top

Turistické stany

Kategorie turistických stanů zahrnuje velké množství modelů, které se liší nejen vzhledem, konstrukcí a použitými materiály, ale především svým určením. Najdete zde jak malý expediční stan do hor, tak velký stan na jakýkoli výlet!
146
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 146

na stránce
 1. -9%
  Bivakovací pytel Helikon-Tex Supertarp - black

  wish list

 2. -18%
  Hliníkový kolík Lesovik Spig UL - blue

  wish list

 3. -24%
  Impregnace Grangers Tent and Gear Repel 500ml

  wish list

 4. -18%
  Kladivo Outwell Steel Camping Hammer

  wish list

 5. -16%
  Kolík Nemo Javelin
  Kolík Nemo Javelin
  227 Kč 271 Kč

  wish list

 6. -15%
  Kolík pro stany Lesovik Spig - blue

  wish list

 7. -20%
  Kolíky pro stany Nemo Sweepstake 6 sztuk

  wish list

 8. -20%
  Konektor pro automobil Outwell Magnetic Band Connecter

  wish list

 9. -26%
  Kryt stanu Robens Sled Tent Bag
  Kryt stanu Robens Sled Tent Bag
  1 364 Kč 1 844 Kč

  wish list

 10. -24%
  Ložnice pro stan Easy Camp Inner Wimberly

  wish list

 11. -30%
  Moskytiéra Brettschneider Fine Mesh Box 1

  wish list

 12. -28%
  Moskytiéra Care Plus Mosquito Net - Bell Midge-Proof

  wish list

 13. -22%
  Moskytiéra Easy Camp Mosquito Net Single

  wish list

 14. -25%
  Moskytiéra Lesovik Magla - black
  Moskytiéra Lesovik Magla - black
  1 101 Kč 1 469 Kč

  wish list

 15. -36%
  Moskytiéra Lifesystems Mosquito Head Net

  wish list

 16. -25%
  Moskytiéra Tatonka Double Moskito Dome - cub

  wish list

 17. -29%
  Moskytiéra Tatonka Moskito Kopfschutz Simple

  wish list

 18. -25%
  Moskytiéra Tatonka Single Moskito Dome - cub

  wish list

 19. -30%
  Nafukovací stan Outwell Lindale 5PA
  Nafukovací stan Outwell Lindale 5PA
  18 997 Kč 27 139 Kč

  wish list

 20. -27%
  Nafukovací stan Outwell Parkdale 6PA
  Nafukovací stan Outwell Parkdale 6PA
  28 242 Kč 38 689 Kč

  wish list

 21. -16%
  Náhradní hliníkový kolík PIN AL X6

  wish list

 22. -23%
  Plachta Easy Camp Plachta 3 x 3
  Plachta Easy Camp Plachta 3 x 3
  1 450 Kč 1 884 Kč

  wish list

 23. -22%
  Plachta Lesovik Groza UL - crocodile green

  wish list

 24. -5%
  Plachta Lesovik Heksa - crocodile green

  wish list

 25. -5%
  Plachta Lesovik Solo - crocodile green

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 146

na stránce

Všestranné turistické a kempingové stany

Nabízíme mimořádně široký sortiment stánů pro turistiku od renomovaných výrobců outdoorového vybavení. Při objevování zcela nových oblastí potřebujete spolehlivý přístřešek, kde můžete pohodlně přespat a odpočinout si před dalším dnem plným dobrodružství. Abyste si vytvořili správné podmínky pro spaní, potřebujete turistický stan, který v daných podmínkách poskytuje optimální výkon. Pokud zdoláváte nejvyšší vrcholy, budete potřebovat robustní expediční stan, který vydrží i ty největší vichřice a nápor sněhu. Na druhou stranu pro treking budete potřebovat lehký turistický stan, který nebude příliš zatěžovat vaše zavazadla. Můžete je postavit kdekoli v blízkosti stezky. Ostatní modely se hodí na rodinné kempování. Zde je nejdůležitější pohodlí a velký užitný prostor, který lze pohodlně využívat po celý den. Všechny tyto vlastnosti najdete v různých provedeních turistických stanů, které jsou k dispozici v našem obchodě. 8a.cz.

Jak velký turistický stan vybrat?

Velikost stanu se obvykle určuje podle toho, kolik lidí se výletu účastní. Stan musí být dostatečně velký, aby poskytoval pohodlné místo na spaní a často i úkryt zavazadel před deštěm. Všichni výrobci uvádějí počet osob, pro které je stan určen, což lze použít jako vodítko při výběru stanu. Nejmenší stany pro jednu osobu jsou určeny pro samostatné cestovatele. Největší výběr různých konstrukcí je k dispozici pro stany pro 2, 3 a 4 osoby. Jedná se o nejuniverzálnější modely. Nezapomínáme však ani na větší skupiny turistů. Mezi stany, které nabízíme, najdete také modely, které pojmou 8 nebo i více osob. Pokud nemusíte stan přenášet daleko, můžete si často vybrat o něco větší verzi, která vám poskytne další úložný prostor a větší volnost pohybu ve stanu. Rozdíl mezi stanem pro 2 osoby a stanem pro 3 osoby bude opravdu značný.

Jaká je nejlepší konstrukce turistického stanu?

Základem každého stanu je rám ze skládacích tyčí. Může mít různé tvary v závislosti na typu stanu a jeho účelu. Každé řešení má své klady a zápory, proto se při rozhodování o konkrétním řešení vyplatí se s nimi seznámit. Mezi nejběžnější konstrukce patří expediční a turistické stany s rámem iglú. Mezi jejich výhody patří jednoduchost a vysoká stabilita. Ve většině případů se uprostřed jednoduše zkříží dva póly. Celá konstrukce je samonosná, takže v případě nouze můžete stan postavit i bez nosných lan. Drobnou nevýhodou tohoto řešení je o něco menší užitný prostor, protože spací plocha na okrajích stanu se snižuje směrem k podlaze. Tento prostor se obvykle používá pro batoh. Konstrukce iglú se často používá u expedičních stanů.

Tunelové stany nabízejí relativně nízkou hmotnost a o něco větší užitný prostor. Pro jejich postavení je však nutné použít úvazy, které stan stabilizují ve správné poloze. Tunelové stany s velkou předsíní jsou jistě zajímavým řešením. Taková kombinace ložnice a předsíně pod jednou střechou poskytuje mimořádné pohodlí při používání stanu. Tunelové stany se také velmi snadno staví.

Specializované turistické stany jsou často hybridní konstrukce. Ty se vyvíjejí ve dvou směrech. Za prvé, hybridní trekingové stany jsou navrženy tak, aby byly co nejlehčí a zároveň poskytovaly maximální prostor uvnitř. Často se jedná o kombinaci známých stanů typu iglú a tunelů nebo o zcela nová řešení s jednou lopatkou. Takový turistický stan lze snadno sbalit i do malého batohu a lze jej snadno použít pro pěší turistiku. Zcela odlišný přístup se uplatňuje u expedičních a horských stanů. To jsou zase konstrukce, které musí prokázat maximální odolnost proti silnému větru a sněhové vánici. V extrémních podmínkách je nejdůležitější odolnost a robustnost konstrukce.

Vynikající turistické stany pro trekking

V sortimentu našeho obchodu najdete široký výběr turistických stanů, které jsou speciálně navrženy pro snadné přenášení. Tyto modely si nejčastěji vybírají milovníci dlouhých treků. Použití ultralehkých materiálů a konstrukce optimalizované pro dosažení co nejnižší hmotnosti se promítá do fantastických výsledků. Turistický stan tohoto typu by měl být vybaven ultralehkými tyčemi z nejmodernějších hliníkových slitin a také ultratenkými tropickými materiály. Díky tomu můžete stan úspěšně sbalit do batohu, aby vás vždy doprovázel na dlouhé túře. Trekingové stany se obvykle vyznačují mírným půdorysem, což může být velkou výhodou, zejména pokud máte omezený prostor pro postavení stanu.

Nejlepší stany pro kempování a rodinné výlety k jezeru

Jinou kategorií stanů jsou modely s prodlouženou výškou, které jsou ideální pro delší pobyt na jednom místě - kempování nebo bivakování. Rodinné turistické stany jsou navrženy tak, aby váš pobyt byl co nejpohodlnější. Jejich větší výška vám umožní volný pohyb po stanu, aniž byste se museli neustále krčit. Velké předsíně vám umožní pohodlně se najíst, i když počasí není nejlepší. Tento typ stanu má okna, která propouštějí do stanu více světla, což umožňuje pohodlné používání po celý den. Prostorné ložnice zase umožňují použití větších a pohodlnějších matrací, které zajistí pohodlný spánek po náročném dni. Rodinné stany jsou nejoblíbenější pro delší dovolenou a prázdniny a dokonale nahrazují každodenní pohodlí. Díky možnosti uspořádat si v předsíni koutek pro odpočinek v deštivých i slunečných dnech se budete cítit téměř jako doma.

Tradiční skautské stany jsou velmi oblíbené i u větších skupin. Jedná se o extrémně velké a robustní stany z bavlněného plátna, které jsou ideální pro delší kempování. Kromě velkých turistických stanů nabízíme také širokou škálu předsíní pro obytná vozidla. Ty poskytují velmi velkou užitnou plochu, která je dobře chráněna před větrem a deštěm. Jedná se o nepostradatelný doplněk pro všechny, kteří se vydávají se svým obytným vozem na delší cestu a zároveň si chtějí zajistit maximální pohodlí při kempování.

Vyvinuté turistické stany pro maximální pohodlí

Námi nabízené stany uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Každý z nich by se však měl vyznačovat jinými vlastnostmi. Expediční stan by měl být schopen zvládnout extrémní výzvy v horských podmínkách, zatímco kempinkový stan by měl poskytovat maximální pohodlí při kempování. Všechny námi nabízené stavby mají jedno společné. Je to pozornost věnovaná detailům a optimálně navržená konstrukce - jejich kombinace se promítá do maximální spokojenosti z vašich cest. Náš obchod pro vás připravil speciálně vybranou nabídku, která je dokonale přizpůsobena jak pro krátké výlety, tak pro dlouhé a náročné expedice.

Další často kladené otázky:

Jaký stan zvolit do hor?

Při prozkoumávání horských tras jsou ideální robustnější trekingové stany, které jsou určeny do náročnějších podmínek. Pokud se vydáme do vyšších hor, budou nutné expediční modely, které se musí osvědčit ve vysokohorských podmínkách. Jsou vystaveny silnému sněžení a vichřici. Tyto specifické konstrukce poskytují přístřeší při výstupech na vysoké vrcholy i v zimních podmínkách. Vyznačují se co nejjednodušší a nejrobustnější konstrukcí. V závislosti na verzi jsou k dispozici horské stany pro jednu i dvě osoby a také větší stany. Stany Robens, Salewa a další špičkové značky poskytují široký výběr modelů do hor.

Jak sestavit samonosný stan?

Kempinkové a plážové stany často zahrnují samonosné stany, které lze postavit během okamžiku. Jednoduše se vyjmou z přepravního pouzdra a díky napnutí rámu se samy rozloží. Jak je potom skládáte? Každý stan tohoto typu může mít trochu jiný způsob skládání. Obvykle je to založeno na šikovném uchopení na správném místě rámu a obratném kroucení tyčí. Pokud si tento manévr před cestou nacvičíte, neměl by být problém stan rychle složit. Vždy je však vhodné mít u sebe příručku, která vše jednoduše vysvětluje. Bez něj může být stavění stanu s vlastním kolíkem skutečnou výzvou.

Co si vzít s sebou při kempování?

Při cestování ve stanu je třeba pamatovat na mnoho dalšího vybavení. Hodí se příslušenství, které umožňuje postavit turistický stan, ale i takové, které se bude hodit během dlouholetého provozu. Kolíky, kolíky, impregnace stanu, náhradní podlážky, kempingová světla. Pro přípravu pohodlného místa na spaní budou nezbytné samonafukovací karimatky a spací pytle. Při vícedenních cestách je také nutné mít plně vybavenou turistickou kuchyňku, abyste si mohli pohodlně připravovat jídlo.