top

Ocun

Ocun je společnost s komplexní nabídkou pro každého lezeckého nadšence. V našem obchodě najdete vše, co k lezení potřebujete – lezecké boty, postroje, vybavení a oblečení Ocun.
Zobrazení Mřížka Seznam

419 výrobky

Zobrazení Mřížka Seznam

419 výrobky

Vymazat

Značka Ocun – věci navržené pro lezectví

Každá aktivita značky Ocun je spojena s tím, co lidé, kteří ji tvoří, milují nejvíce – s lezením, skalami a široce chápaným outdoorem. Lezení je vášeň, která vyžaduje náležitou přípravu, trénink a vybavení. Poslední zmíněný prvek je středem pozornosti značky Ocun. Uváděním lezeckých produktů jako jsou úvazky, lana, jistící pomůcky, lezecké boty na trh, značka umožňuje lezcům dosáhnout ještě výše a dále. Zároveň vynakládá veškeré úsilí, aby plně realizovala veškeré cíle a naděje, které se s ní pojí. Základem bezpečnosti na skalách a na horách je ta nejkvalitnější výbava, na kterou se můžete kdykoli spolehnout. Specialisté českého výrobce neustále pracují na tom, aby splňovala ty nejvyšší standardy a byla co nejjednodušší na obsluhu. Neustálé inovace a dolaďování nejmenších detailů každého produktu se promítá do velké důvěry ve značku, a to jak mezi začátečníky, tak pokročilými lezci.

Historie značky Ocun to je neustálá honba za dokonalostí

Vše začalo v roce 1980, kdy zakladatel značky Pavel Hendrych začínal s lezením. Lezecké vybavení dostupné v té době na trhu mělo k dokonalosti daleko, a tak si dostupné vybavení začal rychle upravovat svépomocí podle svých představ. V roce 1988 vznikl první postroj. Výroba probíhala doma, na jednoduchém šicím stroji a pásky se barvily ve velkém hrnci v kuchyni. Dalším krokem byly první lezecké boty. Během svého pobytu na Sibiři, v oblasti Rock Pillars, Pavel spolupracoval s místními horolezci. Výsledkem bylo, že první lezecké boty Feather byly vyrobeny pod značkou Rock Pillars. Následující roky byly ve znamení řady inovací zavádějících nové revoluční změny týkající se lezeckých bot. V roce 1998 byla uvedena na trh značka Ocun . Zpočátku vyrábí pouze horolezecké úvazky a také jedny z prvních crash padů. To je předzvěstí rostoucí obliby boulderingu. Všechny roky existence značky jsou plné inovací, které umožňují výrobu ještě pokročilejšího horolezeckého vybavení.

Evoluce lezecké obuvi Ocun

Lezecké boty Ocun, původně vyráběné pod značkou Rock Pillars, prošly mnoha inovativními změnami. Mnohé z nich stojí za zmínku, protože zanechaly stopu na celém trhu s lezeckou obuví a často se staly vzorem pro ostatní výrobce. Jednou z nich byla podešev omotaná až k patě, což byla reakce na potřeby lezců využívajících stále oblíbenější techniku heel hook. V roce 1994 je představen nový typ svršku, díky kterému byl odstraněn šev na patě. Pro mnoho lezců to byl konec neustálého boje s nepohodlnými lezeckými botami. V roce 2009 se do předních modelů Ocun dostává technologie 3 Force System. Speciální pryžový panel pokrývá celou přední část boty a zabraňuje jejímu zkroucení, když je celá váha těla podepřena vnitřním okrajem boty. Celek navíc poskytuje ještě lepší přenos síly z prstů na skálu, což umožňuje využití i těch nejmenších stupínků. V roce 2017 značka Ocun vymyslela nový druh gumy – CAT rubber. Poskytuje výjimečnou přilnavost a vyrábí se ve dvou verzích – CAT 1.5 i CAT 1.1.

Ocun – inovace v lezeckém vybavení

Od svého vzniku je značka známá kvalitními lezeckými úvazky, které řadu let neustále zdokonaluje. V roce 2001 vznikl postroj s posuvným pásem (systém MWS). To umožňuje přesné vystředění spojovacího článku bez ohledu na to, co máme na sobě. Díky tomu jsou postroje perfektní na zimu i na léto. V roce 2018 Ocun uvádí na trh revoluční model postroje, ve kterém jsou bederní pás a nožní smyčky vyrobeny z pěny WeBee s trojrozměrnou strukturou. Tímto způsobem bylo dosaženo vysokého komfortu, nízké hmotnosti a vynikající ventilace postroje.

Široká nabídka značky Ocun

V současné době se značka specializuje na navrhování a výrobu horolezeckého vybavení, oblečení a obuvi. Přidáním nových produktových skupin do nabídky značka poskytuje horolezcům kompletní vybavení pro skalní a panelové aktivity. Bez ohledu na to, zda své dobrodružství s lezením teprve začínáte, nebo hledáte lezecké vybavení pro pokročilé, český výrobce Vám poskytne veškeré potřebné vybavení.

Ocun - lezecké boty pro začátečníky i zkušené lezce

V nabídce značky jsou jak nejjednodušší modely pro začínající lezce, tak i modely s vysokou asymetrií pro profesionály. Jsou uzpůsobeny k zaháknutí za patu nebo k použití nejmenších stupínků a prasklin. Použití vysoce kvalitní pryže s vynikajícím parametrem přilnavosti a pokročilých konstrukčních řešení se promítá do vynikajících výkonnostních vlastností na stěně. Nabídka zahrnuje vázané lezecké boty i ty se suchým zipem, takže uživatel si může vybrat, kterou variantu preferuje. Stále více lidí volí lezecké boty Ocun. Názory na ně jsou velmi dobré, a to jak mezi začínajícími lezci, tak i mezi zkušenými profesionály.

Lezecké úvazky a další vybavení znamenají pohodlí a bezpečí na stěně.

Významnou část nabídky českého výrobce tvoří horolezecké potřeby. Každý lezecký nadšenec mezi nimi najde téměř veškeré potřebné vybavení a karabiny. Ultralehké bezpečnostní jistící pomůcky se skvěle hodí na skály, karabiny HMS zaručí vysokou úroveň bezpečí a sportovní lezecké expresky Vám umožní zdolávat i náročnější trasy. Nezbytným prvkem při jakémkoli lezení je také pohodlný lezecký úvazek. Série inovativních postrojů Webee zcela změnila přístup k tomuto kusu vybavení.

Lezecké oblečení Ocun připravené speciálně pro fanoušky skalnatých cest.

Trička a mikiny, lezecké kalhoty Ocun, a dokonce i lehké péřové bundy. Oblečení připraveno speciálně pro lezce to je zcela výjimečný střih a volnost pohybu na stěně. Fenomenální design činí toto oblečení oblíbeným jak pro letní výlety na skály, tak pro každodenní použití. Značka Ocun je společnost, která plně využívá svůj potenciál, úspěšně kombinuje dosavadní zkušenosti a inovativní nápady svých designérů.