top

Rychleschnoucí spodní prádlo

Rychleschnoucí spodní prádlo vás podpoří v extrémních zimních podmínkách, kdy je důležitá ochrana před chladem. Technické funkční legíny a mikiny jsou nezbytností, pokud se chcete věnovat skialpinismu.
Zobrazení Mřížka Seznam

84 výrobky

na stránce
 1. -29%
  Termolegíny Houdini Desoli Mid Tights - true black

  wish list

 2. -36%
  Termolegíny Thermowave 3 in 1 Pants - anthracite

  wish list

 3. -25%
  Termolegíny Thermowave Merino Xtreme Pants - blk/grey

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

84 výrobky

na stránce
Vymazat

Rychleschnoucí spodní prádlo - syntetika a merino vlna

Značky jako Icebreaker, Sensor, Salewa a Dynafit poskytují vysoce kvalitní funkční spodní prádlo. Vyrábí se převážně ze syntetických vláken a někdy z merino vlny. Její termoregulační vlastnosti jsou nepostradatelnou podporou při lyžování. Rychleschnoucí spodní prádlo s merino vlnou izoluje a zároveň odvádí přebytečnou vlhkost. To pomáhá udržovat vyváženou tepelnou rovnováhu. Snadněji se tak vyhnete prochladnutí i přehřívání, což zvyšuje účinnost vašeho úsilí. Rychleschnoucí vlastnosti syntetických vláken poskytují vysoký stupeň ochrany proti přehřátí, které, jak víme, je v zimě velmi škodlivé. Zásadní je také ochrana proti prochladnutí, protože jeho vliv může zmařit vaše skialpové plány.

Funkční prádlo - prodyšná syntetika

Výrobci častěji než merino vlnu používají syntetické materiály. Většinou se jedná o polyester, polypropylen a také polyamid. To znamená, že toto rychleschnoucí spodní prádlo na skialpinismus se vyznačuje vynikající prodyšností. Zajišťuje, že vlhkost produkovaná tělem při cvičení je účinně odváděna pryč. To vám také umožní použít spodní prádlo jako první vrstvu vašeho skialpového oblečení, které přenese vlhkost do bundy a kalhot. Zároveň se vám bude lépe udržovat suché klima u pokožky, což bude mít pozitivní vliv na vaše pohodlí.

Rychleschnoucí spodní prádlo - volnost pohybu

Funkční prádlo na skialpinismus se musí vyznačovat schopností zachovat maximální volnost pohybu. Jak víme, není nic horšího než materiál, který klade odpor, což jen ubírá cennou energii. Proto je rychleschnoucí spodní prádlo značek Dynafit, Salewa a Arcteryx dostatečně elastické. Díky své roztažnosti vás nebude nic omezovat a zachováte si maximální rozsah pohybu rukou, nohou a trupu. Skialpové legíny přiléhají těsně k tělu, což je velmi pohodlné. Zabraňují také tomu, aby se zachytávaly o lyžařské kalhoty, což by mohlo narušit dynamiku vaší aktivity. Zároveň jsou legíny a mikiny často založeny na konstrukci z 2 nebo 4 way stretch tkaniny. Jejich sportovní střih vám také umožní užívat si pohodlí a volnost pohybu při výstupu i sjezdu.

Antibakteriální vlastnosti rychleschnoucího prádla

V této kategorii najdete oděvy často podporované antibakteriálními řešeními. Díky nim se zpomaluje tvorba nepříjemných pachů, takže si udržíte svěžest kolem těla po delší dobu. Spodní prádlo vyrobené z merino vlny má přirozené antibakteriální vlastnosti. Ty jsou způsobeny bílkovinami obsaženými v tomto materiálu. Syntetické rychleschnoucí spodní prádlo je naopak podpořeno technologií iontů stříbra. Toto řešení také zpomaluje tvorbu nepříjemných pachů, což zvyšuje pocit pohodlí.

Funkční prádlo - nedráždí pokožku

Při dynamickém lyžování je podráždění pokožky to poslední, co chcete. Proto výrobci používají pouze měkké materiály. Rychleschnoucí spodní prádlo z merino vlny je přirozeně příjemné na dotek, zatímco syntetické prádlo je vyrobeno ze speciální tkaniny. Ta je obvykle podepřena plochými švy, takže riziko podráždění pokožky je minimální. Tím se zvýší vnímaný komfort a vy budete mít o to větší chuť na skialpy.