top

Fjallraven

Značka Fjallraven se zrodila ve Švédsku před více než půl stoletím. V současné době se jedná o kultovní outdoorové oblečení a spolehlivé batohy. Charakteristické logo Fjallraven znají turisté po celém světě.
Zobrazení Mřížka Seznam

399 výrobky

na stránce
 1. -27%
  Dámská mikina Fjallraven Vardag Sweater - green

  wish list

 2. -37%
  Izolovaná bundaFjallraven Nuuk Parka - basalt

  wish list

 3. -15%
  Dámský kabát Fjallraven Nuuk Parka - port

  wish list

 4. -15%
  Tričko Fjallraven Logo T-shirt - uncle blue/melange

  wish list

 5. -10%
  Mikina Fjallraven Vardag Sweater - arc.green

  wish list

 6. -15%
  Lezecký batoh Fjallraven Bergtagen 38 - mountain blue

  wish list

 7. -15%
  Péřový kabát Fjallraven Singi Down Jacket - dark navy

  wish list

 8. -37%
  Turistické tričko Fjallraven Canada Shirt - red

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

399 výrobky

na stránce
Vymazat

Fjallraven – výrobce s posláním

Značka Fjallraven vznikla v reakci na vizi jednoho muže – Ake Nordina. Jeho posláním bylo zpřístupnit trávení času v přírodě ještě širší skupině lidí. Ake, narozený ve Švédsku v roce 1936, prožíval odmala mnoho dobrodružství. V letech, kdy Ake začínal se svými turistickými výpravami, bylo vybavení pro tento druh činnosti velmi omezené nebo vůbec neexistovalo. Tak vznikla potřeba vytvořit pohodlný turistický batoh, který by Vám umožnil přenášet veškeré Vaše kempingové vybavení při delších cestách. Výsledkem práce Ake Nordina byl ručně vyrobený batoh s dřevěným rámem. Byl to první signál toho, co se ještě mělo stát.

O 10 let později, v roce 1960, se Ake rozhodne založit společnost vyrábějící turistické vybavení. Tak vzniká Fjallraven . A jaký byl její první výrobek? Samozřejmě turistický batoh, ale tentokrát s hliníkovým rámem. Tvrdohlavost a víra Ake Nordina, že vybavení, které vyrábí, bude perfektní do venkovních podmínek, vedly k rychlému rozvoji značky. Brzy se k batohům přidaly stany, spací pytle, bundy a kalhoty Fjallraven. Po krátké době téměř každý Švéd novou značku dokonale znal a při svých aktivitách používal její produkty. V osmdesátých a devadesátých letech došlo k expanzi značky za švédské hranice. Nejprve do skandinávských zemí a poté do celé Evropy. Pro Ake Nordina však dostupnost turistických výrobků nebyla konečným cílem. Toto byla jen jedna z fází. Zakladatel značky chtěl povzbudit lidi, aby vyráželi na odlehlé stezky ve větším počtu, a vzali si z přírody to nejlepší. Takto proběhl v roce 2005 první dálkový trek Fjallraven Classic v celkové délce 110 km.

Značka Fjallraven dnes a v budoucnu

Životní prostředí a jeho ochrana byly pro švédskou značku Fjallraven stále důležitějším tématem. To je důvod, proč dnes věnuje tolik pozornosti udržitelnému rozvoji. Na jedné straně má umožnit poskytování takových výrobků, které dovolí prozkoumávat přírodu, a na druhé straně by proces jejich vzniku neměl mít devastující vliv na životní prostředí. To je důvod, proč Fjallraven pracuje na mnoha projektech, které přispívají ke snížení jejich negativního dopadu na životní prostředí. Podporují iniciativy k ochraně přírody..

Oblečení Fjallraven je symbolem odolnosti a vynikajících užitných vlastností

Švédské počasí se do značné míry promítá i do oblečení navrženého touto značkou. Drsné klima způsobilo, že kalhoty a bundy Fjallraven se vyznačují jedinečným stylem, odolností a vysokou funkčností v terénu. Pro tohoto výrobce je charakteristická kolekceoděvů z voskovaného materiálu G-1000, jehož funkční vlastnosti lze snadno měnit v závislosti na potřebách nebo ročním období. Odstraněním většiny vosku z vláken se zvýší prodyšnost a vzdušnost materiálu. Na druhou stranu, nanesením další vrstvy speciálního vosku Fjallraven, který lze aplikovat samostatně, dojde ke zlepšení vodoodpudivých vlastností a ochraně před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Materiál G-1000 je skvělým řešením, které Vám umožní dokonale připravit turistické oblečení na povětrnostní podmínky a konkrétní roční období. Vznikají z něho bundy Fjallraven, kalhoty nebo dokonce batohy a jiné příslušenství. Správně zvolené střihy oblečení zajišťují vysokou volnost pohybu při výletech nebo treku.

Batohy a vybavení od švédského výrobce

Značka nabízí jak stany , tak i trekové batohy a cestovatelské batohy. Charakteristickým znakem batohů je použití velmi pevných materiálů Fjallraven. Díky tomu se vyznačují bezkonkurenční odolností při použití v terénu. Hrubé látky se tak rychle neotírají. Jsou perfektní na horské stezky, lesní cesty a všude tam, kam se plánujeme dostat vlastními silami. Neméně charakteristickým rysem, je použití klasických a ekologických řešení. Fjallraven je jedním z mála výrobců, u kterého najdete model batohu s dřevěným vnitřním rámem. Po batozích této značky sahají jak začínající turisté, tak zkušení milovníci dlouhých túr, kteří hledají klasické trekové vybavení.

Fenomén modelu batohu Kanken

Pokud bychom měli vybrat nejoblíbenější model od švédského výrobce, je to bezesporu Fjallraven Kanken. Nenápadný batoh si získal sympatie milionů uživatelů díky skvělým funkčním vlastnostem a charakteristickému stylu. Vznikl jako reakce na potřeby švédských dětí, které musely do školy nosit spoustu knih a namáhaly si tak páteř. Pohodlný batoh určený pro mladé uživatele si rychle získal mimořádnou oblibu. Navzdory své velmi jednoduché konstrukci, se batohy Fjallraven Kanken vyznačují velmi vysokou všestranností a snadností použití. Nemá smysl v nich hledat pokročilé nosné systémy, vícevrstvé pěny nebo rozsáhlé ramenní popruhy.

Batoh  Fjallraven Kanken je v téměř nezměněné podobě již několik desetiletí, a zájem o něj neklesá, naopak neustále roste! Kanken to batoh vyrobený z velmi pevného materiálu se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Kromě hlavní komory má další, o něco menší kapsu. Přístup dovnitř je velmi snadný a rychlý, takže lze velmi rychle vyndat to nejnutnější. Jednoduché ramenní popruhy a pohodlné madlo umožňují jeho snadné přenášení. Tento model je nejčastěji vybírán pro každodenní použití, kdy se Vám odvděčí pozoruhodnou odolností.

Široká nabídka produktů Fjallraven online - obchod 8a.pl!

Zveme všechny, které zaujala značka Fjallraven – v obchodě 8a.pl najdete výrobky přesně podle Vašich představ. U tohoto švédského výrobce najdete spolehlivé bundy, mikiny, trička a kalhoty, ale i nezbytné doplňky jako čepice, klobouky a mnoho dalšího. V nabídce je dámské i pánské oblečení vhodné do všech podmínek. Zateplené bundy poskytují dostatečnou izolaci při nízkých teplotách, voskované materiály Fjallraven budou dobře fungovat během deště a odolný materiál poskytne potřebnou pevnost trekovým kalhotám. Různé modely se perfektně hodí pro trénink, horskou turistiku a mnoho dalších outdoorových aktivit. Náš internetový obchod Fjallraven Vám také nabídne kvalitními batohy, které Vám umožní vzít si s sebou pohodlně veškeré potřebné vybavení. Modely s různou kapacitou lze optimálně přizpůsobit charakteru a délce Vaší expedice. Prohlédněte si vysoce kvalitní výrobky švédské značky Fjallraven a užijte si jejich spolehlivost při každém výletě do terénu, bez ohledu na roční období nebo počasí.