top

Kompasy

Kompas je nepostradatelnou součástí vaší turistické výbavy, pokud se vydáte po trase klasickým způsobem. Modely dostupné na 8a.cz si poradí s útrapami azimutálního trekingu, takže vždy půjdete správnou cestou.
Zobrazení Mřížka Seznam

28 výrobky

 1. -23%
  Kompas Suunto AIM-6 NH
  Kompas Suunto AIM-6 NH
  1301 Kč 1690 Kč

  wish list

 2. -24%
  Kompas Suunto A-30 NH Metric

  wish list

 3. -24%
  Kompas Suunto MB-6 Global
  Kompas Suunto MB-6 Global
  2110 Kč 2777 Kč

  wish list

 4. -24%
  Kompas Suunto A-10 NH

  wish list

 5. -26%
  Kompas pro děti Silva Begin 2

  wish list

 6. -25%
  Kompas Suunto MB-6 NH
  Kompas Suunto MB-6 NH
  1674 Kč 2233 Kč

  wish list

 7. -25%
  Kompas Suunto MCB NH Mirror

  wish list

 8. -25%
  Kompas Suunto M-3
  Kompas Suunto M-3
  950Kč 1267 Kč

  wish list

 9. -23%
  Kompas Silva Ranger 360 Global

  wish list

 10. -24%
  Kompas Silva Expedition 360 Global

  wish list

 11. -28%
  Kompas Silva 3NL-360

  wish list

 12. -27%
  Kompas Easy Camp Map Compass Mirror

  wish list

 13. -28%
  Kompas Silva Pocket
  Kompas Silva Pocket
  263Kč 366Kč

  wish list

 14. -31%
  Křivkoměr Silva Map Measurer Path

  wish list

 15. -30%
  Kompas Silva Expedition
  Kompas Silva Expedition
  979Kč 1405 Kč

  wish list

 16. -26%
  Kompas Silva Expedition S
  Kompas Silva Expedition S
  1359 Kč 1836 Kč

  wish list

 17. -29%
  Kompas Silva Field
  Kompas Silva Field
  459Kč 648Kč

  wish list

 18. -28%
  Kompas Silva Ranger S
  Kompas Silva Ranger S
  845Kč 1174 Kč

  wish list

 19. -27%
  Kompas Silva Ranger
  Kompas Silva Ranger
  678Kč 929Kč

  wish list

 20. -28%
  Kompas Silva Ranger SL

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

28 výrobky

Vymazat

Kompas - nepostradatelný doplněk turistické mapy

V současné době si GPS navigace získávají stále větší popularitu. Pomocí nich si můžete snadno naplánovat trasu a automatické pokyny vás povedou po zvolených cestách. Proč tedy mnoho turistů přesto volí tradiční mapu a magnetický kompas? Někteří lidé používají klasické mapy ze zvyku, pro některé je tento způsob navigace pohodlnější a někteří správně poukazují na to, že je to nejspolehlivější způsob určení cesty. Nehrozí zde žádné riziko vybití baterií, ztráty GPS signálu nebo prosté poruchy zařízení. Proto se kompasy neustále objevují v nabídce turistických obchodů a výběr různých modelů je velmi široký.

Nejjednodušší minimalistické kompasy - v přívěsku na klíče, knoflíku, ve svítilně nebo přiložené jako součást soupravy pro přežití jsou skvělé pro nouzové situace. Umožňují určit základní směry světa a zároveň nezabírají ve vašem vybavení prakticky žádné místo. Jedná se o vynikající volbu pro náhradní kompas. Pro navigaci na mapě jsou nejoblíbenější univerzální deskové kompasy. Praktická stupnice nebo otočný kroužek vám usnadní orientaci v terénu i určení trasy a její přibližné délky. V nabídce jsou i buzoly se zrcátkem, které umožní přesnější určení azimutu. Takové modely si s oblibou vybírají milovníci přežití a armády.

Moderní kompasy se osvědčí za všech podmínek

Značkové kompasy používají vysoce kvalitní magnetické jehly, jejichž přesnost může být +/- 1°. Díky tomu vždy přesně víte, jakým směrem se pohybujete. Když se baterie ve vašem GPS vybije, je to turistický kompas, který vás opět podpoří na vašich cestách a přesně určí směr. Tyto malé a praktické modely jsou vyrobeny z odolných materiálů, takže vydrží i náročné horské túry. Pokročilejší turistické kompasy fungují dokonce v teplotním rozsahu -30 až +60 °C. To znamená, že při zimním trekingu nebo chůzi v poušti kompas neselže. Důležitý je také tvar základny. Taková, která bezpečně padne do ruky, ochrání turistický kompas před náhodným pádem na zem.

Na co se ještě zaměřit při porovnávání kompasů?

Mnoho modelů má další funkce, které usnadňují jejich používání v terénu. Turistické kompasy byly většinou připraveny pro práci s mapou. Deskové modely mají měřítko nebo alespoň pravítko. Umožní vám rychle odhadnout vzdálenost na mapě. Lupa zabudovaná v kompasu vám umožní rychleji přečíst malé symboly za horších světelných podmínek. Turistické kompasy by také měly být vyrobeny z průhledných materiálů, aby při umístění na mapu ji nezakrývaly. Některé kompasy mají luminiscenční značky, které umožňují jejich použití i v nočních podmínkách. U vojenských modelů je to zásadní vlastnost. Pokročilý turistický kompas musí mít také korekci deklinace, aby bylo jeho používání ještě pohodlnější. Modely s otočným prstencem usnadňují měření azimutu, což je užitečná podpora. Pro určení azimutu jsou ideální klasické buzoly. Modely jsou vybaveny výřezem a zrcátkem, které umožňují přesně určit zvolený směr. Ve skutečnosti jsou kompasy velmi různorodé konstrukce, takže je vždy dobré zjistit, jaké funkce budeme při našich outdoorových aktivitách potřebovat.

Kde koupit dobrý kompas?

Pokud chceme, aby náš kompas byl velmi přesný a měl všechny potřebné funkce, měli bychom se po něm poohlédnout v outdoorovém nebo turistickém obchodě. Modely nabízené na těchto místech připravují značky, které se specializují na výrobu navigačních zařízení. Díky tomu si můžeme být jisti vysokou přesností zpracování, která se projeví v přesných směrech. Na 8a.cz nabízíme turistické kompasy špičkových značek, jako jsou Silva a Suunto. Tito výrobci mají velké zkušenosti s navrhováním navigačních zařízení, a to nejen turistických, ale i námořních. Díky řadě turistických, orientačních a vojenských kompasů si každý outdoorový nadšenec může vybrat ten správný model.