top

Turistické nádobí

Základem úspěšného vaření v přírodě je cestovní nádobí, které se dá složit do kompaktních rozměrů. Kompaktní cestovní sady hrnců, praktické hrnky a lehké cestovní příbory vám umožní plně vybavit vaši kempinkovou kuchyň. Nabízíme moderní kempingové potřeby pro každou cestu!
Zobrazení Mřížka Seznam

591 výrobky

na stránce
 1. Hrnec MSR Ceramic 2.5 L Pot

  wish list

 2. -25%
  Cestovní hrnek Hydro Flask 12 Oz Mug - black

  wish list

 3. -25%
  Láhev Hydro Flask 18 Oz Standard Flex Cap - rain

  wish list

 4. -25%
  Pivní láhev Hydro Flask 64 Oz Growler - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

591 výrobky

na stránce
Vymazat

Turistické nádobí je nepostradatelným doplňkem každého delšího výletu

Během vícedenního výletu je nesmírně důležité zajistit dostatek jídla. Ať už se jedná o vysokohorskou expedici nebo kempování u jezera, chutné teplé jídlo je základem každého dne. Pro vaření jídla v terénu je nezbytné vhodné turistické nádobí. Jedná se o velmi různorodou skupinu výrobků, a to jak z hlediska použitých materiálů, tak z hlediska zamýšleného použití. Minimalistické trekingové modely pojmou celou sadu na vaření do jednoho malého hrnce. Kempingové nádobí se často volí pro kempování, kde vám umožní být co nejvíce nezávislý a připravovat jídlo přímo před stanem. Přidáním kompaktních turistických vařičů k nádobí můžeme dosáhnout mimořádně univerzálních sad pro všechny outdoorové aktivity.

Lehké turistické nádobí pro 1 osobu a malé skupiny

Při cestování s batohem nebo na kole s brašnami plnými vybavení se počítá každý gram vybavení. Nejpokročilejší v naší nabídce jsou hrnce z eloxovaného hliníku a ultralehké titanové nádobí. Takové lehké turistické nádobí pro 1 osobu, stejně jako sady pro 2-3 osoby se nejlépe hodí na dlouhé trekingové výpravy, cyklistické výlety a pěší turistiku. Jejich nízká hmotnost a kompaktní rozměry jsou ideální pro situace, kdy je nutné nosit veškeré vybavení na zádech. Kromě toho jsou moderní turistické hrnce často vybaveny tepelným výměníkem, který pomáhá akumulovat teplo vznikající v malém hořáku. Díky němu trvá vaření vody velmi krátkou dobu a my si budeme moci během několika okamžiků připravit kávu, čaj nebo oblíbené lyofilizované jídlo. Kompaktní turistické nádobí pro 1, 2, 3 osoby je nejčastější volbou turistů, kteří chtějí být na svých cestách maximálně mobilní.

Skládací turistické nádobí pro kempování

Kempinkové nádoby jsou často vyrobeny z nerezové oceli, která zaručuje velmi vysokou odolnost a snadné použití. Samotné hrnce a mísy mohou být o něco větší, protože obvykle přijíždíme autem. Nemusíme se tedy tolik omezovat v objemu a hmotnosti zavazadel. Většina z nich je samozřejmě skládací jedna do druhé, ale při vaření poskytují podobný komfort jako běžné hrnce. Velmi oblíbené jsou také turistické nádobí na vaření na táborovém ohni. Jedná se o modely se silným dnem, které lze použít i nad táborákem. K dispozici jsou ocelové i litinové modely. Zcela jiným typem kuchyňských nádob jsou silikonové turistické skládací nádobí. Díky speciální konstrukci stěn lze hrnec, mísu nebo konvici složit naplocho, aby zabíraly ještě méně místa. To je nesmírně důležité, když se všechno kempingové nádobí musí vejít do malých skříněk v obytném vozu nebo stanu.

Kromě hrnců nabízíme i takové kempingové nádobí, jako jsou malé ešusy, hrnky se sklopnými uchy nebo misky. Umožní vám doplnit funkční skládací cestovní sadu nádobí. Kompaktní cestovní příbory se vám budou hodit i při stolování. Často se dodávají ve formě pohodlně přenosné turistické sady. Velmi oblíbené jsou také příbory typu spork, které slouží zároveň jako lžíce a vidlička.

Kompletní sadu turistického nádobí můžete zakoupit na 8a.cz

Nabízíme jak jednotlivé hrnce a hrnky, tak kompletní sady skládacího turistického kuchyňského nádobí. Nabízíme výrobky nejznámějších turistických značek, jako jsou Primus, MSR, Optimus, BioLite, Robens a mnoho dalších. To nám umožňuje nabízet turistické nádobí dokonale přizpůsobené potřebám každého outdoorového nadšence. Správné kempingové nádobí od renomovaných značek najdou jak milovníci trekkingu cestující s veškerou výbavou na zádech, tak i větší skupiny přátel nebo rodiny, které se chystají na dovolenou v kempu. Kompaktní, ale plně funkční hrnce, pánve, hrnky a talíře vám zpříjemní přípravu jídel v terénu. Skládací turistické nádobí nezabere příliš místa jak v trekingovém batohu, tak v kufru auta. Tyto modely, vyrobené z velmi lehkých materiálů, budou perfektní na cestách. Bez ohledu na to, zda jste fanouškem pěší turistiky nebo se dostanete do kempu autem, dobré turistické nádobí je základem pro chutné jídlo v terénu.