top

Pánské turistické kraťasy

Pánské turistické šortky jsou širokou kategorií zahrnující modely rekreačního i čistě trekingového charakteru. Najdete zde také konstrukce, které si obléknete na kempování a odpočinkové dny a užijete si komfortní větrání.
248
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 248

na stránce
 1. -8%
  Kraťasy Salewa Puez DST Cargo Shorts - black out

  wish list

 2. -10%
  Kraťasy turistické CMP Lario Bermuda - bluish

  wish list

 3. -10%
  Kraťasy turistické CMP Lario Bermuda - petrol

  wish list

 4. -10%
  Kraťasy turistické CMP Sonny Bermuda - petrol

  wish list

 5. -30%
  Kraťasy Columbia Triple Canyon - spring

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 248

na stránce

Pánské turistické šortky - maximální ventilace

Krátké kalhoty jsou určeny pro horké letní dny, kdy z nebe sálá horko. Jak víme, je důležité chránit se před přehřátím. Jejich střih zajišťuje pohodlné větrání kolem těla, což snižuje riziko tohoto nepříjemného jevu. Díky tomu nezpůsobují pánské turistické šortky i přes vysoké teploty takové potíže. To vám umožní aktivnější účast na horských výletech, víkendových výletech nebo toulkách městem. V obchodě 8a.cz najdete modely od nejlepších výrobců, jako jsou The North Face, Salewa, Columbia, Marmot, Patagonia a mnoho dalších. Pánské turistické šortky se skvěle hodí i na dny odpočinku, kdy odpočíváte v hostelu po víkendu stráveném skalním lezením, plachtěním nebo chozením po pláži. Jejich všestrannost je neocenitelná, když jsou venku opravdu vysoké teploty a vy chcete zvýšit své pohodlí.

Horská turistika v pánských turistických šortkách

Čistě trekingové modely jsou obvykle vyrobeny z odolných materiálů, které patří do skupiny polyamidů. Pánské turistické šortky vyvinuté z těchto tkanin jsou mnohem odolnější, protože musí vydržet více. Na jejich konstrukci se projevuje zátěž při trekingu po horské stezce, takže musí vydržet její útrapy. Výběrem turistických šortek v 8a.czmůžete si být jisti jejich spolehlivostí v jednotlivých ročních obdobích, což potěší každého aktivního turistu. Jak víme, krátký střih šortek zajišťuje maximální ventilaci, která je v létě nezbytná. Výrobci, kteří používají syntetické materiály, vám však poskytnou také pohodlí prodyšnosti. Polyester nebo výše zmíněné polyamidy mají rychleschnoucí vlastnosti, takže velmi dobře odvádějí vlhkost. To dále zlepšuje cirkulaci vzduchu, takže turistické šortky jsou ideálním partnerem pro letní túry. Stojí za zmínku, že návrháři často používají antibakteriální roztoky v oděvech. Ty jsou obvykle založeny na iontech stříbra, které zpomalují vznik nepříjemných pachů. Díky tomu si můžete déle udržet příjemné suché klima kolem pokožky.

Pánské turistické šortky na horské túry mají často na povrchu impregnaci DWR. Jeho vodoodpudivé vlastnosti snižují promáčení tkaniny, což se osvědčí při občasném dešti. Ptáte se: proč byste to potřebovali na krátkých kalhotách, když budete mít stejně mokré nohy? No, protože mokré turistické šortky omezují volnost pohybu a jsou nepříjemně těžké. Proto je dobré takové řešení použít.

Pánské turistické šortky - pro lehčí turistiku

Konstrukce s turistickým charakterem jsou obvykle z polyesteru nebo bavlny. Podle toho, jaký typ rekreační turistiky v teplém období provozujete, si v obchodě vyberete. 8a.czv obchodě najdete něco, co vám bude vyhovovat. Tyto materiály, zejména ty přírodní, mají optimální úroveň prodyšnosti, která se v kombinaci s krátkým střihem ukazuje jako opravdu pohodlná. Tyto pánské turistické šortky nabízejí vysokou úroveň ochrany proti přehřátí, takže s nimi mnohem lépe zvládnete jakoukoli túru. Trekingové i turistické modely musí nabízet maximální volnost pohybu. Turistické šortky jsou totiž založeny na velmi pohodlném střihu. Nijak vás neomezuje, takže můžete efektivně překonávat kilometry. Turistické šortky nabízejí také řadu řešení pro přepravu, o čemž svědčí funkční kapsy. V závislosti na modelu najdete bud dvě boční kapsy, nebo další kapsy na stehnech a zádech. Díky tomu můžete snadno přenášet věci, které chcete mít během turistického putování po ruce.