top

Lyžařské rukavice GORE-TEX

Lyžařské rukavice GORE-TEX® jsou určeny pro zimní horské výzvy, kdy je důležité chránit ruce před sněhem nebo deštěm. Rukavice s membránou GTX také poskytují plnou ochranu před nejsilnějším větrem.
Zobrazení Mřížka Seznam

15 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

15 výrobky

na stránce
Vymazat

Milenci, kteří se nebojí vlhkosti!

Lyžařské rukavice GORE-TEX® poskytují dokonalou ochranu proti sněhu, dešti a větru. Tenká membrána umístěná mezi vrstvami materiálů vytváří neproniknutelnou bariéru proti kapkám vody. Ale ti, kdo považují membránu za "film", se mýlí. Jedná se o elastický povlak, který se při mikroskopickém pohledu jeví jako... dutý jako síto. Ano, membrána v lyžařských rukavicích je plná pórů, které díky své velikosti omezují pronikání vody, ale od běžného (a strukturálně jednotného) filmu se liší tím, že nezadržují vodu v plynné formě. Pot, který vaše pokožka neustále uvolňuje, tak může bez překážek procházet nepromokavou membránou. Lyžařské rukavice GORE-TEX® vás tedy chrání před vlhkostí dvěma způsoby: jednak chrání před sněhem a jarními přeháňkami (což si vy ani vaše ratolesti nikdy nepřejete ;-), a jednak neabsorbují vlhkost z vašich rukou. Membránové lyžařské rukavice tak nabízejí opravdu vysokou úroveň pohodlí pro celodenní lyžování v různých povětrnostních podmínkách. Bez ohledu na to, jaký model, tloušťku nebo střih si vyberete, technologie uvnitř vás ochrání před promočením stejně.

Lyžařské rukavice s membránou GORE-TEX® mají mnoho jmen

V naší nabídce najdete rukavice různých účelů, tloušťky a povrchové úpravy. Konstrukce rukavic pro sjezdové lyžování se mírně liší od konstrukce rukavic pro freeride nebo skitové lyžování. Některé modely budou silnější, jiné tenčí, ale s lepším pocitem v prstech; některé budou končit elastickou manžetou těsně nad zápěstím, jiné budou o dobrých pár centimetrů delší a budou překrývat manžetu bundy. Ať už dáváte přednost tvaru nebo tloušťce rukavic, je dobré vědět, že se liší i to, co je uvnitř. Při výběru lyžařských rukavic GORE-TEX berte v úvahu, kterou ze 4 variant této technologie používají.

Klasické rukavice GORE-TEX® Gloves (označení produktové řady najdete bud v popisu, nebo na samotných rukavicích - v podobě barevného pásku, který někteří výrobci nosí pro rychlejší vyhledání modelů v regálu obchodu) jsou ideální pro většinu situací. Jedná se o mimořádně univerzální modely, které lze používat v širokém spektru povětrnostních podmínek. Jsou ideální na lyžování, ale hodí se i na túry v chladných dnech po zasněžených stezkách.

Pro ty, kteří hledají výjimečně dobře izolované modely, nabízíme lyžařské rukavice GORE-TEX® Gloves + Gore Warm Technology Tyto modely se vyznačují mimořádně účinnou izolací. Jsou správnou volbou pro všechny, kteří potřebují větší teplo. Ochrání vás před chladem na vleku i při rychlých jízdách na upravených sjezdovkách a v hlubokém prašanu.

Na druhou stranu existují také lyžařské rukavice GORE-TEX® Gloves + Gore Active Technology, které nabízejí zvýšenou prodyšnost. Vyberou si je nadšenci do skialpinismu, kteří potřebují mít zajištěné správné podmínky při dlouhých stoupáních, kde je prioritou schopnost odvádět přebytečné teplo a vlhkost.

Pánské a dámské lyžařské rukavice GORE-TEX v obchodě 8a.cz

Ať už hledáte rukavice s krátkou nebo dlouhou manžetou, z přírodní kůže nebo pouze ze syntetických materiálů, v našem obchodě je najdete. Nabízíme zateplené lyžařské rukavice GORE-TEX® od špičkových horských značek, jako jsou Black Diamond, Ziener, Kombi, Salewa a The North Face.

Pánské lyžařské rukavice Dámské lyžařské rukavice Rukavice The North Face Dětské lyžařské rukavice Lyžařské rukavice Ziener