top

Marmot

Marmot je americký výrobce outdoorového oblečení a vybavení. Specializuje se na výrobu péřových bund a spacích pytlů. Poskytujeme produkty Marmot nejvyšší kvality - obchod 8a.cz nabízí širokou škálu modelů.
Zobrazení Mřížka Seznam

398 výrobky

Zobrazení Mřížka Seznam

398 výrobky

Vymazat

Historie značky Marmot

Stejně jako většina amerických značek má Marmot bohatou historii, která přispěla k utvoření její dnešní image. Možná nevznikla v garáži, jakou spousta jiných amerických značek, ale jeho původ je stejně zajímavý. Samotný název se poprvé objevil v roce 1971. Dva studenti Kalifornské univerzity v Santa Cruz - Eric Reynolds a Dave Huntley během pobytu na Aljašce založili Marmot Club – Klub svišťě. Tito drobní savci žijí ve velkých skupinách v horských oblastech. Vstup do klubu vyžadoval pouze výstup na jeden z ledových vrcholů ve společnosti dalšího člena klubu. Každý člen byl navíc také prezidentem. Celá myšlenka dokonale zapadala do průzkumnických aspirací obou studentů. Aby si Eric a Dace zajistili potřebné vybavení na expedice, sami si navrhli péřové oblečení – vesty, péřové svetry a spací pytle. Jak se později ukázalo, tato zkušenost byla neocenitelná, a umožnila značce Marmot stát se jedním z předních výrobců vybavení a oděvů plněných přírodním prachovým peřím.

V zimě roku 1973 vylezli Eric a Tom Boyc během zimy na Grand Teton Summit ve Wyomingu. Již na jaře roku 1974 otevřeli Eric, Dave a Tom obchod s horským vybavením Marmot Mountain Works v Gand Junction v Coloradu. Tak vznikla slavná americká značka, která si pro své první sídlo zvolila téměř 100 let starou kamennou budovu někde na předměstí. Díky shodě náhod dostala firma v témže roce objednávku na více než sto péřových bund, které se měly objevit ve filmu s Clintem Eastwoodem v hlavní roli. V roce 1976 se majitelé značky Marmot poprvé setkali s materiálem GORE-TEX®. Jedinečné vlastnosti membrány testovali mimo jiné v chladírnách a pod hasicími zařízeními. Byli tak ohromeni, že se téměř okamžitě rozhodli implementovat tyto voděodolné materiály do své kolekce. Stali se tak jedním z prvních zákazníků W.L. Gore & Associates na světě. Značka Marmot zůstává dodnes jedním z nejvýznamnějších výrobců outdoorového oblečení GTX na světě.

Turistické a horské oblečení – fantastická kvalita

Obsáhlý katalog produktů může konkurovat největším výrobcům na outdoorovém trhu. Bez ohledu na typ se každý výrobek značky Marmot - péřová bunda, bunda do deště nebo softshellová bunda - bude vyznačovat tím nejpreciznějším propracováním do nejmenšího detailu. V nabídce jsou modely určené pro různé druhy horských aktivit. Americký výrobce má ideální nabídku nejen pro turisty, kteří se vydají na jednodenní výlet po lehké stezce, ale také pro horolezce, kteří dosahují vysokých vrcholů. Nabízí také speciální řadu věnovanou horolezcům. Kalhoty, trička a mikiny, připravené speciálně pro ně, nabízejí mimořádnou volnost pohybu, nezbytnou na skalách.

Velké oblibě se těší péřové bundy a vesty Marmot různých tlouštěk, vhodné do zimních mrazů a podzimních studených dnů. Jsou mezi nimi ultralehké péřové svetry i hrubé jistící bundy, které jsou jako stvořené do těch největších mrazů. Velmi široká je také nabídka softshellů z různých materiálů. Díky tomu si můžete vybrat model optimální pro roční období nebo typ aktivity. Membránové bundy jsou mezi milovníky horských aktivit dobře známé. Bundy GORE-TEX®, vyráběné firmou Marmot v mnoha verzích, využívají slavnou membránu, která zaručuje maximální ochranu před živly. Je to skvělá ochrana proti větru, sněhu a dešti.

Péřové spací pytle Marmot jsou zárukou tepla i při těch nejnižších teplotách

V širokém sortimentu amerického výrobce nechybí ani turistické spací pytle. K dispozici jsou syntetické a péřové modely. Díky vynikajícím tepelným a funkčním parametrům jsou zvlášť využívané při horských expedicích. Péřové spací pytle jsou ideální pro zimní období a umožňují snížit hmotnost Vašich zavazadel. Syntetické spacáky se zase častěji volí pro letní a přechodná období, kdy je větší riziko vlhkého počasí. Mimořádně bohaté zkušenosti s navrhováním a výrobou turistických a horských spacích pytlů činí výrobky Marmot velmi oblíbené mezi zkušenými uživateli, kteří oceňují produkty té nejvyšší kvality.

Výrobky Marmot najdete na 8a.pl

Poskytujeme široký výběr oblečení a vybavení Marmot, které Vám umožní plně se vybavit na téměř jakýkoli horský výlet. Kromě výše zmíněného oblečení na hory a spacích pytlů kolekci Marmot doplňují věci pro každodenní použití - kšiltovky s propracovaným logem, pohodlná bavlněná trička. Vysoká kvalita výrobků znamená, že tuto značku často volí lidé hledající moderní design a nejlepší zpracování. Na 8a.pl najdete široký výběr oblečení a turistického vybavení Marmot. Názory zákazníků jsou shodné - jsou to nejkvalitnější a prvotřídní materiály, které dobře fungují i v těch nejtěžších podmínkách.

Marmot – oblíbené kategorie

Bundy Marmot Marmot Precip Kalhoty Marmot Čepice Marmot Mikiny Marmot
Spací pytle Marmot Lyžařské kalhoty Marmot Zimní bundy Marmot Péřové bundy Marmot Marmot Featherless
Rukavice Marmot Marmot výprodej Marmot Outlet Termoprádlo Marmot Bundy GORE-TEX Marmot
Skitourové bundy Marmot Bundy do deště Marmot Softshellové bundy Marmot Termomikiny Marmot Termotrička Marmot
Termoaktivní legíny Marmot Čepice na zimu Marmot Lyžařské rukavice Marmot Skitourové rukavice Marmot Palčáky Marmot
Rukavice na smartfone Marmot Softshellové rukavice Marmot Lezecké kalhoty Marmot Kalhoty GORE-TEX Marmot Kalhoty do deště Marmot
Skitourové kalhoty Marmot Softshellové kalhoty Marmot Trekové kalhoty Marmot Turistické kalhoty Marmot Kalhoty s odepínacími nohavicemi Marmot