top

Pánské trekové boty

Pánské trekové boty na delší túry, které nás dovedou k cíli i na těch nejnáročnějších horských stezkách. Zde najdete pánskou trekingovou obuv do všech podmínek - do těch, se kterými se setkáte na horské stezce i na turistické cestě.
Zobrazení Mřížka Seznam

170 výrobky

na stránce
 1. -31%
  Trekové boty AKU Slope Original GTX - dark brown

  wish list

 2. -32%
  Trekingové boty Keen Pyrenees - black/blue

  wish list

 3. -29%
  Trekové boty Lowa Baldo GTX- anthracite/olive

  wish list

 4. -29%
  Trekingová obuv Lowa Vigo GTX - black/blue

  wish list

 5. -33%
  Trekingové boty Garmont Syncro Light Plus GTX - brown

  wish list

 6. -26%
  Trekové boty AKU Slope GTX - olive

  wish list

 7. -35%
  Trekové boty Scarpa Rush Polar GTX - dark anthracite

  wish list

 8. -31%
  Trekové boty AKU Slope GTX - anthracite/green

  wish list

 9. -10%
  Trekové boty Scarpa Zodiac Plus GTX - shark/orange

  wish list

 10. -10%
  Trekové boty Scarpa Marmolada Pro HD - lake blue/lime

  wish list

 11. -25%
  Trekové boty Zamberlan Storm GTX CF - brn/orange

  wish list

 12. -31%
  Boty Garmont Dragontail G-Dry - octane/red

  wish list

 13. -20%
  Trekové boty Kayland Legacy GTX - grey/green

  wish list

 14. -20%
  Trekové boty Kayland Inphinity GTX - grey/yellow

  wish list

 15. -20%
  Trekové boty Kayland Inphinity GTX - teal blue

  wish list

 16. -40%
  Trekové boty Lowa Ticam II GTX - mango

  wish list

 17. -24%
  Trekové boty Hanwag Banks GTX - asphalt/green

  wish list

 18. -20%
  Trekové boty Hanwag Tatra II GTX - asphalt

  wish list

 19. -33%
  Boty Hanwag Makra Light GTX - seablue/orange

  wish list

 20. -32%
  Boty Hanwag Makra Light GTX - asphalt/orange

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

170 výrobky

na stránce
Vymazat

Pánské trekové boty vám umožní zdolat stovky kilometrů

Trekové boty jsou určeny pro všechny milovníky dlouhých treků. Nezáleží na tom, kam jdete. Mezi pánskými trekovými botami najdete takové, které jsou ideální pro expedice a výpravy trvající několik týdnů. Nejvyspělejší pánská treková obuv je ideální na kamenité a skalnaté stezky a dobře se osvědčí i během celodenních etap. Mezi pánskými trekovými boty jsou také lehčí modely, které můžete nosit na kratší výlety. Takové konstrukce se zaměřují na větší pohodlí a vysoké tlumení. Často se volí i pro každodenní nošení, kdy potřebujete pevnější obuv dokonale chráněnou proti nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Tradiční kožená treková obuv a moderní turistická obuv

Pánská treková obuv je velmi různorodá skupina výrobků, které se liší nejen vzhledem, ale především použitými materiály a technologiemi. Mezi tradicionalisty jsou velmi oblíbené pánské kožené trekové boty, které často využívají osvědčená řešení. U mnoha modelů se úspěšně používá skvěle vypadající semišová kůže nebo odolný nubuk. Velmi ceněná je také turistická obuv z lícové kůže, která je velmi pevná a snadno se udržuje v čistotě. Při správné impregnaci je možné dosáhnout vysokého stupně nepromokavosti svršku. Špičkové kožené modely používají přírodní kůži i pro povrchovou úpravu vnitřku. Speciální kožená podšívka poskytuje vysokou úroveň pohodlí a vynikající vlastnosti při nošení. Klasické kožené svršky se nejčastěji vyskytují v botách určených pro horskou turistiku a dlouhé expedice. Často se jedná o top modely v trekových kolekcích jednotlivých značek obuvi.

Pánské moderní trekové boty jsou vytvořeny zcela odlišným způsobem. Tyto modely obvykle používají syntetické materiály, které jsou velmi lehké a vyznačují se vysokou odolností. Použití lehké síťoviny, mimořádně odolné tkaniny Cordura® a polyuretanových výztuh umožňuje ještě větší volnost při navrhování svršku. Lehčí panely zajišťují zvýšenou prodyšnost a díky výztuhám umístěným v klíčových oblastech je celá bota odolná a skvěle se hodí do terénu. Takové konstrukce se velmi často používají u pánských trekových bot určených pro použití v lehčím terénu. Moderní pánská trekingová obuv úspěšně kombinuje vysoký komfort používání se základními vlastnostmi obuvi pro turistiku v horách. Výsledkem jsou všestranné boty, které vynikají na lesních cestách i na stezkách v nižších nadmořských výškách.

Pánské trekové boty s nepromokavou membránou

V mimořádně široké nabídce pánských trekových bot najdete také mnoho modelů vybavených nepromokavou membránou. Nejoblíbenější jsou jistě trekové boty s membránou GORE-TEX®. Membrána poskytuje vysokou úroveň nepromokavosti a zároveň zůstává prodyšná, což zajišťuje účinnou ochranu před vlhkostí uvnitř boty. Zabraňuje také vniknutí sněhu a vody do bot. Pánské trekové boty s membránou GORE-TEX® fungují dobře po celý rok, zejména v náročných povětrnostních podmínkách. Jsou ideální na dlouhé túry, kdy musíte být připraveni na náhlé změny počasí. Membrána GTX a další voděodolná řešení se používají jak v klasické kožené trekové obuvi, tak v moderních designech.

Pánské vysoké trekové boty jsou ideální na turistické stezky

Vyšší trekové boty jsou optimální volbou pro každého, kdo se pohybuje s trochu těžším batohem. Poskytují totiž větší stabilitu v oblasti kotníku, která je v náročnějším terénu nezbytná. Jsou nejčastější volbou všech lidí, kteří dávají přednost delším terénním trasám. Pánské vysoké trekové boty také poskytují zvýšenou ochranu proti blátu nebo drobným větvičkám a kamínkům, které by se mohly dostat dovnitř bot.

Vysoká obuv je ideální na zimu.

Pánská nízká treková obuv ideální na léto

Trekové boty jsou nejlehčí boty, které můžeme zvolit, když vyrážíme na horské stezky. Jsou ideální pro letní vedra a nabízejí lepší ventilaci nohou. Nízké boty však nabízejí o něco menší stabilitu. Z tohoto důvodu by je měli používat při turistice s co nejmenším batohem nebo zkušenější uživatelé. Pánské nízké trekové boty nabízejí vysokou míru volnosti, která může být nezbytná na technických trasách, kde je třeba každý krok udělat s maximální přesností. Mezi nízkými trekovými botami jsou také lehké polobotky ideální pro pěší turistiku. Jedná se o modely, u nichž je kladen důraz především na úroveň tlumení a pohodlí nohou. Tyto boty se často volí na kratší výlety mimo město i na každodenní nošení.

Pánské trekové boty špičkových značek si můžete zakoupit online na 8a.cz

V nabídce obchodu 8a.cz najdete pánskou trekovou obuv určenou pro turistiku s těžkým batohem na dlouhých trasách i lehčí turistickou obuv, která je ideální do o něco lehčího terénu a na kratší výlety. Každý turista si v naší nabídce najde ideální obuv pro své potřeby. Pánská treková obuv špičkových značek nabízí špičkové zpracování a perfektní střih, který oceníte i na těch nejdelších trasách. Treková obuv doplněná správnými pánskými trekingovými ponožkami se postará o to, aby další kilometry uběhly bez povšimnutí.

Často kladené otázky:

Jak impregnovat pánské trekové boty?

Boty by měly být impregnovány, jakmile začne svrchní materiál vlhnout. Nejčastějším příznakem jsou tmavé skvrny na svršku z kůže nebo textilního materiálu. Před impregnací byste měli obuv důkladně vyčistit. Pro impregnaci je nejlepší používat prostředky určené speciálně pro tento účel. Nejlepšími přípravky na lícovou kůži jsou vosky a krémy na boty, které impregnují a vyživují svršek. Často jsou k dispozici s praktickým měkkým aplikátorem. V případě obuvi s textilními panely se velmi dobře osvědčují impregnační prostředky ve spreji.

Jak správně zvolit velikost pánské trekové obuvi?

Výběr velikosti trekové obuvi je nesmírně důležitý pro zajištění pohodlí při pěší turistice. Pokud již nějakou turistickou obuv vlastníte, nejjednodušší je vyjmout vložky a změřit jejich délku. Výsledek se porovná s příslušnou tabulkou velikostí. Druhým způsobem je měření délky chodidla. Nejlépe v silnější ponožce, kterou budeme používat při pěší turistice. Nejlepší je postavit se ke zdi a přiblížit se k ní patou. Pomocí metru změřte délku chodidla. Vhodná je obuv s vložkou o 1 cm delší. Špičky nohou by se neměly dotýkat přední části svršku. Mezera je nutná také proto, že noha může při chůzi mírně otékat a zvětšovat svou délku.

Jaký je rozdíl mezi pánskými zimními trekovými botami a letními trekovými botami?

Zimní treková obuv musí chránit před sněhem a chladem. Proto se obvykle používají robustní kožené svršky s dodatečnou ochranou prstů. Důležitá je také mírně tužší podrážka, která umožňuje nasadit mačky, které jsou na horských stezkách nezbytné. Většina zimních modelů je navíc vybavena nepromokavými membránami, které poskytují vynikající ochranu proti sněhu a vodě. Na druhou stranu se trekové boty na léto musí vyznačovat zvýšenou ventilací. Toho je dosaženo použitím lehčích materiálů ve svršku. Panely ze syntetické síťoviny zajišťují lepší větrání. Letní boty jsou často k dostání i bez membrány.