top

Jistící pomůcky

Jistítka jsou nepostradatelnou součástí horolezecké výbavy, která vás ochrání jak při lezení ve skalách, tak při zdolávání horských vrcholů. Nabízíme nejnovější lezecké vybavení pro začátečníky i zkušené uživatele.
65
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 65

na stránce
  1. -8%
    Blokant Edelrid Hand Cruiser Right - night

    wish list

  2. -20%
    Jistící pomůcku Ocun Ferry - blue

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 65

na stránce

Vyvazovací prostředky pro horolezectví - nejoblíbenější typy

Ačkoli se jistící prostředky úspěšně používají v lezení již mnoho let, jejich konstrukce se neustále vyvíjí, stejně jako je tomu u horolezeckých úvazků, lezeckých bot a každého dalšího vybavení. Stále dokonalejší materiály (lehké kovové slitiny) a odolná lana umožňují konstruovat lezecká zařízení, která jsou ještě intuitivnější a pracují s větší přesností. Mezi nejoblíbenější řešení patří jistě jistící pohárky. Jedná se o nejběžnější formu těchto zařízení. Ve sportovním lezení jsou velmi oblíbené minimalistické a velmi lehké šálky určené pro jedno lano. V případě horolezectví a lezení v ledu jsou nutné sofistikovanější brašny umožňující jištění dvěma prameny lana. V poslední době jsou velmi oblíbené poloautomatické přístroje, které poskytují mnohem vyšší úroveň bezpečnosti pro začínající lezce. Rozšířené lezecké pomůcky, jako je Click-Up + od společnosti Climbing Technology nebo Gri Gri od společnosti Petzl, ještě více usnadňují a zajišťují jištění.

Široká nabídka jistících pomůcek v obchodě 8a.cz

Poskytujeme kompletní nabídku předních světových značek. Jistítka Black Diamond, Climbing Technology a Petzl nabízejí maximálně přesnou a spolehlivou konstrukci, která je pro tuto bezpečnostně důležitou součást vybavení nezbytná. Jistící prostředky jsou nabízeny samostatně nebo v praktických sadách spolu s lezeckými karabinami HMS. Po zakoupení tak můžete přejít přímo na zed. Zveme vás, abyste si podrobně prohlédli nabídku našeho horského obchodu.