top

Pánské turistické kraťasy

Pánské outdoorové kraťasy jsou širokou kategorií zahrnující modely rekreačního i čistě trekového charakteru. Najdete zde také konstrukce, které si obléknete na kempování a odpočinkové dny a užijete si komfortní větrání.
Zobrazení Mřížka Seznam

214 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

214 výrobky

na stránce
Vymazat

Pánské outdoorové kraťasy - maximální ventilace

Kraťasy jsou určeny pro horké letní dny, kdy z nebe sálá horko. Jak víme, je důležité chránit se před přehřátím. Jejich střih zajišťuje pohodlnou ventilaci kolem těla, což snižuje riziko tohoto nepříjemného jevu. Díky tomu nezpůsobují pánské outdoorové kraťasy i přes vysoké teploty takové potíže. To vám umožní aktivnější účast na horských túrách, víkendových výletech nebo toulkách městem. V obchodě 8a.cz najdete modely od nejlepších výrobců, jako jsou The North Face, Salewa, Columbia, Marmot, Patagonia a mnoho dalších. Pánské outdoorové kraťasy se skvěle hodí i na dny odpočinku, kdy odpočíváte v hostelu po víkendu stráveném skalním lezením, plachtěním nebo chozením po pláži. Jejich všestrannost je neocenitelná, když jsou venku opravdu vysoké teploty a vy chcete zvýšit své pohodlí.

Horská turistika v pánských outdoorových kraťasech

Čistě trekové modely jsou obvykle vyrobeny z odolných materiálů, které patří do skupiny polyamidů. Pánské outdoorové kraťasy vyvinuté z těchto tkanin jsou mnohem odolnější, protože musí vydržet více. Na jejich konstrukci se projevuje zátěž při trekingu po horské stezce, takže musí vydržet její útrapy. Výběrem outdoorových kraťasů na 8a.cz můžete si být jisti jejich spolehlivostí v jednotlivých ročních obdobích, což potěší každého aktivního turistu. Jak víme, krátký střih kraťasů zajišťuje maximální ventilaci, která je v létě nezbytná. Výrobci, kteří používají syntetické materiály, vám však poskytnou také pohodlí prodyšnosti. Polyester nebo výše zmíněné polyamidy mají rychleschnoucí vlastnosti, takže velmi dobře odvádějí vlhkost. To dále zlepšuje cirkulaci vzduchu, takže outdoorové kraťasy jsou ideálním partnerem pro letní túry. Stojí za zmínku, že návrháři často používají v oděvech antibakteriální řešení. Ty jsou obvykle založeny na iontech stříbra, které zpomalují vznik nepříjemných pachů. Díky tomu si můžete déle udržet příjemné suché klima kolem pokožky.

Pánské outdoorové kraťasy na horské túry mají často na povrchu impregnaci DWR. Její vodoodpudivé vlastnosti snižují promáčení tkaniny, což se osvědčí při občasném dešti. Ptáte se: proč byste to potřebovali na kraťasech, když budete mít stejně mokré nohy? Protože mokré outdoorové kraťasy omezují volnost pohybu a jsou nepříjemně těžké. Proto je dobré takové řešení použít.

Pánské outdoorové kraťasy - na lehčí turistiku

Konstrukce s turistickým charakterem jsou obvykle z polyesteru nebo bavlny. Podle toho, jaký typ rekreační turistiky v teplém období provozujete, si v obchodě 8a.cz najdete něco, co vám bude vyhovovat. Tyto materiály, zejména ty přírodní, mají optimální úroveň prodyšnosti, která se v kombinaci s krátkým střihem ukazuje jako opravdu pohodlná. Tyto pánské outdoorové kraťasy nabízejí vysokou úroveň ochrany proti přehřátí, takže s nimi mnohem lépe zvládnete jakoukoli túru. Trekové i outdoorové modely musí nabízet maximální volnost pohybu. Outdoorové kraťasy jsou totiž založeny na velmi pohodlném střihu. Nijak vás neomezuje, takže můžete efektivně překonávat kilometry. Outdoorové kraťasy nabízejí také řadu řešení pro přepravu, o čemž svědčí funkční kapsy. V závislosti na modelu najdete bud dvě boční kapsy, nebo další kapsy na stehnech a zadní straně vašeho modelu. Díky tomu můžete snadno přenášet věci, které chcete mít během turistického putování po ruce.

V obchodě 8a.cz najdete také dámské outdoorové kraťasy.