top

Boty kompatibilní s mačkami

Boty s mačkami jsou nezbytnou součástí zimní výbavy každého milovníka hor. Zde najdete obuv vhodnou na zimní trasy. Vysoké trekingové boty a horské boty vhodné pro použití maček.
Zobrazení Mřížka Seznam

178 výrobky

na stránce
 1. -32%
  Trekingové boty Garmont Tower Trek GTX - green

  wish list

 2. -33%
  Vysokohorské boty Garmont Tower 2.0 GTX - red/black

  wish list

 3. -35%
  Trekové boty Scarpa Rush Polar GTX - dark anthracite

  wish list

 4. -10%
  Boty La Sportiva Trango Tech GTX - black/yellow

  wish list

 5. -35%
  Pánské boty Scarpa Triolet GTX - tonic

  wish list

 6. -25%
  Vysokohorské boty Scarpa Phantom 6000 HD - black/orange

  wish list

 7. -10%
  Vysokohorská obuv Scarpa Charmoz HD - shark/orange

  wish list

 8. -35%
  Expediční boty Zamberlan Everest Evo RR PU - blk/orange

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

178 výrobky

na stránce
Vymazat

Obuv kompatibilní s mačkami jsou modely, které se vyznačují několika prvky. Kromě samozřejmé připravenosti na zimní podmínky (i ve smyslu pouhých sněhových polí na jarní stezce), tj. o něco lepší tepelné izolace, nepromokavosti, jsou od tohoto typu obuvi vyžadovány specifické vlastnosti umožňující bezpečný pohyb s mačkami.

Dobré boty na kramfleky - jaké?

V první řadě musí být svršek zvýšený, aby poskytoval dostatečnou oporu v oblasti kotníku a chránil před vniknutím sněhu dovnitř. To je při pohybu v mačkách nesmírně důležité, a to i z toho důvodu, že mnohokrát... Na druhé noze se kopnete do kotníku s jednou skobou. Velmi vysoká přilnavost na sněhu a ledu může také způsobit mnohem větší zátěž než při pohybu v letní obuvi v kamenitém terénu. Pohyb v takových podmínkách s nízkou obuví může snadno vést ke zranění. Za druhé, boty na kramfleky musí mít přiměřeně tuhou konstrukci Skládá se z materiálů použitých ve svršku, mezipodešvi a podešvi. Správně navržené trekové a horské boty se ohýbají mnohem hůře než lehké turistické boty. To umožňuje skvělé uchycení maček a snižuje riziko uvolnění nebo dokonce zlomení maček. Za třetí, pokud se rozhodnete pro automatické nebo poloautomatické mačky, musí být vaše mačkářské boty vybaveny speciálními panely na zadní nebo přední a zadní straně. Tyto prvky, vyrobené z pevného plastu, umožňují zavěšení automatického uchycení kramlí.

Boty na přezutí - obchod 8a.cz je velký výběr modelů

Hledáte boty, které se osvědčí na stezkách v zimní části sezóny, nebo možná potřebujete model na zdolávání nejvyšších vrcholů světa? Jste na správném místě. Shromáždili jsme boty na kramfleky pro lidi všech úrovní zkušeností. Špičkové značky jako Hanwag, Salewa, Lowa, Zamberlan nebo Montura jsou zárukou nejvyšší spolehlivosti v náročných podmínkách. Horský obchod 8a.cz nabízí mimořádně široký výběr bot uzpůsobených pro použití s mačkami. Vysokohorská obuv pro automatické a poloautomatické mačky je vhodná pro velmi obtížné cesty i pro lezení v ledu. Specializované konstrukce jsou často izolované, což zaručuje účinnou ochranu proti nízkým teplotám. Na druhou stranu trekové boty s kramfleky jsou obvykle celoroční modely, ale pro zimní túry s kramfleky se perfektně hodí. Ať už zdoláváte nejvyšší vrcholy světa, nebo se vydáváte na túru po zasněžené stezce, v naší nabídce najdete ty správné boty s mačkami.