top

Turistické stany

Kategorie turistické stany zahrnuje velké množství modelů, které se liší nejen vzhledem, konstrukcí a použitými materiály, ale především svým určením. Najdete zde jak malý expediční stan na hory, tak velký stan na jakýkoli výlet!
Zobrazení Mřížka Seznam

239 výrobky

 1. -30%
  Autostan Outwell Jonesville 290SA Flex - green

  wish list

 2. -25%
  Impregnace Grangers Fabsil 1000ml

  wish list

 3. -11%
  Impregnace Nikwax Cotton Proof 300ml

  wish list

 4. -23%
  Kempinkový stan Coleman Waterfall 5 Deluxe

  wish list

 5. -28%
  Kladivo Outwell Steel Camping Hammer

  wish list

 6. -20%
  Kolík Nemo Javelin
  Kolík Nemo Javelin
  214Kč 269Kč

  wish list

 7. -30%
  Kryt stanu Robens Sled Tent Bag

  wish list

 8. -40%
  Moskytiéra Hannah Mesh Tent 2 - grey

  wish list

 9. -17%
  Moskytiéra Lesovik Magla - black

  wish list

 10. -26%
  Moskytiéra Tatonka Single Moskito Dome - cub

  wish list

 11. -30%
  Nafukovací stan Outwell Avondale 6PA

  wish list

 12. -31%
  Nafukovací stan Outwell Parkdale 4PA

  wish list

 13. -31%
  Nafukovací stan Outwell Parkdale 6PA

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

239 výrobky

Vymazat

Všestranné turistické stany do hor a na kempování

Nabízíme mimořádně široký sortiment stanů pro turistiku od renomovaných výrobců outdoorového vybavení. Při objevování zcela nových oblastí potřebujete spolehlivý přístřešek, kde můžete pohodlně přespat a odpočinout si před dalším dnem plným dobrodružství. Abyste si vytvořili správné podmínky pro spaní, potřebujete turistický stan, který v daných podmínkách poskytuje optimální výkon. Pokud zdoláváte nejvyšší vrcholy, budete potřebovat robustní expediční stan, který vydrží i ty největší vichřice a nápor sněhu. Na druhou stranu pro treking budete potřebovat lehký turistický stan, který nebude příliš zatěžovat vaše zavazadla. Lehký turistický přístřešek je nejlepší přítel minimalisty. Můžete jej postavit kdekoli v blízkosti horské stezky. Ostatní turistické stany se hodí na rodinné kempování. Zde je nejdůležitější pohodlí a velký užitný prostor, který lze pohodlně využívat po celý den. Všechny tyto vlastnosti najdete v různých provedeních turistických stanů, které jsou k dispozici v našem obchodě 8a.cz.

Jak velký turistický stan vybrat?

Velikost stanu se obvykle určuje podle toho, kolik lidí se výletu účastní. Turistický stan musí být dostatečně velký, aby poskytoval pohodlné místo na spaní a často i úkryt zavazadel před deštěm. Všichni výrobci uvádějí počet osob, pro které je stan určen, což lze použít jako vodítko při výběru stanu. Nejmenší turistické stany pro 1 osobu jsou určeny pro samostatné cestovatele. Největší výběr různých konstrukcí je k dispozici pro stany pro 2, 3 a 4 osoby. Jedná se o nejuniverzálnější modely. Nezapomínáme však ani na větší skupiny turistů. Mezi stany, které nabízíme, najdete také modely, které pojmou 8 nebo i více osob. Pokud nemusíte stan přenášet daleko, můžete si často vybrat o něco větší verzi, která vám poskytne další úložný prostor a větší volnost pohybu ve stanu. Rozdíl mezi stanem pro 2 osoby a stanem pro 3 osoby bude opravdu značný.

Jaká je nejlepší konstrukce turistického stanu?

Základem každého stanu je rám ze skládacích tyčí. Může mít různé tvary v závislosti na typu stanu a účelu jeho využití. Každé řešení má své klady a zápory, proto se při rozhodování o konkrétním produktu vyplatí se s nim seznámit. Mezi nejběžnější konstrukce patří expediční a turistické stany iglů. Mezi jejich výhody patří jednoduchost a vysoká stabilita. Ve většině případů se uprostřed jednoduše zkříží dva pruty. Celá konstrukce je samonosná, takže v případě nouze můžete stan postavit i bez kotvení. Drobnou nevýhodou tohoto řešení je o něco menší užitný prostor, protože spací plocha na okrajích stanu se snižuje směrem k podlaze. Tento prostor se obvykle používá pro batoh. Turistické stany typu iglů se velmi často používají při expedicích.

Turistické tunelové stany nabízejí relativně nízkou hmotnost a o něco větší prostor. Pro jejich postavení je však nutné použít upínací šňůry, které stan stabilizují ve správné poloze. Tunelový stan s velkou předsíní je jistě zajímavým řešením. Taková kombinace ložnice a předsíně pod jednou střechou poskytuje mimořádné pohodlí při používání stanu. Tunelové stany se také velmi snadno staví.

Specializované turistické stany jsou často hybridní konstrukce. Ty se vyvíjejí ve dvou směrech. Za prvé, hybridní trekové stany jsou navrženy tak, aby byly co nejlehčí a zároveň poskytovaly maximální prostor uvnitř. Často se jedná o kombinaci řešení známých z iglů a tunelových stanů nebo o zcela nová řešení s jednou tyčí. Takový turistický stan lze snadno sbalit i do malého batohu a lze jej snadno použít pro pěší turistiku. Zcela odlišný přístup se uplatňuje u expedičních a horských stanů. To jsou zase konstrukce, které musí prokázat maximální odolnost proti silnému větru a sněhové vánici. V extrémních podmínkách je nejdůležitější odolnost a robustnost konstrukce.

Vynikající turistické stany na treking

V sortimentu našeho obchodu najdete široký výběr turistických stanů, které jsou speciálně navrženy pro snadné přenášení. Tyto modely si nejčastěji vybírají milovníci dlouhých treků. Použití ultralehkých materiálů a konstrukce optimalizované pro dosažení co nejnižší hmotnosti se promítá do fantastických výsledků. Turistický stan tohoto typu by měl být vybaven ultralehkými tyčemi z nejmodernějších hliníkových slitin a také ultratenkým tropikem. Díky tomu můžete stan úspěšně sbalit do batohu, aby vás vždy doprovázel na dlouhé túře. Turistické stany na treking se obvykle vyznačují mírnou plochou, což může být velkou výhodou, zejména pokud máte omezený prostor pro postavení stanu.

Nejlepší stany pro kempování a rodinné výlety k jezeru

Jinou kategorií stanů jsou modely s prodlouženou výškou, které jsou ideální pro delší pobyt na jednom místě - kempování nebo bivakování. Rodinné turistické stany jsou navrženy tak, aby váš pobyt byl co nejpohodlnější. Jejich větší výška vám umožní volný pohyb po stanu, aniž byste se museli neustále krčit. Velké předsíně vám umožní pohodlně se najíst, i když počasí není nejlepší. Tento typ stanu má okna, která propouštějí do stanu více světla, což umožňuje pohodlné používání po celý den. Prostorné ložnice zase umožňují použití větších a pohodlnějších matrací, které zajistí pohodlný spánek po náročném dni. Rodinné stany jsou nejoblíbenější pro delší dovolenou a prázdniny a dokonale nahrazují každodenní pohodlí. Díky možnosti uspořádat si v předsíni koutek pro odpočinek v deštivých i slunečných dnech se budete cítit téměř jako doma.

Tradiční skautské stany jsou velmi oblíbené i u větších skupin. Jedná se o extrémně velké a robustní turistické stany z bavlněného plátna, které jsou ideální pro delší kempování. Kromě velkých turistických stanů nabízíme také širokou škálu předstanů pro obytné vozy. Ty poskytují velmi velký prostor, který je dobře chráněn před větrem a deštěm. Jedná se o nepostradatelný doplněk pro všechny, kteří se vydávají se svým obytným vozem na delší cestu a zároveň si chtějí zajistit maximální pohodlí při kempování.

Vyvinuté turistické stany pro maximální pohodlí

Námi nabízené turistické stany uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Každý stan by se však měl vyznačovat jinými vlastnostmi. Expediční stan by měl být schopen zvládnout extrémní výzvy v horských podmínkách, zatímco kempingový stan by měl poskytovat maximální pohodlí při kempování. Všechny námi nabízené turistické stany mají jedno společné. Je to pozornost věnovaná detailům a optimálně navržená konstrukce - jejich kombinace se promítá do maximální spokojenosti z vašich cest. Náš obchod pro vás připravil speciálně vybranou nabídku, která je dokonale přizpůsobena jak pro krátké výlety, tak pro dlouhé a náročné expedice.

Často kladené otázky:

Jak vybrat stan na hory?

Při prozkoumávání horských tras jsou ideální robustnější trekové stany, které jsou určeny do náročnějších podmínek. Pokud se vydáme do vyšších hor, budou nutné expediční modely, které se musí osvědčit ve vysokohorských podmínkách. Jsou vystaveny silnému sněžení a vichřici. Tyto specifické konstrukce poskytují přístřeší při výstupech na vysoké vrcholy i v zimních podmínkách. Vyznačují se co nejjednodušší a nejrobustnější konstrukcí. V závislosti na verzi jsou k dispozici stany na hory pro 1 i 2 osoby a také větší stany. Stany Robens, Salewa a další špičkové značky poskytují široký výběr modelů do hor.

Jak složit samorozkládací stan?

Kempingové a plážové stany často zahrnují samorozkládací stany, které lze postavit během okamžiku. Jednoduše se vyjmou z transportního obalu a díky napnutí rámu se samy rozloží. Jak je potom složit? Každý turistický stan tohoto typu může mít trochu jiný způsob balení. Obvykle je to založeno na chytrém uchopení na správném místě rámu a obratném kroucení tyčí. Pokud si tento manévr před cestou nacvičíte, neměl by být problém stan rychle složit. Vždy je však vhodné mít u sebe příručku, která vše jednoduše vysvětluje. Bez ní může být složení samorozkládacího stanu skutečnou výzvou.

Co s sebou pod stan?

Při stanování je třeba pamatovat na mnoho dalšího vybavení. Hodí se příslušenství, které umožňuje postavit turistický stan, ale i takové, které se bude hodit během dlouholetého provozu. Kolíky, kolíčky, impregnace na stany, náhradní podlážky, kempingová světla. Pro přípravu pohodlného místa na spaní budou nezbytné samonafukovací karimatky a spacáky. Při vícedenních cestách je také nutné mít plně vybavenou turistickou kuchyňku, abyste si mohli pohodlně připravovat jídlo.