraven Raven 28 - port

  wish list

 5. -3%
  Batoh na notebook Fjallraven Raven 20 - port

  wish list

 6. -5%
  Trekingový batoh Tatonka Yukon 60+10 - teal green

  wish list

 7. -5%
  Turistický batoh Tatonka Norix 32 - blue

  wish list

 8. -5%
  Batoh na notebook Tatonka City Pack 22- blue zig zag

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 1212

na stránce

Batohy se staly nepostradatelným společníkem při našich aktivitách, a to jak každodenních, tak i těch úzce souvisejících se sportem, outdoorem a volným časem. Na trhu jsou na výběr tisíce modelů a většina z nich jsou jednoduché městské a školní batohy, které se zaměřují na to, aby byly levné nebo aby jejich barva či design odpovídaly "stylu". Pokud si ceníte kvality, pohodlí, funkčnosti a trvanlivosti výrobku, jste na správném místě. Značkové batohy v našem obchodě jsou modely od výrobců, kteří jsou specialisty ve svém oboru, a pohodlí, spolehlivost a inovace ovlivňující efektivitu jsou základními hodnotami, o které usilují. Batohy v naší nabídce jsou výrobky, které mají fungovat, plnit konkrétní funkce a zároveň nepřekážet, ale pomáhat vám dosáhnout i těch nejnáročnějších cílů.

Batohy pro outdoorové aktivity

Batoh, který si s sebou vezmete na stezku, vám umožní nosit to nejnutnější a být připraven bez ohledu na měnící se počasí. Můžete si přibalit bundu, kalhoty do deště nebo zásoby. V závislosti na délce vaší horské výpravy, a tedy i na typu a množství vybavení, které potřebujete nést, si můžete vybrat malý, střední nebo... obrovské. Pokud vás daná aktivita nadobro přitáhne a začne vyplňovat vaše víkendy a dovolené, rychle zjistíte, že máte více než jeden batoh a každý z nich má některé jedinečné vlastnosti a výhody, kterých si jako pokročilejší turista začnete všímat a oceňovat je. Mnoha lidem postačí klasické outdoorové nebo turistické batohy, jiní ocení specifickou konstrukci taktické batohy Ne nadarmo se batohy nabízejí v různých kapacitách - pro snížení hmotnosti zavazadla (včetně hmotnosti samotného batohu) je vždy nejlepší zvolit co nejmenší batoh. Co to znamená? Záleží na konkrétní situaci a podmínkách. Zabalte si malé, ale bezpečné věci a nezapomeňte na nouzové situace. Když jste daleko od civilizace a můžete rychle sehnat pomoc, budete moci použít jen to, co máte vy nebo váš partner v batohu, a úsloví "kdo se nese, o pomoc nežádá" získá nový rozměr.

Nabízíme opravdu malé batohy pro jednodenní túry a rychlé výstupy na vrcholy. V nabídce najdete také batohy se střední kapacitou, které jsou ideální na víkendové výlety nebo kratší cesty s přenocováním v hotelech či hostelech. V neposlední řadě nabízíme také velké batohy na dlouhé výlety a cesty s objemem 85 nebo dokonce 100 litrů. Do největšího z nich si pohodlně zabalíte vše, co potřebujete na dlouhé túry nebo vícedenní výlety, od spacáku přes náhradní oblečení až po jídlo na několik dní mimo obchody. Sportovní batohy pro turistiku, treking a cestování se vyznačují pohodlnými nosnými systémy a materiály, které odolávají náročným podmínkám. Obvykle jsou vybaveny přihrádkami nebo dalšími kapsami, které usnadňují organizované balení a rovnoměrné rozložení nákladu. Správný přenos hmotnosti na boky je možný díky bedernímu pásu, a proto jsou téměř všechny outdoorové batohy vybaveny nějakou jeho verzí. Čím větší batoh, tím širší, lépe polstrovaný a navíc nastavitelný pás. Pro vaše záda to bude znamenat obrovský rozdíl, který při desítkách kilometrů v náročném terénu může znamenat menší únavu a dokonce i zabránění zranění. Batoh s rozdělenou hlavní přihrádkou (někdy označovaný jako batoh s dvojitým dnem nebo batoh s přihrádkou na spacák) vám také usnadní hledání toho, co potřebujete, během krátké přestávky na trase.

Některé batohy nabízejí přístup ze dvou stran, například shora (klasicky širokým otvorem skrytým pod klopou) a zespodu nebo zepředu pomocí zipu ve tvaru písmene "U". To ještě více usnadňuje nalezení potřebné vrstvy oblečení nebo lékárničky. Při výběru batohu na pěší turistiku mějte na paměti, že větší neznamená vždy lepší! Model s největším objemem, tj. více než 70 litrů, bude automaticky nejtěžší a pokušení nacpat do něj více věcí (které se do něj vejdou) se vám může stát osudným i na parkovišti, kdy se vám rozbalený batoh bude špatně zvedat ze země ;-)

Co dělá batoh velmi pohodlným?

Stejně jako nesoudíte knihu jen podle obalu, nesoustředte se pouze na barvu a vzhled přední strany batohu. Pohodlná turistika, náročné horské túry nebo i každodenní kilometry na cestě do práce do značné míry závisí na nosném systému, tj. na celém systému zad, popruhů a bederního pásu. Pohodlný batoh musí být promyšlený, dobře navržený a otestovaný. Zde není prostor pro náhodu - nejlepší značky věnují měsíce výzkumu, prototypům a vylepšením, aby se ujistily, že batoh kromě vzhledu a funkčních doplňků dostane také nosný systém, který funguje! Takový nosný systém, který pevně drží na zádech při stoupání i klesání, při jízdě na kole nepadá ze zad na stranu, odvětrává tělo uživatele, nedře krk, nemačká se při zkoušení v obchodě ani 200 kilometrů daleko - na trase. Pokud vám záleží na pohodlí - přistupte k batohu z druhé strany - obrazně i doslova! Podívejte se na konstrukci zadní strany. U městského batohu, do kterého si chcete zabalit pouze peněženku a pár drobností, které nemají plnit kapsy, ale zároveň ani moc neváží, mohou být záda batohu naprosto rovná, bez pěny nebo větracích tunelů. U malých nákladů a na krátké vzdálenosti může být cokoli jiného příliš, ale pokud má batoh sloužit k přenášení knih a notebooku, pak se bavíme spíše o specifickém zavazadle o hmotnosti několika kilogramů než o drobných předmětech. Batoh na notebook by měl mít profilované popruhy, polstrované vrstvou lehké pěny. Pokud chcete občas naskočit na městské kolo, bylo by také dobré, kdyby mělo i ten nejjednodušší bederní pás a hrudní popruh. Ty stabilizují zátěž na těle, aby při každé zatáčce nepadala do strany.

Čím větší a objemnější je batoh, tím vyšší je potenciální hmotnost, která se do něj může vejít. To zvyšuje potřebu tlumení a stabilizace nákladu. Silnější pěny si s tím dokonale poradí, zatímco stále širší bederní pás účinně přenáší zátěž na pánevní kosti. Bederní pás je u batohů tím nejdůležitějším prvkem, který ovlivňuje pohodlí! Současně je asi nejvíce podceňovaným, a proto ignorovaným - kdo z nás neviděl na stezkách turisty s rozepnutým pásem, který bezvládně visel na boku). Pokud vás po dlouhém nošení batohu bolí ramena a krční svaly, problém vyřeší zapnutí bederního pásu a jeho správné umístění na pánvi. Pohodlné batohy přenášejí zátěž na boky, čímž snižují tlak na ramena.

Pohodlný batoh je také takový, který nezpůsobuje nepohodlí spojené s pocením. Žádná z nich vás nezastaví, ale materiály, ze kterých jsou na určitých místech vyrobeny, mají velký význam pro podporu ventilace a urychlení odvodu potu. Špičkoví výrobci se snaží vybavit batohy pěnovými, houbovými a textilními systémy, které odvádějí pot od oblečení (vyberte si termoaktivní tričko, aby se vlhkost nedostala ven!), rozetřete ji na velkou plochu a nechte ji rychle odpařit. Některé modely určené pro použití v nejteplejších ročních obdobích mají dokonce síťku a zahnutý rám posunutý směrem od zad, aby vznikl jakýsi větrací tunel. Některé aktivity (horolezectví, běh, jízda na kole nebo trekking v technicky náročném terénu) však vyžadují, aby byl batoh blíže k tělu, a proto síťované batohy na dálku, ačkoli je mnozí považují za velmi pohodlné, nesplní očekávání 100 % uživatelů (pohodlný batoh může mít desítky tváří!).

Sportovní batohy na hory

Hory mají mnoho tváří a tolik lidí, kolik způsobů, jak v nich aktivně trávit čas. Při výběru sportovního batohu pro outdoorové aktivity se vyplatí zvolit model určený pro danou disciplínu. Drobné detaily a zdánlivě nepatrné rozdíly při turistice, běhu nebo horolezectví opravdu "udělají své". Různé kapacity, konstrukce a funkční doplňky budou mít batohy pro skitouring nebo lyžování, jiné pro turistiku s horolezeckými prvky a ještě jiné pro ultraběhy.

Sportovní batoh pro horolezectví se vyznačuje štíhlou linií, minimalistickým až asketickým designem a pancéřovanými materiály. Nízká hmotnost musí jít ruku v ruce s nadprůměrnou odolností proti mechanickému poškození, oděru a roztržení. Batoh musí vydržet kontakt se skálou, ale zároveň musí být odolný proti tlačení vahou kovového lezeckého vybavení, které je v něm poházeno. Kromě toho jsou lezecké batohy často vybaveny řetízkovými smyčkami pro připevnění karabin, přilby, lezeckých bot, lana atd. Takové batohy vždy sedí blíže k zádům než cestovní modely, u kterých je důležitější větrání než maximální stabilita.

Batohy pro horolezce a stěnové lezce jsou velmi specifické modely. Jejich hlavním úkolem je přeprava vybavení, obvykle horolezeckého lana. Často jsou integrovány s plachtou, kterou lze umístit přímo pod lezeckou cestu. Takové batohy se obvykle nenosí na dlouhé vzdálenosti (výjimkou je hodinový výstup ve slavné oblasti Ceuse), takže systémy nošení jsou spíše základní. Větší pozornost je zde věnována pancéřování švů, zipů a materiálů, které musí zvládnout velké zatížení a přesuny z místa na místo.

Sportovní batoh na trailový běh musí být extrémně lehký, kompaktní, dbát na odvětrávání, ale zároveň pevně sedět na zádech. Nadměrná zátěž negativně ovlivňuje schopnost rychle překonávat trasy a obsah skákající při každém kroku a "létající" zprava doleva vás může skutečně přivést k šílenství. Proto se sportovní batohy pro běžce tvarově liší od klasických turistických nebo městských modelů a často se jim dokonce říká vesty. Jsou nataženy na zádech a ramenou jako brnění a umožňují držet celý obsah co nejblíže u těla ve stabilní poloze. Takový batoh navíc zajišťuje maximální volnost pohybu rukou, které při běhu do kopce nebo z kopce nenarazí lokty do batohu.

Samostatnou kategorií v našem obchodě jsou sportovní batohy pro použití v zimě, při túrách na skitouringu nebo při freeridu. Obvykle jsou také blízko těla, což má přinejmenším dva důvody. Zaprvé, zimní batoh nesmí větrat (chladit!) záda nebo hromadit sníh v prostoru mezi zády a batohem. Za druhé, při sjezdu je důležitá rovnováha a neočekávané kývání batohu ze strany na stranu může mít negativní dopad na pocit rovnováhy. Kromě toho je tento zimní batoh vhodný pro přepravu lyží nebo snowboardu, má přihrádku na lavinový přístroj ABC a úchyt na přilbu.

Batohy pro každodenní dobrodruhy

V našem obchodě snadno najdete také městské batohy, a to jak pro muže, tak pro ženy. Starají se o vaše záda a držení těla, stejně jako o obsah, který je často vaší každodenní prací nebo výsledkem těžké práce. Dobrý batoh do města je pohodlný, přehledný a odolný. Mnohé z nich jsou vybaveny speciální přihrádkou na notebook, takže si nemusíte brát speciální brašnu na pracovní vybavení. K dispozici jsou také další kapsy na telefon nebo dokumenty, takže je můžete mít snadno po ruce. Díky tomu se můžete těšit na odvětrávání a stabilitu zavazadla na zádech, praktickou funkčnost a především spolehlivost a odolnost, kterými jsou nejlepší výrobci městských batohů proslulí. Městský batoh, ať už na drahocenný notebook, nebo prostě na každodenní používání ve škole a v práci, by vám měl také přinášet radost! Designéři se postarali o to, aby design dokonale odpovídal nejnovějším trendům a barevná škála byla nejen praktická, ale také "aktuální". Najdete zde městské batohy s asketickým oldschoolovým designem, batohy s rolovacím uzávěrem i typičtější batohy s klasickým širokým zipem. Nabízíme pánské a dámské batohy, malé i velké, pro vážné schůzky i zcela běžné výlety. Velmi zajímavou kategorií jsou batohy s ochranou proti krádeži vybavené bezpečnostním systémem, který zabrání odvážnému odcizení obsahu v davu a pod tlakem (např. rozepnutím zipu nebo rozstřižením látky) nebo když nemáte batoh neustále na očích.

Další často kladené otázky

Jaký je rozdíl mezi pánskými a dámskými batohy?

Dámské a pánské batohy se velmi často rozlišují - základem tohoto rozdělení je systém nošení. Dámské batohy jsou navrženy pro kratší trup, mají jinak tvarované popruhy a někdy i bederní pás. Stejně tak jsou pánské batohy často větší a rozdíl v objemu, např. 5 nebo 10 litrů, je často způsoben delšími zády a nosným systémem.

Jak si nastavím batoh?

KROK 1: Uvolněte ramenní popruhy, zvedněte batoh za rukojeť a položte si jej na záda. KROK 2: Bederní pás by měl těsně obepínat pánevní ploténky a zatěžovat boky. Zapněte přezku a zatáhněte za bederní pás, abyste upravili jeho obvod. Některé batohy vyžadují, abyste pás táhli do strany, mírně směrem k zádům, zatímco jiné jej táhnou zřetelně k pupku. KROK 3: Poté utáhněte výztuhy zatažením za popruhy, ale ne příliš silně. KROK 4: Velké batohy jsou vybaveny popruhy pro stabilizaci nákladu. Najdete je na popruzích - přímo u krku. Utáhněte je, abyste si batoh přitáhli blíže k tělu. KROK 5: Zapněte přezku hrudního pásu. To zlepšuje volnost při aktivním pohybu a zabraňuje prověšování popruhů. KROK 6: Větší batohy mohou mít další popruhy pro kontrolu zatížení. Najdete je ve spodní části bederního pásu. Jejich dotažením zlepšíte kontrolu bočního zatížení.

Dají se batohy prát?

Ve většině případů se doporučuje mytí rukou ve velké míse nebo dokonce ve vaně. Batohy by se neměly prát v pračce, i když ty malé bez polstrovaných zad lze někdy prát v režimu ručního praní (zkontrolujte štítky!). Pro ruční čištění můžete použít prací prostředky na technické oděvy, mýdlo nebo speciální přípravky na turistické vybavení. Silnější nečistoty odstraňte měkkým kartáčem, hadříkem nebo houbou. Dobrý batoh se nebojí vody ani drhnutí, ale tuhé štětiny kartáče mohou materiál poškodit. Je velmi důležité batoh po umytí dobře opláchnout a poté vysušit. Stejně jako technické oblečení nebo horská obuv by batohy neměly přijít do styku s přímými zdroji tepla.