top

Lezečky pro začátečníky

Lezecké boty pro začátečníky jsou navrženy tak, aby usnadnily všem, kteří začínají s vertikálním lezením na vrchol. Vyznačují se nízkou asymetrií, což je činí relativně pohodlnými.
Zobrazení Mřížka Seznam

51 výrobky

 1. -9%
  Lezečky Tenaya Arai
  Lezečky Tenaya Arai
  2389 Kč 2624 Kč

  wish list

 2. -16%
  Lezečky Red Chili Circuit LV II - seaweed

  wish list

 3. -13%
  Lezečky Ocun Striker LU - rose mesa

  wish list

 4. -12%
  Lezečky Ocun Striker QC - rose mesa

  wish list

 5. -30%
  Lezečky Red Chili Ventic Air - blue

  wish list

 6. -24%
  Lezečky Red Chili Charger - inkblue

  wish list

 7. -25%
  Lezečky Red Chili Spirit IV - night

  wish list

 8. -14%
  Dětské lezečky Ocun Ribbit - pink

  wish list

 9. -17%
  Lezečky Scarpa Velocity - black/ottanio

  wish list

 10. -25%
  Dětské lezečky Ocun Rival
  Dětské lezečky Ocun Rival
  1267 Kč 1690 Kč

  wish list

 11. -14%
  Lezečky Scarpa Origin - covey/black

  wish list

 12. -17%
  Dámské lezečky Evolv Kira - teal

  wish list

 13. -17%
  Lezečky Evolv Kronos - black/olive

  wish list

 14. -26%
  Lezecká obuv Evolv Defy - grey/black

  wish list

 15. -24%
  Lezečky Ocun Crest QC - orange

  wish list

 16. -24%
  Lezečky Ocun Strike LU - blue

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

51 výrobky

Vymazat

Lezečky pro začátečníky jsou navrženy tak, aby dokonale splňovaly požadavky lidí, kteří nemají s lezením mnoho zkušeností. Jejich konstrukce je navržena tak, aby zvyšovala efektivitu při lezení. Lze je použít jak při školení na umělé stěně, tak při činnosti ve skalách. Vyznačují se univerzálním designem, který má podpořit každého člověka, který se dosud nemusel potýkat se specifiky vertikálního pohybu po stěně.

Lezečky pro začátečníky - čím se liší?

Lidé bez předchozích zkušeností s lezením se musí naučit, jak správně umístit nohy při cestě na vrchol. Svalová síla je samozřejmě velmi důležitá, ale důležitou roli hraje také obuv a technická práce nohou. Na jedné straně by obuv měla být pohodlná a nezabíjet potěšení z činnosti, na druhé straně musí nohu přivyknout správné poloze na stupních, posílit ji a naučit ji stále více zatěžovat prsty. Proto byste si na začátek svého lezeckého dobrodružství měli vybrat boty ze skupiny BEGINNER. Lezečky pro začátečníky se vyznačují především nízkou asymetrií. Co to znamená? To znamená, že chodidlo není uměle zakřivené ve směru špičky, což sice výrazně zvyšuje efektivitu stoje na mikrostupních, ale zpočátku je to velmi bolestivé. Málokterá asymetrická obuv nezpůsobuje vysokou míru nepohodlí během aktivity a zároveň podporuje správné postavení nohy. To zvyšuje efektivitu lezení jak při tréninku na umělé stěně, tak při výletech do skal. Kromě toho návrháři věnovali velkou pozornost konstrukci svršku. Je bud dostatečně pružná, aby se pohodlně přizpůsobila noze, nebo je vyrobena z přírodní kůže, která se snadno roztáhne a přizpůsobí noze. Boty pro začátečníky se liší konstrukcí paty a stupněm utažení. Vzhledem k tomu, že potřeba zaháknout patu určitě vyvstane později, není třeba, aby byla bota v této části příliš silně obalena gumou. Méně gumy znamená větší pohodlí a lepší prodyšnost.

Pro začátek tvrdší a odolnější podrážka

Aby guma fungovala co nejlépe, musí být relativně měkká a plastická. Výrobci lezeckých bot neustále hledají nejúčinnější směs gumy, která zajistí maximální přilnavost. Nelze se však vyhnout tomu, že měkké rovná se méně odolné, takže bitva technologů se soustředí na zlepšení životnosti gumy. Lezečky pro začátečníky používají gumu se zvýšenou odolností a vyšší tvrdostí, protože: (a) tužší guma znamená tužší podrážku a taková guma lépe podrží netrénovanou nohu; (b) každý téměř začínající lezec bohužel tahá špičky bot po umělé stěně a expresní rychlostí strhává gumu; (c) standardní gumové směsi jsou levnější, a jak víte, málokdo chce investovat miliony do lezeček na začátek.
Mírně větší množství gumy na přední straně a její o něco tvrdší verze pomáhají zpomalit odírání podrážky, ale naučit se správně pohybovat nohama a vkládat se do stupů (místo toho, abyste je objížděli po umělé stěně nebo skále) je jednou z vašich priorit.

Pro každého je tu něco dobrého

V nabídce obchodu 8a.cz najdete lezečky pro začátečníky v různých provedeních: šněrovací i s rychloupínacími pásky na suchý zip. Ty první umožňují maximální nastavení objemu svršku i ve spodní části chodidla, těsně u prstů. Tím je zajištěna maximální stabilita boty. Modely na suchý zip zase umožňují rychlé a bezproblémové nazouvání a vyzouvání obuvi. Je tak pohodlné, že se můžete snadno přezout do pohodlných žabek a dopřát nohám odpočinek.
Nabídka našeho obchodu zahrnuje boty nejcennějších výrobců lezeckých bot. La Sportiva nebo Scarpa znamenají desítky let zkušeností. OCUN je nejlepší kvalita za nejlepší cenu. Evolv? Budoucnost lezení a mladistvé energie přichází z USA. Každá z těchto značek má modely určené pro začátečníky, které maximálně vyhovují jejich potřebám. Pokud sáhnete po lezeckých botách pro začátečníky od renomovaných výrobců, můžete si být jisti, že jsou vyrobeny tak, aby vás co nejlépe podporovaly - nejen na jedné cestě, ale po celou dobu vašeho lezeckého vývoje.