top

Stany pro 2 osoby

Stany pro dvě osoby jsou lehké a velmi univerzální. Snadno se přenášejí z místa na místo a jejich jednoduchá konstrukce znamená, že jejich sestavení zabere jen několik sekund. Zde najdete lehký stan pro 2 osoby na trekking a turistiku!
22
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

22 položek

na stránce
 1. -20%
  Trekingový stan Coleman Cobra 2
  Trekingový stan Coleman Cobra 2
  3 148 Kč 3 935 Kč

  wish list

 2. -5%
  Stan Samaya Assaut 2 Ultra pro 2 osoby - white

  wish list

 3. -5%
  Stany pro 2 osoby Samaya 2.0
  Stany pro 2 osoby Samaya 2.0
  25 782 Kč 27 139 Kč

  wish list

 4. -5%
  Stan pro 2 osoby Samaya 2.0
  Stan pro 2 osoby Samaya 2.0
  25 782 Kč 27 139 Kč

  wish list

 5. -20%
  Stan pro dvě osoby Coleman Darwin 2

  wish list

 6. -34%
  Stan pro dvě osoby Robens Pioneer 2EX

  wish list

 7. -11%
  Stan pro 2 osoby Camp Minima 2 EVO
  Stan pro 2 osoby Camp Minima 2 EVO
  9 624 Kč 10 814 Kč

  wish list

 8. -10%
  Stan pro 2 osoby Nemo Aurora 2P - nova green

  wish list

 9. -5%
  Stan pro 2 osoby Nemo Dragonfly 2P - green

  wish list

 10. -5%
  Stan pro 2 osoby Nemo Hornet 2P - green

  wish list

 11. -5%
  Stan pro 2 osoby Nemo Hornet Elite Osmo 2P - grey

  wish list

 12. -10%
  Stan pro 2 osoby Nemo Kunai 2P - orange

  wish list

 13. -9%
  Stan pro 2 osoby Marmot Superalloy 2P - green glow

  wish list

 14. -10%
  Stan Wild Country by Terra Nova Blizzard 2 - green

  wish list

 15. -22%
  Stan pro dvě osoby Robens Goshawk 2

  wish list

 16. -10%
  Stan pro 2 osoby Terra Nova Hoolie Compact 2 - green

  wish list

 17. -9%
  Stan pro 2 osoby Terra Nova Coshee 2 V2 - green

  wish list

 18. -9%
  Stan pro 2 osoby Terra Nova Trisar 2 - green

  wish list

 19. -41%
  Stan pro 2 osoby Hannah Eagle 2 - treetop

  wish list

 20. -30%
  Stan pro dvě osoby Easy Camp Fireball 200 - red/red

  wish list

 21. -27%
  Tunelový stan Robens Voyager 2 EX
  Tunelový stan Robens Voyager 2 EX
  7 583 Kč 10 389 Kč

  wish list

 22. -9%
  Stan pro 2 osoby MSR Elixir 2 - green

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

22 položek

na stránce

Lehký stan pro 2 osoby na trekking, horolezectví a turistiku

Stany pro dvě osoby v našem sortimentu jsou rozmanité modely, které se velmi dobře osvědčují při mnoha aktivitách. Nejlehčí, ultralehké stany pro dvě osoby se nejčastěji vybírají pro trekingové a cyklistické výpravy, kdy je rozhodující hmotnost a velikost batohu. Nejpokročilejší modely se snadno vejdou do cestovního batohu nebo brašny na kolo a poskytnou vám pohodlný odpočinek, když dorazíte do cíle. Skvělým příkladem nejlehčích konstrukcí jsou MSR stany pro 2 osoby Jedná se o moderní modely, které patří k nejlepším na světě, pokud jde o hmotnost a rozměry sbaleného vozu. Většina neextrémních turistů bude spokojena s klasickou konstrukcí stanu MSR pro 2 osoby Tento lehký stan pro dvě osoby je ideální pro jízdu na kajaku, kempování a turistiku. Stany Coleman pro 2 osoby nabízejí širokou škálu modelů pro každý typ expedice. Nabízíme také specializované expediční stany, které jsou vysoce odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám, jako je silný vítr, déšť nebo sněžení.

Turistické stany pro 2 osoby - množství provedení

Stany pro 2 osoby využívají širokou škálu konstrukčních řešení. V nabídce najdete stany typu iglú pro 2 osoby, tunelové stany a hybridní stany, které kombinují vlastnosti několika řešení. Zdaleka nejoblíbenější je stan iglú pro 2 osoby, který nabízí velmi vysokou stabilitu při stavění. Kromě toho možnost rozložení ložnice nebo plachty, která je přítomna u mnoha modelů, výrazně zvyšuje univerzálnost. Lehké stany pro 2 osoby často využívají hybridní tvar, který poskytuje dostatečný užitný prostor s minimalistickým rámem. Stany jsou často vybaveny zvětšenými předsíňkami, které poskytují větší pohodlí a další prostor pro zavazadla při spaní. Použití moderních materiálů, jako je lehký hliník, karbonová vlákna nebo sklolaminát, dodává rámům potřebnou pevnost při zachování nízké celkové hmotnosti. Stany pro dvě osoby v obchodě 8a.cz nabízí velký výběr a vysokou kvalitu, která zajistí spolehlivost během vaší cesty.

Jaké vlastnosti by měl mít dobrý stan pro 2 osoby?

Dobrý stan pro 2 osoby by se měl snadno vejít do malého přenosného obalu, aby nezabíral příliš mnoho místa v batohu. Pokročilý trekingový stan pro 2 osoby bude samozřejmě mnohem menší a lehčí než jednoduchý model pro autoturistiku. Rozdíl mezi nimi obvykle není z dálky patrný, protože je v použitých materiálech. Pro vytvoření kompaktního a lehkého stanu pro 2 osoby je nutné použít nejmodernější řešení, jako je tenký tropiko materiál nebo rám ze speciální hliníkové slitiny. Všechny tyto prvky dohromady vytvářejí stan, který se snadno přenáší v batohu.

Stan pro 2 osoby s předsíňkou nabízí výrazně větší pohodlí v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Když venku fouká a prší, je vestibul vhodným místem pro odložení mokrých bot nebo batohu. Přestože jsou předsíňky většiny dvoumístných stanů velmi malé, tento malý prostor ochrání vaše nezbytné vybavení před ještě větším promoknutím. Předsíňka navíc vyčnívá z těla stanu a zabraňuje vniknutí deště do prostoru pro spaní při lezení. Stan pro 2 osoby s předsíňkou je skvělou volbou pro přechodná období, kdy je počasí nejisté.

Otázka počtu vchodů přímo souvisí s vestibuly. Nejjednodušší modely mají pouze jeden vstup. Stany pro 2 osoby se dvěma vchody však nabízejí mnohem větší pohodlí. To znamená, že každá osoba spící ve stanu pro 2 osoby může snadno opustit stan, aniž by vzbudila druhou osobu. Dva vchody navíc umožňují rychlé větrání, což je užitečné zejména v horkém počasí, kdy je vnitřek stanu po slunečném dni přehřátý.

Jakou vodotěsnost by měl mít stan pro 2 osoby?

Při výběru stanu pro dvě osoby se vyplatí zkontrolovat, jak nepromokavá je jeho plachta. Modely určené pro extrémně deštivé počasí mohou mít tento parametr na úrovni 5000-6000 mm H2O. To vás ochrání i před nejsilnějšími lijáky. Ve většině případů má stan pro 2 osoby vodotěsnost kolem 3000 mm H2O, což účinně chrání před většinou srážek. Lehké stany pro 2 osoby mohou mít ještě nižší stupeň nepromokavosti, protože používají velmi tenké a lehké materiály pro plášť stanu. Je důležité si uvědomit, že pouze dobře postavený stan může ochránit před deštěm. Rám a úvazy musí být schopny držet látku napnutou tak, aby se nikde neudržela voda a neprosákla dovnitř.