top

Pánské trekové boty

Pánské trekové boty na delší túry, které nás dovedou k cíli i na těch nejnáročnějších horských stezkách. Zde najdete pánskou trekingovou obuv do všech podmínek - do těch, se kterými se setkáte na horské stezce i na turistické cestě.
154
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 154

na stránce
 1. -5%
  Trekové boty Lowa Baldo GTX- anthracite/olive

  wish list

 2. -22%
  Trekové boty Scarpa Zodiac Plus GTX - shark/orange

  wish list

 3. -20%
  Boty GORE-TEX Scarpa ZG Lite GTX - dark grey/spring

  wish list

 4. -23%
  Trekové boty Zamberlan Storm GTX CF - brn/orange

  wish list

 5. -18%
  Trekové boty Scarpa ZG Lite GTX - octane/lake blue

  wish list

 6. -24%
  Boty Garmont Dragontail G-Dry - octane/red

  wish list

 7. -19%
  Trekové boty Kayland Legacy GTX - grey/green

  wish list

 8. -22%
  Trekové boty Kayland Inphinity GTX - grey/yellow

  wish list

 9. -18%
  Trekové boty Lowa Ticam II GTX - mango

  wish list

 10. -14%
  Trekové boty Hanwag Tatra Light GTX - asphalt/yellow

  wish list

 11. -19%
  Trekové boty Hanwag Tatra II GTX - asphalt

  wish list

 12. -15%
  Boty Hanwag Makra Light GTX - seablue/orange

  wish list

 13. -15%
  Boty Hanwag Makra Light GTX - asphalt/orange

  wish list

 14. -26%
  Trekové boty AKU Slope LTR GTX - dark brown

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 154

na stránce

Pánské trekové boty najedou stovky kilometrů

Trekingová obuv je určena pro všechny milovníky dlouhých treků. Nezáleží na tom, kam jdete. Mezi pánskými trekovými botami najdete takové, které jsou ideální pro expedice a výpravy trvající několik týdnů. Nejvyspělejší pánská treková obuv je ideální na kamenité a skalnaté stezky a dobře se osvědčí i během celodenních etap. Pánské trekové boty jsou také lehčí modely, které můžete nosit na kratší výlety. Takové konstrukce se zaměřují na větší pohodlí a vysoké odpružení. Často se volí i pro každodenní nošení, kdy potřebujete pevnější obuv dokonale chráněnou proti nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Tradiční kožená treková obuv a moderní turistická obuv

Pánské trekové boty jsou velmi rozmanitou skupinou produktů, které se liší nejen vzhledem, ale především použitými materiály a technologiemi. Mezi tradicionalisty jsou velmi oblíbené kožené trekové boty, které často využívají osvědčená řešení. U mnoha modelů se úspěšně používá skvěle vypadající semišová kůže nebo odolný nubuk. Velmi ceněná je také turistická obuv z lícové kůže, která je velmi pevná a snadno se udržuje v čistotě. Při správné impregnaci je možné dosáhnout vysokého stupně nepromokavosti svršku. Špičkové kožené modely používají přírodní kůži i pro povrchovou úpravu interiéru. Speciální kožená podšívka poskytuje vysokou úroveň pohodlí a vynikající vlastnosti při nošení. Klasické kožené svršky se nejčastěji vyskytují v botách určených pro horskou turistiku a dlouhé expedice. Často se jedná o top modely v trekových kolekcích jednotlivých značek obuvi.

Pánské moderní trekové boty jsou vytvořeny zcela odlišným způsobem. Tyto modely obvykle používají syntetické materiály, které jsou velmi lehké a vyznačují se vysokou odolností. Použití lehké síťoviny, Cordury a polyuretanových výztuh umožňuje ještě větší volnost při navrhování svršku. Lehčí panely zajišťují zvýšenou prodyšnost a díky výztuhám umístěným v klíčových oblastech je celá bota odolná a skvěle se hodí do terénu. Takové konstrukce se velmi často používají u mužských trekových bot určených pro použití v lehčím terénu. Moderní pánská trekingová obuv úspěšně kombinuje vysoký komfort používání se základními vlastnostmi obuvi pro turistiku v horách. Výsledkem je všestranná bota, která vyniká na lesních cestách, silnicích i na stezkách v nižších nadmořských výškách.

Pánské trekové boty s nepromokavou membránou

V mimořádně široké nabídce pánských trekových bot najdete také mnoho modelů vybavených nepromokavou membránou. Nejoblíbenější jsou jistě Trekkingové boty s membránou GORE-TEX® Poskytuje vysokou úroveň nepromokavosti a zároveň zůstává prodyšná, což zajišťuje účinnou ochranu před vlhkostí uvnitř boty. Zabraňuje také vniknutí sněhu a vody do bot. GORE-TEX® pánská trekingová obuv funguje dobře po celý rok, zejména v náročných povětrnostních podmínkách. Je ideální na dlouhé túry, kdy musíte být připraveni na náhlé změny počasí. Membrána GTX a další voděodolná řešení se používají jak v klasické kožené trekové obuvi, tak v moderních designech.

Pánské vysoké trekové boty jsou ideální na stezky

Vyšší trekové boty jsou optimální volbou pro každého, kdo se pohybuje s trochu těžším batohem. Poskytují totiž větší stabilitu v oblasti kotníku, která je v náročnějším terénu nezbytná. Jsou nejčastější volbou všech lidí, kteří dávají přednost delším terénním trasám. Vysoké trekové boty pro muže také poskytují zvýšenou ochranu proti blátu nebo drobným větvičkám a kamínkům, které by se mohly dostat dovnitř bot.

Pánská nízká treková obuv ideální na léto

Trekingová obuv je nejlehčí obuv, kterou můžeme zvolit, když vyrážíme na horské stezky. Jsou ideální pro letní vedra a nabízejí lepší ventilaci nohou. Nízké boty však nabízejí o něco menší stabilitu. Z tohoto důvodu by je měli používat při turistice s co nejmenším batohem nebo zkušenější uživatelé. Pánské nízké trekové boty nabízejí vysokou míru volnosti, která může být nezbytná na technických trasách, kde je třeba každý krok udělat s maximální přesností. Mezi nízkými trekovými botami jsou také lehké polobotky ideální pro pěší turistiku. Jedná se o modely, u nichž je kladen důraz především na úroveň odpružení a pohodlí nohou. Tyto boty se často volí na kratší výlety mimo město i na každodenní nošení.

Nakupte pánské trekové boty špičkových značek online na adrese 8a.cz

V nabídce obchodu 8a.cz najdete pánskou trekovou obuv určenou pro turistiku s těžkým batohem na dlouhých trasách i lehčí turistickou obuv, která je ideální do o něco lehčího terénu a na kratší výlety. Každý turista si v naší nabídce najde ideální obuv pro své potřeby. Pánské trekové boty špičkových značek nabízí nejvyšší kvalitu zpracování a perfektní střih, který oceníte i na těch nejdelších trasách. Trekingová obuv doplněná správnými pánskými trekingovými ponožkami se postará o to, aby další kilometry uběhly bez povšimnutí.

Další často kladené otázky:

Jak na nepromokavou pánskou trekingovou obuv?

Pánské trekové boty je vhodné naimpregnovat, jakmile začnou vnější materiály vlhnout. Nejčastějším příznakem jsou tmavé skvrny na svršku z kůže nebo textilního materiálu. Před impregnací byste měli obuv důkladně vyčistit. Pro impregnaci je nejlepší používat prostředky určené speciálně pro tento účel. Nejlepšími přípravky na lícovou kůži jsou vosky a leštidla na boty, které impregnují a vyživují svršek. Často jsou k dispozici s praktickým houbovým aplikátorem. V případě obuvi s textilními panely se velmi dobře osvědčují impregnační prostředky ve spreji.

Jak správně vybrat velikost pánských trekových bot?

Výběr velikosti trekové obuvi je nesmírně důležitý pro zajištění pohodlí při pěší turistice. Pokud již nějakou turistickou obuv vlastníte, nejjednodušší je vyjmout stélky a změřit jejich délku. Výsledek se porovná s příslušnou tabulkou velikostí. Druhým způsobem je měření délky chodidla. Nejlépe v silnější ponožce, kterou budeme používat při pěší turistice. Nejlepší je postavit se ke zdi a přiblížit se k ní patou. Pomocí metru změřte délku chodidla. Vhodné jsou trekové boty s vsadkou delší o 1 cm. Špičky nohou by se neměly dotýkat přední části svršku. Náhradní obuv je nutná také proto, že noha může při chůzi mírně otékat a zvětšovat svou délku.

Jaký je rozdíl mezi pánskými trekovými botami určenými na léto a na zimu?

Zimní trekingová obuv musí chránit před sněhem a chladem. Proto se obvykle používají robustní kožené svršky s dodatečnou ochranou prstů. Důležitá je také mírně tužší podrážka, která umožňuje nasadit do bot mačky, které jsou na horských stezkách nezbytné. Většina zimních modelů je navíc vybavena nepromokavými membránami, které poskytují vynikající ochranu proti sněhu a vodě. Na druhou stranu se trekové boty na léto musí vyznačovat zvýšenou ventilací. Toho je dosaženo použitím lehčích materiálů ve svršku. Panely ze syntetické síťoviny zajišťují lepší větrání. Letní boty jsou často k dostání i bez membrány.