top

Lyžařské brýle

Lyžařské brýle jsou nepostradatelnou součástí výbavy všech sjezdařů, skialpinistů a snowboardistů. Ve skutečnosti si bez nich lze jen těžko představit jakoukoli lyžařskou aktivitu, zejména za nepříznivých povětrnostních podmínek. Naše nabídka zahrnuje brýle od špičkových výrobců, které nabízejí vynikající kvalitu vidění za všech podmínek.
46
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

46 položek

na stránce
  1. Obal Lens Pouch

    wish list

  2. -28%
    Lyžařské brýle Smith Proxy - citrine/sun black

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

46 položek

na stránce

Dokonalá ochrana očí na sjezdovce - lyžařské brýle

Při rychlém lyžování je nesmírně důležité chránit si oči. Nápor studeného vzduchu, padající sníh, ledová tříšť nebo slunce odrážející se od prašanu jsou faktory, které mohou výrazně zhoršit naši schopnost vidět. V případě vysoké rychlosti lyžování a náhlých poruch počasí horské brýle nemusí stačit k zajištění plného vidění. Tehdy přicházejí na řadu pánské a dámské lyžařské brýle. Tyto modely poskytují vynikající ochranu očí před škodlivým UV zářením i mechanickým poraněním. Široká nabídka modelů špičkových značek zaručuje, že si vyberete tu správnou verzi pro každé podmínky. Optimálně přizpůsobeno skialpovélyžařské přilby tvar rámů umožňuje jejich plné nasazení. Díky tomu tvoří s přilbou jeden celek a nenechávají příliš mnoho volného prostoru. Vyplatí se zvolit značkové brýle, které zaručují dokonalé zpracování, a to jak z hlediska rámu, tak optiky použitých skel. Mnoho lidí si klade otázku, proč je lepší používat lyžařské brýle než ochranné brýle? Dobře padnoucí brýle poskytují mnohem lepší ochranu očí. Účinněji blokují studený vítr a prachový sníh, což nedokážou ani ty nejlepší brýle. Kromě toho se lépe hodí k přilbám, což zvyšuje naši bezpečnost v případě pádu.

Jak si vybrat lyžařské brýle?

Výběr lyžařských nebo snowboardových brýlí je poměrně jednoduchá záležitost, pokud znáte několik základních pravidel.

Přizpůsobení tvaru brýlí

Lyžařské brýle byste měli vždy vybírat podle tvaru svého obličeje a helmy, kterou máte. Za prvé je důležité, aby dobře seděly na obličeji. Tím je zajištěna plná ochrana před větrem a sněhem. Správná velikost brýlí také zajistí, že vám budou pohodlně sedět na hlavě. Není totiž nic horšího než lyžařské brýle, které tlačí na nos nebo jsou příliš široké. Proto jsou u dam velmi oblíbené ženské modely, které jsou optimálně přizpůsobené ženské tváři. Za druhé, tvar obrouček musí být ideálně přizpůsoben lyžařské přilbě Příliš velký prostor mezi brýlemi a helmou znamená zvýšené riziko průchodnosti dutin.

Volba typu čoček v brýlích

Výběr správného objektivu je zásadní. Záleží především na povětrnostních podmínkách, ve kterých budete lyžařské brýle používat. Na ostrém slunci je nezbytná ochrana proti UV záření a oslnění. V tomto případě jsou nejlepší volbou silně tónované modely se zrcadlovou vrstvou Ty mají filtr UV400, který účinně chrání vaše oči před škodlivými paprsky. Čím horší je viditelnost, tím světlejší by měly být čočky. Pro sněhové bouře a mlhu se volí verze se žlutými nebo oranžovými skly. Ty zvyšují kontrast díky speciálním technologiím. Díky tomu můžete při klesání lépe vidět každý detail terénu. Stejně jako barva čoček se může lišit i jejich tvar. Většina modelů má cylindrické čočky. Speciální možností jsou sférické brýle. Poskytují extrémně široké zorné pole a zároveň snižují refrakci. Výsledkem je ještě kvalitnější obraz, který se dostává k našim očím. Navíc vypadají fantasticky, což může být pro mnoho lidí klíčový faktor. Některé brýle nabízejí možnost výměny skel. Nejčastěji jsou součástí sady dva objektivy. Tónovaná verze pro silné sluneční světlo a vysoce průhledná verze pro použití za oblačného počasí.

Podívejte se na další vlastnosti lyžařských a snowboardových brýlí

Pokud jsme se již rozhodli pro tvar brýlí a správně zvolená skla, můžeme se podívat na další funkce daného modelu. Je velmi důležité, aby umožňoval rychlé větrání. Větrací otvory ve spodní a horní části rámů jsou téměř standardem. Vybrané verze mohou mít odnímatelný pásek, který usnadňuje nasazování přilby. Důležitá je také jeho povrchová úprava. Tenký silikonový potisk na vnitřní straně zabrání sklouznutí brýlí z helmy.

Široká nabídka lyžařských brýlí v obchodě 8a.cz

Nabízíme široký sortiment brýlí pro zimní sporty, a to jak pro lyžování, tak pro snowboarding. Různé modely brýlí jsou navrženy s ohledem na měnící se horské počasí. Nejoblíbenější volbou do slunečných podmínek jsou zrcadlové lyžařské brýle Speciální povrchová úprava vnější vrstvy brýlí zajišťuje dodatečný odraz části slunečních paprsků. Kromě toho zaručují také skvělý vzhled. Náš obchod nabízí také lyžařské brýle pro méně příznivé počasí. Světlejší čočky jsou ideální do deště nebo mlhy a umožňují ještě lépe rozeznat všechny detaily okolí. Velmi univerzální volbou jsou lyžařské brýle s vyměnitelnými skly Díky dvěma typům objektivů můžete rychle vyměnit objektivy a být dokonale připraveni na podmínky na horách. Je to optimální volba, pokud potřebujete omezit množství vybavení, které si s sebou berete, na minimum. Nejlepší pánské a dámské lyžařské brýle do různých povětrnostních podmínek si můžete koupit na adrese 8a.cz.

Jak čistit lyžařské brýle?

Čištění brýlí je velmi snadné Většina modelů je dodávána s hadříkem na otírání čoček. Pokud není, tuto funkci často plní pouzdro dodávané s brýlemi. V případě drobných nečistot stačí čočky jemně otřít. Totéž je třeba udělat, pokud se brýle zamlží. Je třeba mít na paměti, že k tomuto účelu nelze používat utěrky z náhodných materiálů, protože by mohlo dojít k poškrábání čoček. Je také dobré vědět, že mnoho čoček je zevnitř nastříkáno přípravky proti mlžení. Otřením hadříkem tuto vrstvu odstraníte. Naštěstí jsou k dispozici vhodné spreje, které ji rychle obnoví.