top

Běžecké opasky

Běžecký pás je alternativou k batohu, díky které si můžete vzít vše, co nepotřebujete. Pokud si na trénink nebo závody vyberete běžecký pás, budete mít vždy u sebe láhev s vodou a energetickou svačinu.
Zobrazení Mřížka Seznam

44 výrobky

na stránce
 1. -31%
  Běžecký pás Silva Strive Belt - blue

  wish list

 2. -30%
  Běžecký pás Silva Race 4
  Běžecký pás Silva Race 4
  889 Kč 1 270 Kč

  wish list

 3. -30%
  Běžecký pás Silva Free 10
  Běžecký pás Silva Free 10
  1 059 Kč 1 514 Kč

  wish list

 4. -34%
  Běžecký opasek Deuter Pulse 2 - bay

  wish list

 5. -33%
  Běžecký opasek Deuter Pulse 2 - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

44 výrobky

na stránce
Vymazat

Běžecký opasek - minimalistická podpora, kterou si zasloužíte

Při horském tréninku nebo při závodech je nutné mít s sebou několik kusů běžecké výbavy. Jedná se například o energetickou tyčinku, izotonický gel nebo nutně o láhev s vodou. Všichni však víme, že nosit při běhu batoh je zbytečné, a tak se běžecký opasek ukazuje jako jasná volba. Jeho minimalistický design vás nezatíží a neomezuje ve volnosti pohybu, zároveň však zajišťuje, že s sebou můžete snadno nosit několik nezbytných věcí. Když návrháři vytvářejí běžecký bederní opasek, používají syntetické materiály v podobě polyesteru nebo polyamidu. To znamená, že si celá konstrukce zachovává potřebnou odolnost, takže ji budete moci používat po několik dalších sezón. Rychleschnoucí vlastnosti materiálů použitých v běžeckých opascích zároveň znamenají, že přebytečná vlhkost je účinně odváděna pryč. To zvyšuje komfort při horských a městských bězích. Každý model je navíc elastický, takže se pohodlně přizpůsobí vaší postavě.

Běžecký opasek - ideální do hor i do města

Ať už soutěžíte, nebo běžíte tréninkový běh, podpora běžeckého pásu je neocenitelná. Každý model má kapsy, do kterých se vejde celá řada nezbytných věcí na běhání. Výrobci jako Dynafit, Salomon, Deuter, Silva a The North Face si jsou dobře vědomi potřeb běžecké komunity, a proto vytvářejí modely vhodné pro různé aktivity. Díky tomu je můžete používat jak při běhu po horských stezkách, lesních cestách, tak při každodenním městském tréninku. Díky všestrannému designu běžeckého opasku jste nezávislí a připraveni na různé situace. Typ bederní tašky, jehož variantou je běžecký opasek, je vždy lehký a pohodlný obal, který se přizpůsobí postavě a udržuje stabilitu i při dynamickém pohybu. Díky tomu se nemusíte bát, že by vám podklouzl, což by mohlo narušit vaše běžecké tempo. I běžecký opasek s láhví zůstává navzdory zatížení vodou velmi stabilní.

Běžecký opasek - je snazší uběhnout kilometr navíc

Stabilitu opasku obvykle zajišťují dvě řešení. První z nich je, že opasek lze zapnout sponou, jejíž délka je nastavitelná. To znamená, že si běžecký opasek můžete velmi pohodlně přizpůsobit své postavě. Další konstrukcí, kterou výrobci používají, je pás přetažený přes boky jako šortky. Vyznačuje se větší roztažností, takže se mnohem lépe přizpůsobí tělu. Výběr vhodného designu závisí na typu běhu, který provozujete. Opasek s láhví samozřejmě využívá speciální výztuhy v místě, kde je voda. Tím však není celá konstrukce příliš namáhána a láhev je také chráněna před vypadnutím.

Běžecký opasek s láhví na vodu - snadný přístup k vodě ve chvílích největší námahy

Některé modely opasků umožňují vzít si s sebou láhev s vodou nebo izotonický nápoj. To je důležité, protože během vynaloženého úsilí, ať už jde o start v závodech nebo trénink, ztrácíme cennou energii. Díky tomu budete mít vždy po ruce dávku osvěžující tekutiny, která vám dodá sílu překonat další kilometry horské stezky nebo městské cesty. Někdy běžecký opasek umožňuje také připevnit běžecké hole nebo dokonce ultralehkou větrovku, což se bude hodit, když se zhorší počasí.