top

Mačky na skialpinismus

Mačky na skialpy jsou nezbytnou součástí výbavy skialpinistů, kteří chtějí zvýšit svou bezpečnost a pohodlí při zdolávání obtížných zledovatělých svahů. Ultralehké mačky připevněné ke skitouringovým botám vám umožní dosáhnout skalnatého vrcholu.
Zobrazení Mřížka Seznam

9 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Automatické mačky Blue Ice Harfang Crampon - blue

  wish list

 2. -10%
  Mačky Blue Ice Harfang Tour Crampon - blue

  wish list

 3. -15%
  Skialpové mačky Camp Skimo Total Race

  wish list

 4. -23%
  Mačky Petzl Irvis Hybrid
  Mačky Petzl Irvis Hybrid
  3 886 Kč 5 047 Kč

  wish list

 5. -25%
  Mačky na skialpinismus Dynafit Cramp-In - orange/blue

  wish list

 6. -19%
  Mačky Climbing Technology Snow Flex

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

9 výrobky

na stránce
Vymazat

Skialpové mačky na náročnější výstupy

Lehkost při stoupání, jistota kroků na vrcholu trasy a neomezená volnost při sjezdu jsou tím, co oceňují milovníci ambiciózních skialpových výzev. Skialpové mačky byly navrženy tak, aby co nejlépe podporovaly realizaci i extrémně náročných cílů a nezatěžovaly batoh. Byly zkonstruovány s velkým důrazem na nízkou hmotnost a kompaktní rozměry. V ničem si nezadají s jinými mačkami určenými pro túry po ledovcích a zimních vrcholech. Odpovídají normě EN893. A stejně jako většina "klasických" modelů jsou vybaveny řadou úchytů vhodných pro různé typy skialpové obuvi.

Automatické nebo poloautomatické? To je otázka

Automatické skialpové mačky jsou modely určené pro boty s výřezem v přední a zadní části skořepiny. Jsou velmi stabilní a snadno se nasazují. Stačí jen upevnit tyčku v přední části boty do správné "drážky" v podrážce boty a zapnout přezku v zadní části. Možná byste řekli, že je to perfektní, ale řada bot nemá na špičce žlábek. Konstrukce skořepiny, kterou nedávno představila značka Dynafit pod názvem Speed Nose, tento zapínací prvek nemá. Tato změna umožnila odlehčit boty (podrážka je až o 15 % lehčí), změnit osu otáčení chodidla pohybujícího se v pinovém vázání a přiblížit chůzi "přirozené" chůzi. Jak je to ale s montáží maček? Pro tento typ bot jsou ideální poloautomatické mačky, které jsou vpředu vybaveny pružným úchytem. Alternativně lze na vybrané poloautomatické mačky namontovat adaptér značky Dynafit. V každém případě se automatické nebo poloautomatické mačky hodí prakticky do všech moderních skialpových bot.

A možná i mačky s plastovými úchyty?

Skialpové mačky s plastovými úchyty téměř úplně rozptýlí dilemata ohledně padnutí. Flexibilní mačky v přední a zadní části se přizpůsobí botám od různých výrobců. Se širšími, užšími skořepinami, s drážkami i bez nich. Jsou také dobrou volbou pro lidi, kteří chtějí používat mačky i při pěších túrách, a to na klasické pohorky. Nejsou sice tak stabilní jako automatické, ale s ohledem na tuhost skialpových bot je lze upevnit velmi pevně.

Skialpové mačky v obchodě 8a.cz

Bez ohledu na typ uchycení musí skialpové mačky splňovat stejné požadavky na pevnost a metodiku testování. Výběrem modelů z naší nabídky si můžete být jisti původem, originalitou označení CE a spolehlivým přístupem nejlepších výrobců zimní výbavy v oblasti designu, bezpečnostních testů a zpracování. Skialpové mačky Climbing Technology Snow Flex, Grivel, Petzl a Black Diamond zaručují dodržování platných směrnic EU a odpovědný přístup k podnikání.