top

Jistítka

Jistítka jsou nepostradatelnou součástí horolezecké výbavy, která vás ochrání jak při lezení na skalách, tak při zdolávání horských vrcholů. Nabízíme nejnovější lezecké vybavení pro začátečníky i zkušené uživatele.
Zobrazení Mřížka Seznam

75 výrobky

 1. -7%
  Jistítko Mammut Smart 2.0 - black

  wish list

 2. -7%
  Jistítko Mammut Smart 2.0 - phantom

  wish list

 3. -14%
  Sada Mammut Smarter - phantom

  wish list

 4. -15%
  Jistítko Edelrid Jul 2 - oasis

  wish list

 5. -13%
  Sada Ocun Condor Triplex + Habu - blue

  wish list

 6. -10%
  Sada Ocun Eagle Triplex+ Habu - blue

  wish list

 7. -20%
  Jistící pomůcka Petzl Asap Lock

  wish list

 8. -13%
  Brzda Edelrid OHM - oasis
  Brzda Edelrid OHM - oasis
  2719 Kč 3145 Kč

  wish list

 9. -15%
  Jistící pomůcka Edelrid Giga Jul - slate

  wish list

 10. -31%
  Jistící pomůcka Petzl Grigri - red

  wish list

 11. -35%
  Jistící pomůcka Petzl Grigri - gray

  wish list

 12. -30%
  Jistící pomůcka Petzl Grigri - blue

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

75 výrobky

Vymazat

Jistítka pro horolezectví - nejoblíbenější typy

Ačkoli se jistítka úspěšně používají v lezení již mnoho let, jejich konstrukce se neustále vyvíjí. Stejně jako je tomu u lezeckých sedáků, lezeckých bot a každého dalšího vybavení. Stále dokonalejší materiály (lehké kovové slitiny) a odolná lana umožňují konstruovat lezecká zařízení, která jsou ještě intuitivnější a pracují s větší přesností. Mezi nejoblíbenější řešení patří jistě kyblíky na jištění. Jedná se o nejběžnější formu těchto zařízení. Ve sportovním lezení jsou velmi oblíbené minimalistické a velmi lehké kyblíky určené pro jedno lano. V případě horolezectví a lezení v ledu jsou nutné sofistikovanější kyblíky umožňující jištění dvěma prameny lana. V poslední době jsou velmi oblíbené poloautomatické přístroje, které poskytují mnohem vyšší úroveň bezpečnosti pro začínající lezce. Rozšířená jistítka, jako je Click-Up + od společnosti Climbing Technology nebo Gri Gri od společnosti Petzl, ještě více usnadňují a zajišťují jištění.

Široká nabídka jistících pomůcek v obchodě 8a.cz

Poskytujeme kompletní nabídku předních světových značek. Jistítko Black Diamond, Climbing Technology a Petzl nabízí maximálně přesnou a spolehlivou konstrukci. Je pro tuto bezpečnostně důležitou součást vybavení nezbytná. Jistítka jsou nabízena samostatně nebo v praktických setech spolu s horolezeckými karabinami HMS. Po zakoupení tak můžete přejít přímo na umělou stěnu. Zveme vás, abyste si podrobně prohlédli nabídku našeho outdoorového obchodu.