top

Běžecké opasky

Běžecký pás je alternativou k batohu, díky které si můžete vzít vše, co nepotřebujete. Pokud si na trénink nebo závody vyberete běžecký pás, budete mít vždy u sebe láhev s vodou a energetickou svačinu.
53
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

53 položek

na stránce
 1. -3%
  Opasek na běhání Compressport Free Belt Pro - red

  wish list

 2. -26%
  Běžecký pás Silva Strive Belt - blue

  wish list

 3. -22%
  Běžecký pás Silva Race 4
  Běžecký pás Silva Race 4
  966 Kč 1 239 Kč

  wish list

 4. -22%
  Běžecký pás Silva Free 10
  Běžecký pás Silva Free 10
  1 177 Kč 1 509 Kč

  wish list

 5. -29%
  Běžecký opasek Deuter Pulse 2 - bay

  wish list

 6. -31%
  Běžecký opasek Deuter Pulse 1 - bay

  wish list

 7. -31%
  Běžecký opasek Deuter Pulse 1 - black

  wish list

 8. -31%
  Běžecký opasek Deuter Pulse 2 - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

53 položek

na stránce

Běžecký pás - minimalistická podpora, kterou si zasloužíte

Při horském tréninku nebo při závodech je nutné mít s sebou několik kusů běžecké výbavy. Jedná se například o energetickou tyčinku, izotonický gel nebo nutně o láhev s vodou. Všichni však víme, že nosit při běhu batoh je zbytečné, a tak se běžecký pás ukazuje jako jasná volba. Její minimalistický design vás nezatíží a neomezuje ve volnosti pohybu, zároveň však zajišťuje, že s sebou můžete snadno nosit několik nezbytných věcí. Když návrháři vytvářejí běžecký bederní pás, používají syntetické materiály v podobě polyesteru nebo polyamidu. To znamená, že si celá konstrukce zachovává potřebnou odolnost, takže ji budete moci používat po několik dalších sezón. Rychleschnoucí vlastnosti materiálů použitých v běžeckých pásech zároveň znamenají, že přebytečná vlhkost je účinně odváděna pryč. To zvyšuje komfort při jízdě v horách i ve městě. Každý model boků je navíc elastický, takže se pohodlně přizpůsobí vaší postavě.

Běžecký pás - ideální do hor i do města

Ať už soutěžíte, nebo běžíte tréninkový běh, podpora běžeckého pásu je neocenitelná. Každý model má kapsy, do kterých se vejde celá řada nezbytných věcí na běhání. Výrobci jako Dynafit, Salomon, Deuter, Silva a The North Face si jsou dobře vědomi potřeb běžecké komunity, a proto vytvářejí modely vhodné pro různé aktivity. Díky tomu je můžete používat jak při běhu po horských stezkách, lesních cestách, tak při každodenním městském tréninku. Díky všestrannému designu běžeckého pásu jste nezávislí a připraveni na různé situace. Typ bederního vaku, jehož variantou je běžecký pás, je vždy lehký a pohodlný batoh, který se přizpůsobí postavě a udržuje stabilitu i při dynamickém pohybu. Díky tomu se nemusíte bát, že by vám podklouzla, což by mohlo narušit vaše běžecké tempo. I běžící pás s bidonem zůstává navzdory zatížení vodou velmi stabilní.

Běžecký pás - je snazší uběhnout kilometr navíc

Stabilitu pásu obvykle zajišťují dvě řešení. První z nich je, že pásek lze zapnout sponou, jejíž délka je nastavitelná. To znamená, že si běžecký pás můžete velmi pohodlně přizpůsobit své postavě. Další konstrukcí, kterou výrobci používají, je pás přetažený přes boky jako šortky. Vyznačuje se větší roztažností, takže se mnohem lépe přizpůsobí tělu. Výběr vhodného designu závisí na typu běhu, který provozujete. Bidonový pás samozřejmě využívá speciální výztuhy v místě, kde je voda. Tím však není celá konstrukce příliš namáhána a láhev je také chráněna před vypadnutím.

Běžecký pás s lahví na vodu - snadný přístup k vodě ve chvílích největší námahy

Některé modely pásů umožňují vzít si s sebou láhev s vodou nebo izotonický nápoj. To je důležité, protože během vynaloženého úsilí, ať už jde o start v soutěži nebo trénink, ztrácíme cennou energii. Díky tomu budete mít vždy po ruce dávku osvěžující tekutiny, která vám dodá sílu překonat další kilometry horské stezky nebo městské cesty. Někdy běžecký pás umožňuje také připevnit běžecké hole nebo dokonce ultralehkou větrovku, což se bude hodit, když se zhorší počasí.