top

GORE-TEX PACLITE®

GORE-TEX PACLITE® je jedinečná technologie používaná v nepromokavém outdoorovém oblečení. Nenechte se zmást hmotností ani malou velikostí - bundy a kalhoty s touto technologií jsou zaručeně suché! Jsou připraveny i na ty nejintenzivnější srážky.
Zobrazení Mřížka Seznam

72 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Bunda GORE-TEX Salewa Puez GTX Paclite Jacket - gold

  wish list

 2. -38%
  Kalhoty GORE-TEX Marmot Minimalist Pant - black

  wish list

 3. -37%
  Dámské GORE-TEX kalhoty Marmot Minimalist Pant - blk

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

72 výrobky

na stránce
Vymazat

Membránové... lehce!

Technologie GORE-TEX PACLITE® Shell je specializovaná vrstva, která nahrazuje podšívku tenkou vrstvou přilepenou přímo k membráně. Díky tomu je velmi lehký a kompaktní. Bundy nebo kalhoty s technologií PACLITE® jsou ideální pro všechny situace, kdy je důležitá co nejnižší hmotnost a objem zavazadla. Tato řada oděvů je ideální pro přechodná roční období: během příznivějších povětrnostních podmínek ji lze uložit do nejmenší kapsy batohu a poskytne plnou ochranu v případě náhlého deště nebo silného větru. Modely s membránou GORE-TEX využívající technologii PACLITE® jsou obvykle minimalistické výrobky určené pro lehké horolezectví. Poskytují vynikající ochranu proti vodě a větru, ale s co nejmenším počtem dalších prvků, aby se snížila hmotnost.

Bundy a kalhoty GORE-TEX PACLITE® Shell plné výhod!

Malý objem: použití tenkého materiálu a lehké podšívky zajišťuje minimalistické rozměry ve složeném stavu a nízkou celkovou hmotnost. Když víte, že velkou část oblečení strávíte v batohu (zejména kalhoty, které se nosí mnohem méně často než bundy), je to velmi důležité. Ale nejen to - pohodlí při nošení lehkého oblečení je prostě vyšší.

Prodyšnost: Bunda nebo kalhoty GORE-TEX PACLITE® při intenzivní aktivitě velmi dobře odvádějí vlhkost a zajišťují optimální klima pokožky. Méně vrstev, kterými musí pára projít, = rychlejší výsledky.

Jasný střih a účel: striktní určení výrobku umožňuje minimalizovat počet dalších položek, které nejsou pro danou činnost nezbytné. V tomto sortimentu nenajdete zbytečné prvky a patenty, které byste jednoduše nepoužili. Přístup výrobců pracujících s touto membránou je zaměřen na zajištění ochrany před deštěm, lehce.

Výhodná cena: Bundy a kalhoty s technologií GORE-TEX PACLITE® jsou k dostání za opravdu výhodné ceny! Ačkoli nemáme informace o tom, zda je laminát sám o sobě pro výrobce oděvů výrazně levnější (zdá se logické, že ano), nižší výrobní náklady vyplývají ze samotného předpokladu jednodušších, nikoli nadměrně propracovaných střihů. Oblečení s nejlepší membránou nemusí stát miliony!

Stavba

Oblečení GORE-TEX PACLITE® Shell je k dispozici pouze v laminátové verzi bez průhledné podšívky, kde jsou dvě vrstvy (lícová tkanina a membrána GORE-TEX plus zátěr technologie PACLITE®) spojeny dohromady. V minulosti se někomu mohl ochranný povlak zdát nepohodlný, příliš "lepivý". (zejména při nošení na holé kůži). Dnes je však tato vlastnost zcela odstraněna - povlak dostal zcela novou verzi, příjemnou na dotek, příjemnou na nošení nejen na mikinách a fleecových bundách, ale i na holých rukou. Membrána se opět těší přízni nejlepších výrobců outdoorových bund a hlavně zákazníků!

Výrobky s technologií PACLITE® používají stejnou membránu jako celá řada výrobků GORE-TEX®, extrémně tenkou vrstvu tepelně nataženého polytetrafluorethylenu (ePTFE). Má více než 9 miliard pórů na čtvereční palec. Tyto póry - asi 20 000krát menší než kapka vody, ale 700krát větší než molekula vodní páry - znemožňují dešti proniknout membránou bundy nebo kalhot, ale molekuly páry (potu) jimi mohou snadno projít.