top

Skialpové cepíny

Skytouringové lyže jsou nejlehčí modely, které umožňují milovníkům skitouringu a alpského lyžování bezpečně dosáhnout vrcholů. Jsou kompaktní a minimalistické a splňují normy EN pro skokanské můstky typu 1 a 2.
14
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

14 položek

na stránce
 1. -28%
  Turistický cepín Blue Ice Falk Ice Axe - dark grey

  wish list

 2. -24%
  Skialpový cepín Blue Ice Hummingbird Ice Axe - grey

  wish list

 3. -24%
  Turistický cepín Blue Ice Bluebird Ice Axe - blue

  wish list

 4. -18%
  Skialpovy cepín Grivel Ghost - green

  wish list

 5. -28%
  Skialpovy cepín Grivel Ghost - pink

  wish list

 6. -24%
  Cepín Petzl Glacier Literide
  Cepín Petzl Glacier Literide
  1 953 Kč 2 571 Kč

  wish list

 7. -29%
  Cepín Black Diamond Raven Ultra
  Cepín Black Diamond Raven Ultra
  1 681 Kč 2 369 Kč

  wish list

 8. -30%
  Cepín Petzl Gully Adze
  Cepín Petzl Gully Adze
  2 772 Kč 3 960 Kč

  wish list

 9. -23%
  Cepín na skialpinismus Climbing Technology Agile

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

14 položek

na stránce

Skittery pro lezení v ledu a sněhu

Skitingové lano je především o bezpečnosti při pohybu na sněhu a ledu. Jsou lehčí, obvykle kratší než většina modelů pro vysokohorskou turistiku a nemají ocelový hrot šípu ani široké poutko na zápěstí. Stále však splňuje bezpečnostní požadavky stanovené evropskými normami pro "nářadí na led" a byl různými způsoby testován, aby získal značku CE a důvěru alpských lyžařů.

Vysoce, lehce

Je pravda, že sekera stráví v rukou turisty mnohem více času než v rukou lyžaře. Skialpinisté se při skocích na tuleních spoléhají hlavně na hole a po sekerce sahají jen v nejvyšších partiích svahu nebo v místech, kde struktura sněhu nezaručuje tulení a je výhodnější přejít na mačky a sekeru. Skialpinistickou sekeru budete mít většinou připevněnou k batohu. Především je tedy důležité, aby byla dostatečně lehká a nezatěžovala lyžaře při výstupu na horu. Skitouring jako výkonnostní sport je sám o sobě dostatečnou zátěží pro tělo - nikdo si asi nebude chtít ztěžovat výlety do hor obrovským batohem na zádech. Důraz na minimalistické vybavení je zde obrovský! Za druhé je stejně důležité, aby ledová sekera nepřekážela při sestupu. Hůl, která není delší než samotný batoh, se nezasekne o větve, kameny ani tělo intenzivního lyžaře. Proto je věnována velká pozornost úspoře hmotnosti a minimalizaci rozměrů tohoto zařízení.

Pohodlí, pohodlí, ale jako prostředek osobní ochrany musí být skialpinistická sekera bezpečná Proto podléhá přísným normám EN a musí splňovat minimální požadavky na odolnost. Pokud jde o použití především na sněhu a ledu, naprostá většina skialpinistického vybavení splňuje požadavky pro typ 1 Pokud chcete vyšší pevnost v hornině, musí ocel nahradit lehká slitina čepele a samotná konstrukce musí být až o několik desítek % pevnější. Technické cepíny typu 2 jsou v kategorii skialpinistických lyží vzácné (váha, váha a ještě větší váha), ale vyskytují se. Poznáte je podle označení T na pažbě.

Materiály, které obvykle najdete v lyžích na skitouring, kombinují dostatečnou pevnost a lehkost. Obvykle se jedná o lehkou hliníkovou slitinu, která se dobře osvědčuje v zimních podmínkách. Kromě toho je také odolný proti korozi, což je ve vlhkých zimních podmínkách velmi důležité.

Koupit skialpinistickou sekeru v obchodě 8a.cz

Nabízíme skokanské můstky skitur od předních výrobců horského a horolezeckého vybavení. Vyznačují se vysokou spolehlivostí a skvělou použitelností. Všechny nabízejí velmi nízkou hmotnost, což oceníte při mnoha přístupech. Jsou ideální pro náročnější skialpinistické výpravy, kdy je k dosažení vrcholu potřeba zvládnout trochu obtížnější úseky.