top

Boty s možností připnutí poloautomatických maček

Boty s kramfleky pro poloautomatické kramfleky mají v zadní části podrážky speciální panel, který umožňuje snadné upevnění kramflíku. Nabízejí také větší přesnost pohybu v obtížném terénu. Podívejte se na horské boty pro poloautomatické mačky!
Zobrazení Mřížka Seznam

88 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Vysokohorské boty Garmont Tower 2.0 GTX - red/black

  wish list

 2. -10%
  Boty La Sportiva Trango Tech GTX - black/yellow

  wish list

 3. -43%
  Pánské boty Scarpa Triolet GTX - tonic

  wish list

 4. -10%
  Vysokohorská obuv Scarpa Charmoz HD - shark/orange

  wish list

 5. -26%
  Boty na hory Kayland Cross Mountain GTX - gr/org

  wish list

 6. -26%
  Boty GORE-TEX Kayland Stellar AD GTX - black/red

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

88 výrobky

na stránce
Vymazat

Vyberte si správné boty pro poloautomatické mačky

Boty pro poloautomaty jsou rok od roku populárnější. Především proto, že zaručují dostatečně tuhou podrážku, jsou lehčí než většina alpských modelů kompatibilních s automatickými mačkami a jsou stále velmi technické. Výhodou oproti většině klasických trekových bot je, že poloautomatické mačky se velmi rychle a snadno nasazují a držení na svršku, vybaveném velmi tuhou podrážkou, je stabilnější než u pásových nebo klecových modelů. Stručně řečeno, boty na poloautomatické mačky jsou přiměřeně tuhé, obvykle mnohem lehčí než modely na automatické mačky, univerzální (protože na ně snadno nasadíte mačky i košíkové mačky) a obvykle nejsou tak teplé, abyste je museli v dubnu ukládat do skříně.

Jak rozpoznat obuv pro poloautomatické mačky?

Označujícím prvkem je roubek na patě Všimněte si, že se ne vždy rozlišuje podle barvy. Ačkoli se ve většině případů jedná o výrazně kontrastní stélku vlepenou mezi tlumicí vrstvu podrážky a vlastní svršek, existují i modely, kde jsou tyto vrstvy stejné barvy. No... Věc je zdánlivě jasná - stačí zkontrolovat, zda mají boty rantl - ale právě modely pro poloautomatické boty vzbuzují pravděpodobně nejvíce pochybností. Proč? Pevnou plastovou stélku by mělo být snadné rozpoznat (i když barevně nevyniká), ale typická zimní obuv s něčím, co připomíná "záhyb" na patě, je zdrojem zděšení. Obvykle je těžké říct, jakou roli má hrát (kromě dekorativní), ale někdy má být oporou pro stuhy sněžnic - a jako taková má smysl! - Lze ji také použít jako ukazatel, jak nízko utáhnout sněhové chrániče (tzv. dupáky).

Takže ne každé zesílení v zadní části zimní boty je skutečně to, které je vyrobeno pro mačky, ale právě uvědomění si tohoto "problému" by vám mělo umožnit snadno oddělit modely pro zimní turistiku v mačkách od těch techničtějších pro trekking na sněhu a ledu. Výběr obuvi na kramfleky v obchodě 8a.cz máte k dispozici veškeré informace o kompatibilitě s různými montážními systémy.

Podívejte se také na:

Mačky Poloautomatické mačky Boty kompatibilní s mačkami Pánské boty s možností připnutí poloautomatických maček Dámské boty s možností připnutí poloautomatických maček