top

Vybavení na ledovec

Vybavení na ledovec je pro horolezce, vysokohorské turisty a skialpinisty nezbytné. Zde si můžete zakoupit sedáky, lana a vhodné vybavení pro záchranu osob z ledovcových trhlin.
Zobrazení Mřížka Seznam

24 výrobky

na stránce
 1. -24%
  Dynamické lano 30m Beal Rando 8 mm - blue

  wish list

 2. -23%
  Dynamické lano 20m Beal Rando 8mm - orange

  wish list

 3. -26%
  Skialpový úvazek Petzl Altitude
  Skialpový úvazek Petzl Altitude
  2 054 Kč 2 777 Kč

  wish list

 4. -10%
  Lezecký úvazek Blue Ice Choucas - white/white

  wish list

 5. -10%
  Lezecký úvazek Blue Ice Choucas Pro - blue

  wish list

 6. -10%
  Skialpový úvazek Climbing Technology Tami - blue

  wish list

 7. -10%
  Ledovcova šrouba Climbing Technology Ice Screw - 19cm

  wish list

 8. -30%
  Dynamické lano 30m Beal Rando 8 mm - green

  wish list

 9. -23%
  Dynamické lano 20m Beal Rando 8 mm - green

  wish list

 10. -30%
  Blokant Petzl Tibloc - orange

  wish list

 11. -10%
  Kladka s blokem Climbing Technology RollnLock

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

24 výrobky

na stránce
Vymazat

Vybavení na ledovec - základní vybavení

Při výběru aktivit ve vysokých horách se dříve či později určitě setkáte s ledovcem. Ať už se věnujete vysokohorské turistice, horolezectví nebo skialpinismu, měli byste mít znalosti o tom, jak jej co nejbezpečněji překonat. Průchod oblastí s ledovcovými trhlinami vyžaduje odpovídající přípravu, a to jak z hlediska ledovcového jištění, tak z hlediska schopnosti použít ho v případě nouze. Nejdůležitější je samozřejmě vybavení na ledovec, které chrání před pádem do hluboké ledovcové trhliny. Proto bude nezbytný lehký úvazek a horolezecké lano, kterým se účastníci výpravy spojují. V případě sklouznutí do trhliny budou klíčové nástroje umožnující rychlé vytvoření systému pro záchranu z trhliny.

Žádné ledovcové jistící vybavení samozřejmě nezajistí bezpečnost bez schopnosti použít ho v případě nouze. Navigace na ledovci vyžaduje odpovídající výcvik a zkušenosti každého člena výpravy. Nácvikem brzdění partnerů v případě pádu do trhliny i vytahování osob z trhliny budeme schopni v případě nebezpečí jednat instinktivně. To dále zvýší naši bezpečnost a zaručí vhodné chování v nouzových situacích.

Jištění na ledovci při jeho zdolávání pěšky i na lyžích

Pohyb po ledovcích je možný v týmech minimálně dvou osob. Důvodem je nutnost navázat se na lano, aby jeden z účastníků nespadl do trhliny. Zásadní je také dodržovat vzdálenost mezi účastníky expedice. A udržovat lano co nejnapnutější, což pomůže minimalizovat trhání v případě pádu jedné osoby do trhliny. V naší nabídce najdete široký výběr lehkých úvazků a ledovcových lan, které se při takových přechodech velmi hodí. Jedná se o základní vybavení na ledovec. Na druhou stranu, při sjezdu na lyžích často není možné navázat se na lano. Při pohybu v takovém týmu je nezbytné být připraven poskytnout lano v případě, že v okamžiku sklouznete do trhliny. Snadno přístupné lano s karabinou umožní zraněnému rychlé připnutí.

Pokud se pohybujeme v oblasti s ledovcovými trhlinami, ať už pěšky nebo na lyžích, musíme mít u sebe také soupravu pro záchranu z trhlin. Správné vybavení na ledovec vám umožní rychle vytáhnout zraněného na hladinu. Mnohé z nich umožňují slanění i v náročnějším terénu, například v těsných kuloárech, což je ideální pro mnohé skialpinistické výpravy.

Značkové vybavení pro ledovcové jištění si zakoupíte online na 8a.cz

Nabízíme širokou škálu vybavení pro jištění i záchranu z trhlin, které bude ideální jak pro zkušené milovníky hor, tak pro ty, kteří s ledovcovou turistikou teprve začínají. Nejlepší značky, jako je Climbing Technology nebo Petzl, zaručují vysokou kvalitu zpracování a promyšlený design. Umožňují intuitivní používání zařízení v nebezpečných situacích. Vybavení na ledovec v obchodě 8a.cz. Nabízíme potřebná lana a úvazky pro ochranu před pádem, stejně jako vybavení pro záchranu osob z ledovcových trhlin. Prohlédněte si lehká řešení pro horolezce a skialpinisty, která jsou k dispozici v naší nabídce.