top

Dětské lezečky

Dětské lezecké boty jsou modely navržené od základu s ohledem na nejmladší uživatele. Pohodlné suché zipy a dokonalé přizpůsobení dětským nohám jim pomohou udělat první krůčky na stěně.
Zobrazení Mřížka Seznam

8 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

8 výrobky

Vymazat

Dětské lezečky nabízejí přilnavost a možnost úspěšně používat i menší stupy. To zvyšuje radost z lezení nebo boulderingu, i když jde jen o hraní na malé stěně vedle matrace. Nemalý význam má i pocit hrdosti dítěte na vlastní vybavení, které vypadá neméně profesionálně než vybavení rodičů.

Dětské lezečky - pro úspěšný start

Většina dětí přistupuje k lezení jako k pohybové a sportovní aktivitě velmi pozitivně. Přestože první výlety na lezeckou stěnu mohou děti absolvovat v obyčejné sportovní obuvi (nebo dokonce v ponožkách), za předpokladu, že jsou alespoň trochu systematické a nadšené, což může vést k dlouhodobé vášni, vyplatí se investovat do "profesionální" lezecké obuvi pro děti. Zvláště když to sami vyžadují! Štíhlý tvar a guma s dobrým třením jim umožní lépe cítit stupy, lépe ovládat práci nohou, rozvíjet další návyky a techniku. Trenéři vyžadují pro většinu tréninků vhodnou lezeckou obuv.

Dětské a juniorské lezečky

Přestože se boty pro starší děti (juniory, nad velikost 34/35) svým vzhledem velmi podobají modelům pro dospělé (a někdy se od nich ani příliš neliší!), je třeba mít na paměti, abyste netrvali na modelech, které jsou příliš asymetrické a pokročilé. Příliš těsné boty, které se špatně nazouvají, nepřinesou na amatérské úrovni mnoho výhod a mohou vás také velmi odradit. Pro mladší teenagery s nohou větší než 35 existují juniorské modely, které nabízejí optimální měkkost a pohodlí, a přitom nejsou o nic méně účinné než modely pro dospělé. Můžete se také podívat na lezecké boty pro začátečníky (nejlépe dámské), na suchý zip nebo nazouvací, ve velikosti ne menší než běžně nošená každodenní obuv.

U lezeček pro nejmenší děti (velikosti 27-33) jsou rozdíly v konstrukci výraznější. Existuje několik charakteristických prvků, které najdete téměř u každého modelu pro malé děti. Za prvé, dětské boty na lezení nesmí narušovat přirozený růst chodidla a hrát si s jeho anatomií. Proto nejsou tak těsné a pata netlačí chodidlo směrem dopředu. O tlaku na Achillovu šlachu nemůže být řeč. Také zaoblenější špička zbytečně netlačí na mladé chodidlo a jediný pásek na suchý zip zabraňuje příliš těsnému uchycení nohy v botě.

Velikost a způsob zapínání však nejsou všechno. Dětské lezečky se jim musí také líbit! Není nic těžšího než přesvědčit dítě, aby nosilo něco, co se mu nelíbí. Proto jsou modely určené dětem velmi pestré a návrháři se neomezují jen na boty, ale také na... jejich obaly.

Dětské lezečky v obchodě 8a.cz

Nabízíme dětskou lezeckou obuv od nejlepších světových výrobců. Ocun nebo La Sportiva jsou značky, které není třeba představovat nikomu, kdo se alespoň trochu zajímá o lezení. Zkušení výrobci obuvi pro dospělé ve svých kolekcích nikdy nezapomínají na ty nejmladší, kteří se v budoucnu stanou samostatnými lezci. Díky vysoce přilnavé, pohodlné a skvěle vypadající dětské obuvi budou jejich první aktivity na umělé stěně a skalách ještě zábavnější.