top

GORE-TEX Performance Comfort Footwear

GORE-TEX® Performance Comfort je nejrozšířenější a nejuniverzálnější technologie zahrnující voděodolnou a větruodolnou membránu do vysoce výkonných horských bot.
Zobrazení Mřížka Seznam

288 výrobky

na stránce
 1. -31%
  Trekové boty AKU Slope Original GTX - dark brown

  wish list

 2. -29%
  Trekové boty Lowa Baldo GTX- anthracite/olive

  wish list

 3. -29%
  Trekové boty dámské Lowa Badia GTX- prune

  wish list

 4. -33%
  Vysokohorské boty Garmont Tower 2.0 GTX - red/black

  wish list

 5. -35%
  Turistické boty Merrell Alverstone MID GTX - black

  wish list

 6. -34%
  Pánské boty GORE-TEX Merrell Moab 3 GTX - walnut

  wish list

 7. -26%
  Trekové boty AKU Slope GTX - olive

  wish list

 8. -10%
  Boty La Sportiva Trango Tech GTX - black/yellow

  wish list

 9. -31%
  Trekové boty AKU Slope GTX - anthracite/green

  wish list

 10. -35%
  Pánské boty Scarpa Triolet GTX - tonic

  wish list

 11. -10%
  Trekové boty Scarpa Zodiac Plus GTX - shark/orange

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

288 výrobky

na stránce
Vymazat

Membrána GORE-TEX® Performance Comfort

Membrána GORE-TEX®, známá svou odolností a vynikajícím výkonem, se používá v nejlepší turistické a trekingové obuvi pro zvýšení její nepromokavosti. U modelů Performance Comfort zajišťuje optimální stabilitu po celý rok bez ohledu na měnící se povětrnostní podmínky. Tato nejuniverzálnější technologie využívá kromě membrány GORE-TEX® také funkční vrstvy, které zvyšují odolnost a zlepšují odvod vlhkosti z vnitřní strany obuvi, aniž by se zhoršily její tepelné vlastnosti. V kombinaci se správnými ponožkami lze boty s membránou GORE-TEX® Performance Comfort používat v teplém letním období i v chladných zimních měsících.

Všestrannost - spolehlivá ochrana - účinný odvod vlhkosti

Boty s membránou GORE-TEX® Performance Comfort se dobře osvědčují v širokém rozsahu teplot a povětrnostních podmínek. Stejně jako ostatní membránové výrobky tohoto amerického výrobce jsou vysoce nepromokavé, aby vás uvnitř udržely v suchu (GUARANTEED TO KEEP YOU DRY™) bez ohledu na počasí. Bláto, déšť, tající sníh - nebojí se svršku, který je zespodu vyztužen ultratenkou vrstvou, skrytou těsně pod podšívkou. Vysoká prodyšnost membrány i podšívkových materiálů zaručuje optimální klima pro vaše nohy i při intenzivní chůzi. Voda neproniká dovnitř, zatímco pot kontrolovaně odtéká z obuvi ven.

Konstrukce

Obuv GORE-TEX® Performance Comfort využívá inovativní anatomicky všitou konstrukci botičky, která se nachází těsně pod látkou svršku. Jedná se o čtyřvrstvý laminát: membrána GORE-TEX®, ochranná síťovina, funkční vrstva a vnitřní podšívka. Membránu tedy neuvidíte zvenku (je schovaná pod kůží) ani zevnitř, ale všimnete si podšívky, která je nedílnou součástí celého systému, dokonale odvádí vlhkost od nohy a předává ji dalším vrstvám, aby se mohla případně odpařit.

Každá obuv s označením GORE-TEX® Performance Comfort používá bez ohledu na konstrukci stejnou membránu, extrémně tenkou vrstvu expandovaného polytetrafluorethylenu (ePTFE). Má více než 9 miliard pórů na čtvereční palec. Tyto póry - asi 20 000krát menší než kapka vody, ale 700krát větší než molekula vodní páry - znemožňují průnik deště membránou GORE-TEX®, ale molekuly vodní páry (potu) mohou snadno projít.