top

Dětské lezečky

Dětské lezecké boty jsou modely navržené od základu s ohledem na nejmladší uživatele. Pohodlné suché zipy a dokonalé přizpůsobení dětským nohám jim pomohou udělat první krůčky na stěně.
8
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

8 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

8 položek

na stránce

Dětské lezečky nabízejí přilnavost a možnost úspěšně používat i menší stupně. To zvyšuje radost z lezení nebo boulderingu, i když jde jen o hraní na malé stěně vedle matrace. Nemalý význam má i pocit hrdosti dítěte na vlastní vybavení, které vypadá neméně profesionálně než vybavení rodičů.

Dětská obuv na lezení - pro úspěšný start

Většina dětí přistupuje k lezení jako k pohybové a sportovní aktivitě velmi pozitivně. Přestože první výlety na lezeckou stěnu mohou děti absolvovat v obyčejné sportovní obuvi (nebo dokonce v ponožkách), za předpokladu, že jsou alespoň trochu systematické a nadšené, což může vést k dlouhodobé vášni, vyplatí se investovat do "profesionální" lezecké obuvi pro děti. Zvláště když to sami vyžadují! Štíhlý tvar a guma s dobrým třením vám umožní lépe cítit kroky, lépe ovládat práci nohou, rozvíjet další návyky a techniku. Trenéři vyžadují pro většinu úsekových aktivit vhodnou lezeckou obuv.

Dětská a juniorská lezecká obuv

Přestože se boty pro starší děti (juniory, nad velikost 34/35) svým vzhledem velmi podobají modelům pro dospělé (a někdy se od nich ani příliš neliší!), je třeba mít na paměti, abyste netrvali na modelech, které jsou příliš asymetrické a pokročilé. Příliš těsné boty, které se špatně nazouvají, nejsou na amatérské úrovni k ničemu a mohou vás také velmi odradit. Pro mladší teenagery s nohou větší než 35 existují juniorské modely, které nabízejí optimální měkkost a pohodlí, a přitom nejsou o nic méně účinné než mnohé modely pro dospělé. Můžete se také podívat na lezecké boty pro začátečníky (nejlépe dámské), na suchý zip nebo nazouvací, ve velikosti ne menší než vaše běžně nošená každodenní obuv.

U lezeček pro nejmenší děti (velikosti 27-33) jsou rozdíly v designu výraznější. Existuje několik charakteristických prvků, které najdete téměř u každého modelu pro malé děti. Za prvé, dětská obuv na lezení nesmí narušovat přirozený růst chodidla a hrát si s jeho anatomií. Proto nejsou tak těsné a pata netlačí chodidlo směrem dopředu. O tlaku na Achillovu šlachu nemůže být řeč. Také zaoblenější špička zbytečně netlačí na mladé chodidlo a jediný pásek na suchý zip zabraňuje příliš těsnému uchycení nohy v botě.

Velikost a způsob upevnění však nejsou všechno. Dětská lezecká obuv se jim musí také líbit! Není nic těžšího než přesvědčit dítě, aby nosilo něco, co se mu nelíbí. Proto jsou modely určené dětem velmi pestré a návrháři se neomezují jen na boty, ale také na jejich obaly. jejich obaly.

Dětská lezecká obuv v obchodě 8a.cz

Nabízíme dětskou lezeckou obuv od nejlepších světových výrobců. Ocun nebo La Sportiva jsou značky, které není třeba představovat nikomu, kdo se alespoň trochu zajímá o lezení. Zkušení výrobci obuvi pro dospělé ve svých kolekcích nikdy nezapomínají na ty nejmladší, kteří se v budoucnu stanou samostatnými lezci. Díky vysoce přilnavé, pohodlné a skvěle vypadající dětské obuvi budou jejich první aktivity na panelech a skalách ještě zábavnější.