top

Stany pro 2 osoby

Stany pro dvě osoby jsou lehké a velmi univerzální. Snadno se přenášejí z místa na místo a jejich jednoduchá konstrukce znamená, že jejich sestavení zabere jen několik sekund. Zde najdete lehký stan pro 2 osoby na trekking a turistiku!
Zobrazení Mřížka Seznam

20 výrobky

na stránce
 1. -9%
  Stan pro 2 osoby MSR Elixir 2 - grey

  wish list

 2. -5%
  Stan Samaya Assaut 2 Ultra pro 2 osoby - white

  wish list

 3. -11%
  Stany pro 2 osoby Samaya 2.0
  Stany pro 2 osoby Samaya 2.0
  24 153 Kč 27 139 Kč

  wish list

 4. -11%
  Stan pro 2 osoby Samaya 2.0
  Stan pro 2 osoby Samaya 2.0
  24 153 Kč 27 139 Kč

  wish list

 5. -50%
  Stan pro dvě osoby Robens Pioneer 2EX

  wish list

 6. -15%
  Stan pro 2 osoby Camp Minima 2 SL - blue

  wish list

 7. -10%
  Stan pro 2 osoby MSR Access 2 - orange

  wish list

 8. -16%
  Stan pro 2 osoby Nemo Aurora 2P - nova green

  wish list

 9. -5%
  Stan pro 2 osoby Nemo Hornet 2P - green

  wish list

 10. -20%
  Stan pro 2 osoby Nemo Chogori 2P - orange

  wish list

 11. -12%
  Stan MSR Advance Pro 2
  Stan MSR Advance Pro 2
  19 671 Kč 22 354 Kč

  wish list

 12. -23%
  Stan pro 2 osoby Terra Nova Trisar 2 - green

  wish list

 13. -10%
  Tunelový stan Robens Voyager 2 EX
  Tunelový stan Robens Voyager 2 EX
  11 250 Kč 12 500 Kč

  wish list

 14. -10%
  Turistický stan Robens Challenger 2

  wish list

 15. -10%
  Stan pro 2 osoby Robens Starlight 2

  wish list

 16. -12%
  Stan pro 2 osoby MSR Hubba Hubba NX - gray

  wish list

 17. -9%
  Stan pro 2 osoby MSR Access 2 - green

  wish list

 18. -21%
  Stan pro 2 osoby MSR Elixir 2 - green

  wish list

 19. -12%
  Stan pro 2 osoby MSR Hubba Hubba NX - green

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

20 výrobky

na stránce
Vymazat

Lehký stan pro 2 osoby na trekking, horolezectví a turistiku

Stany pro dvě osoby v našem sortimentu jsou rozmanité modely, které se velmi dobře osvědčují při mnoha aktivitách. Nejlehčí, ultralehké stany pro dvě osoby se nejčastěji vybírají pro trekingové a cyklistické výpravy, kdy je rozhodující hmotnost a velikost po sbalení. Nejpokročilejší modely se snadno vejdou do turistického batohu nebo brašny na kolo a poskytnou vám pohodlný odpočinek, když dorazíte do cíle. Skvělým příkladem nejlehčích konstrukcí jsou MSR stany pro 2 osoby. Jedná se o moderní modely, které patří k nejlepším na světě, pokud jde o hmotnost a rozměry po sbalení. Většina uživatelů, kteří neplánují extrémní trasy, bude spokojena s klasickou konstrukcí stanu pro 2 osoby. Tento lehký stan pro dvě osoby je ideální pro jízdu na kajaku, kempování a turistiku. Stany Coleman pro 2 osoby nabízejí širokou škálu modelů pro každý typ expedice. Nabízíme také specializované expediční stany, které jsou vysoce odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám, jako je silný vítr, déšť nebo sněžení.

Turistické stany pro 2 osoby - množství provedení

Stany pro 2 osoby využívají širokou škálu konstrukčních řešení. V nabídce najdete stany typu iglú pro 2 osoby, tunelové stany a hybridní stany, které kombinují vlastnosti několika řešení. Zdaleka nejoblíbenější je stan iglú pro 2 osoby, který nabízí velmi vysokou stabilitu. Kromě toho možnost rozložení ložnice nebo tropika, která je přítomna u mnoha modelů, výrazně zvyšuje univerzálnost. Lehké stany pro 2 osoby často využívají hybridní tvar, který poskytuje dostatečný prostor s minimalistickým rámem. Stany jsou často vybaveny zvětšenými předsíňkami, které poskytují větší pohodlí a další prostor pro zavazadla při spaní. Použití moderních materiálů, jako je lehký hliník, karbonová vlákna nebo sklolaminát, dodává rámům potřebnou pevnost při zachování nízké celkové hmotnosti. Stany pro dvě osoby v obchodě 8a.cz - velký výběr a vysoká kvalita, která zajistí spolehlivost během vaší cesty.

Jaké vlastnosti by měl mít dobrý stan pro 2 osoby?

Dobrý stan pro 2 osoby by se měl snadno vejít do malého transportního obalu, aby nezabíral příliš mnoho místa v batohu. Pokročilý trekingový stan pro 2 osoby bude samozřejmě mnohem menší a lehčí než jednoduchý model pro autoturistiku. Rozdíl mezi nimi obvykle není z dálky patrný, protože je v použitých materiálech. Pro vytvoření kompaktního a lehkého stanu pro 2 osoby je nutné použít nejmodernější řešení, jako je tenké tropiko nebo rám ze speciální hliníkové slitiny. Všechny tyto prvky dohromady vytvářejí stan, který se snadno přenáší v batohu.

Stan pro 2 osoby s předsíňkou nabízí výrazně větší pohodlí v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Když venku fouká a prší, je předsíň vhodným místem pro odložení mokrých bot nebo batohu. Přestože jsou předsíňky většiny stanů pro 2 osoby velmi malé, tento malý prostor ochrání vaše nezbytné vybavení před ještě větším promoknutím. Předsíňka navíc vyčnívá z těla stanu a zabraňuje vniknutí deště do prostoru pro spaní při vstupu a výstupu ze stanu. Stan pro 2 osoby s předsíňkou je skvělou volbou pro přechodná období, kdy je počasí nejisté.

Otázka počtu vstupů přímo souvisí s předsíněmi. Nejjednodušší modely mají pouze jeden vstup. Stany pro 2 osoby se dvěma vchody však nabízejí mnohem větší pohodlí. To znamená, že každá osoba spící ve stanu pro 2 osoby může snadno opustit stan, aniž by vzbudila druhou osobu. Dva vchody navíc umožňují rychlé větrání, což je užitečné zejména v horkém počasí, kdy je vnitřek stanu po slunečném dni přehřátý.

Jakou voděodolnost by měl mít stan pro 2 osoby?

Při výběru stanu pro dvě osoby se vyplatí zkontrolovat, jak nepromokavé je jeho tropiko. Modely určené pro extrémně deštivé počasí mohou mít tento parametr na úrovni 5000-6000 mm H2O. To vás ochrání i před nejsilnějšími lijáky. Ve většině případů má stan pro 2 osoby voděodolnost kolem 3000 mm H2O, což účinně chrání před většinou srážek. Lehké stany pro 2 osoby mohou mít ještě nižší stupeň nepromokavosti, protože používají velmi tenké a lehké materiály pro plášť stanu. Je důležité si uvědomit, že pouze dobře postavené tropiko může ochránit před deštěm. Rám a upínací šňůry musejí být schopny držet látku napnutou tak, aby se nikde neudržela voda a neprosákla dovnitř.