top

Vybavení na ledovec

Ledovcové jistící vybavení je pro horolezce, vysokohorské turisty a skialpinisty nezbytné. Zde si můžete zakoupit postroje, lana a vhodné vybavení pro záchranu osob z ledovcových trhlin.
13
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

13 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

13 položek

na stránce

Vybavení na ledovci - základní vybavení

Při výběru aktivit ve vysokých horách se dříve či později určitě setkáte s ledovcem. Ať už se věnujete vysokohorské turistice, horolezectví nebo skialpinismu, měli byste mít znalosti o tom, jak ji co nejbezpečněji překonat. Průchod oblastí s ledovcovými trhlinami vyžaduje odpovídající přípravu, a to jak z hlediska ledovcového jištění, tak z hlediska schopnosti použít ho v případě nouze. Nejdůležitější je samozřejmě vybavení, které chrání před pádem do hluboké ledovcové trhliny. Proto bude nezbytný lehký postroj a ledovcové lano, kterým se můžeme navázat na ostatní účastníky výpravy. V případě sklouznutí do trhliny bude klíčové vybavení umožňující rychlé sestavení pro záchranu v trhlině.

Žádné ledovcové jistící vybavení samozřejmě nezajistí bezpečnost bez schopnosti použít ho v případě nouze. Navigace na ledovci vyžaduje odpovídající výcvik a zkušenosti každého člena výpravy. Nácvikem brzdění partnerů v případě pádu do trhliny i vytahování osob z trhliny budeme schopni v případě nebezpečí jednat instinktivně. To dále zvýší naši bezpečnost a zaručí vhodné chování v nouzových situacích.

Zajištění na ledovci při jeho zdolávání pěšky i na lyžích

Turistika po ledovcích je možná minimálně ve dvou lidech ve dvou. Důvodem je nutnost navázat se na lano, aby jeden z účastníků nespadl do trhliny. Zásadní je také dodržovat vzdálenost mezi účastníky expedice a udržovat lano co nejnapnutější, což pomůže minimalizovat trhání v případě pádu jedné osoby do trhliny. V naší nabídce najdete široký výběr lehkých úvazků a ledovcových lan, které se při takových přechodech velmi hodí. Jedná se o základní vybavení pro jištění na ledovci. Na druhou stranu, při sjezdu na lyžích často není možné navázat se na lano. Při pohybu v takovém týmu je nezbytné být připraven poskytnout lano v případě, že v okamžiku sklouznete do trhliny. Snadno přístupné lano s karabinou umožní zraněnému rychlé připnutí.

Pokud se pohybujeme v oblasti s ledovcovými trhlinami, ať už pěšky nebo na lyžích, musíme mít u sebe také soupravu pro záchranu z trhlin. Správné vybavení vám umožní rychle vytáhnout zraněného na hladinu. Mnohé z nich umožňují slanění i v náročnějším terénu, například v těsných kuloárech, což je ideální pro mnohé skialpinistické výpravy.

Značkové vybavení pro ledovcové jištění můžete zakoupit online na adrese 8a.cz

Nabízíme širokou škálu vybavení pro jištění i záchranu z trhlin, které bude ideální jak pro zkušené milovníky hor, tak pro ty, kteří s ledovou turistikou teprve začínají. Nejlepší značky, jako je Climbing Technology nebo Petzl, zaručují vysokou kvalitu zpracování a promyšlený design, který umožňuje intuitivní používání zařízení v nebezpečných situacích. Vybavení pro lezení na ledovci v obchodě Obchod 8a.cz nabízí potřebná lana a postroje pro ochranu před pádem, stejně jako zařízení pro záchranu osob z ledovcových trhlin. Podívejte se na lehká řešení pro horolezce a skialpinisty, která jsou k dispozici v naší nabídce.