top

Rychleschnoucí spodní prádlo

Rychleschnoucí spodní prádlo Skialpovévás podpoří v extrémních zimních podmínkách, kdy je důležitá ochrana před chladem. Technické kamaše a mikiny jsou nezbytností, pokud se chcete věnovat skialpinismu.
78
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 78

na stránce
  1. -15%
    Funkční legíny The North Face Easy Tights - black

    wish list

  2. -22%
    Legíny X-Bionic Radiactor 4.0 Pants - gold

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 78

na stránce

Rychleschnoucí spodní prádlo - syntetika a merino vlna

Značky jako Icebreaker, Sensor, Salewa a Dynafit poskytují vysoce kvalitní termoprádlo. Vyrábí se převážně ze syntetických vláken a někdy z merino vlny. Její termoregulační vlastnosti jsou nepostradatelnou podporou při lyžování. Rychleschnoucí prádlo s merino vlnou izoluje a zároveň odvádí přebytečnou vlhkost. To pomáhá udržovat vyváženou tepelnou rovnováhu. Snadněji se tak vyhnete ochlazování i přehřívání, což zvyšuje účinnost vašeho úsilí. Rychleschnoucí vlastnosti syntetických vláken jsou vysoce ochranné proti přehřátí, které, jak víme, je v zimě velmi škodlivé. Zásadní je také ochrana proti přechlazení, protože jeho vliv může zmařit vaše lyžařské plány.

Rychleschnoucí spodní prádlo - prodyšná syntetika

Výrobci častěji než merino vlnu používají syntetické materiály. Většinou se jedná o polyester, polypropylen a také polyamid. To znamená, že toto tepelně aktivní lyžařské prádlo se vyznačuje vynikající prodyšností. Zajišťuje, že vlhkost produkovaná tělem při cvičení je účinně odváděna pryč. To vám také umožní použít spodní prádlo jako první vrstvu vašeho parašutistického oblečení, které přenese vlhkost do bundy a kalhot. Zároveň se vám bude lépe udržovat suché klima u pokožky, což bude mít pozitivní vliv na vaše pohodlí.

Rychleschnoucí prádlo - volnost pohybu

Termální prádlo pro skialpinismus se musí vyznačovat schopností zachovat maximální volnost pohybu. Jak víme, není nic horšího než materiál, který klade odpor, což jen ubírá cennou energii. Proto je rychleschnoucí prádlo značek Dynafit, Salewa a Arcteryx dostatečně elastické. Díky své roztažnosti vás nebude nic omezovat a zachováte si maximální rozsah pohybu rukou, nohou a trupu. Lyžařské brýle přiléhají těsně k tělu, což je velmi pohodlné. Zabraňuje také tomu, aby se zachytávaly o lyžařské kalhoty, což by mohlo narušit dynamiku vaší aktivity. Zároveň jsou kamaše i dresy často založeny na konstrukci z dvou- nebo čtyřcestné strečové tkaniny. Jejich sportovní střih vám také umožní užívat si pohodlí a volnost pohybu při výstupu i sestupu.

Antibakteriální vlastnosti rychleschnoucího prádla

V této kategorii najdete oděvy často podporované antibakteriálními roztoky. Díky nim se zpomaluje tvorba nepříjemných pachů, takže si udržíte svěžest kolem těla po delší dobu. Tato je vyrobena z vlny Merino a má přirozené antibakteriální vlastnosti. Ty jsou způsobeny bílkovinami obsaženými v tomto materiálu. Syntetické rychleschnoucí prádlo je naopak podpořeno technologií iontů stříbra. Tento roztok také zpomaluje tvorbu nepříjemných pachů, což zvyšuje pocit pohodlí.

Rychleschnoucí prádlo - nedráždí pokožku

Při dynamickém lyžování je podráždění pokožky to poslední, co chcete. Proto výrobci používají pouze měkké materiály. Rychleschnoucí prádlo z vlny Merino je přirozeně příjemné na dotek, zatímco syntetické prádlo je vyrobeno ze speciální tkaniny. Ta je obvykle podepřena plochými švy, takže riziko podráždění pokožky je minimální. Tím se zvýší vnímaný komfort a vy budete mít o to větší chuť na seskok padákem.