top

Mačky na skialpinismus

Mačky na skialpinismus jsou nezbytnou součástí výbavy skialpinistů, kteří chtějí zvýšit svou bezpečnost a pohodlí při zdolávání obtížných zledovatělých svahů. Ultralehké mačky připevněné ke skitouringovým botám vám umožní dosáhnout skalnatého vrcholu.
11
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

11 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

11 položek

na stránce

Lyžařské horolezecké lyže pro náročnější výstupy

Lhkost při výstupu, jistota na vrcholu trasy a neomezená volnost při sjezdu jsou to, co ambiciózní lyžaři v terénu oceňují. Skokanské mačky jsou navrženy tak, aby zvládly i ty nejnáročnější cíle a nezatěžovaly batoh. Byly zkonstruovány s velkým důrazem na nízkou hmotnost a kompaktní rozměry a v ničem si nezadají s jinými mačkami určenými pro túry po ledovcích a zimních vrcholech. Odpovídají normě EN893 a stejně jako většina "klasických" modelů jsou vybaveny řadou úchytů vhodných pro různé typy lyžařské obuvi.

Automatický nebo poloautomatický? To je otázka

Automatické lyže jsou modely určené pro boty s výřezem v přední a zadní části skořepiny. Jsou velmi stabilní a snadno se nasazují - stačí jen upevnit tyčku v přední části boty do správné "drážky" v podrážce boty a zapnout přezku v zadní části. Možná byste řekli, že je to perfektní, kdyby nebylo toho, že poměrně málo skialpinistických bot nemá špičku. Konstrukce skořepiny, kterou nedávno představila značka Dynafit pod názvem Speed Nose, tento zapínací prvek nemá. Tato změna umožnila odlehčit boty (podrážka je až o 15 % lehčí), změnit osu otáčení chodidla pohybujícího se v kolíkovém vázání a přiblížit chůzi "přirozené" chůzi. Jak je to ale s montáží krakorců? Pro tento typ bot jsou ideální poloautomaty, které jsou vpředu vybaveny pružnou klecí. Alternativně lze na vybrané poloautomaty namontovat adaptér Dynafit, který změní čelenku na omezovač a lanko, které shora drží botu na místě. V každém případě se automatické nebo poloautomatické skoby hodí prakticky do všech moderních lyžařských bot.

A možná i koše?

Dilemata ohledně střihu jsou téměř zcela vyřešena pomocí košíkových lyží. Flexibilní koše v přední a zadní části se hodí pro různé výrobce bot, s širšími, užšími, vroubkovanými nebo nevroubkovanými skořepinami. Jsou také dobrou volbou pro lidi, kteří chtějí používat některou z macky i při pěších túrách, a to na klasické horské obuvi. Nejsou sice tak stabilní jako automatika, ale s ohledem na tuhost lyžařských bot je lze upevnit velmi pevně.

Skitters v obchodě 8a.cz

Bez ohledu na typ montáže musí skokanské mačky splňovat stejné požadavky na pevnost a metodiku testování. Výběrem modelů z naší nabídky si můžete být jisti původem, originalitou označení CE a spolehlivým přístupem nejlepších výrobců zimní výbavy v oblasti designu, bezpečnostních testů a zpracování. Lyžařské mačky Climbing Technology Snow Flex, Grivel, Petzl a Black Diamond zaručují dodržování platných směrnic EU a odpovědný přístup k podnikání.