top

Dámské bundy

Dámské bundy jsou modely pro horolezkyně a turistky, které potřebují splnit požadavky aktivního životního stylu a zároveň vyhovět ženskému vkusu. V reakci na tyto požadavky byly vyvinuty dámské turistické a sportovní bundy.
Zobrazení Mřížka Seznam

1470 výrobky

  1. -10%
    Dámský kabát Didriksons Frida Parka - wood

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

1470 výrobky

Vymazat

Univerzální dámské bundy do každého počasí

Dámské bundy představují širokou škálu produktů. Od turistických modelů, které jsou nejuniverzálnější, až po specializované expediční bundy. Jednotlivé modely se od sebe liší svým určením, a tedy i materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, výplní nebo membránou a konečně i střihem a technickým řešením. Výběr modelu závisí na tom, jakou horskou aktivitu provozujete. Společným jmenovatelem kvalitního outdoorového oblečení je poskytnout vám optimální tepelný komfort v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Jde také o to, abyste se při fyzické aktivitě cítili v suchu, a o prodyšnost membrány, která by měla být schopna snadno odvádět vlhkost produkovanou vaším tělem.

Jaké jsou rozdíly mezi dámskými a pánskými bundami?

Dámské bundy jsou především šité na míru ženské postavě. Užší v ramenou a v pase. Širší v oblasti prsou a beder. Takový pas je nejen estetický - bunda je tvarovaná a dokonale ušitá - ale také praktický. To znamená, že přilnutím k našemu tělu nám poskytuje optimální tepelný komfort a vynikající izolaci. Dámské bundy jsou také v barvách a vzorech, které se ženám líbí. V konstrukci oděvů lze nalézt hlavní rozdíly v umístění kapes, délce bundy a rozložení izolační vrstvy. Tato poslední vlastnost je obzvláště patrná u hybridních bund, kde se kombinují různé typy izolační vrstvy nebo membrán. Jejich promyšlená kombinace podporuje větší funkčnost bundy. Tímto způsobem jsou místa obzvláště náchylná k prochladnutí, jako jsou záda nebo hrudník, vybavena další vrstvou tepla. Zároveň jsou oblasti, které se více potí - například podpaží - opatřeny lehčím a prodyšnějším materiálem.

Dámské bundy, jejich různé typy a rozdíly mezi nimi

Kterou bundu si vybereme, je dáno především tím, kde ji chceme používat. Bude to univerzální oděv, nebo vysoce specializovaný? Potřebujeme ji na hory? Nebo hledáme horskou funkčnost pro městské použití? Jakmile si zodpovíme tyto hlavní otázky, stojí za to se ponořit do jednotlivých modelů dámských bund a vybrat si něco pro sebe. Nepochybně bychom měli věnovat pozornost materiálům a membránám používaným v outdoorovém oblečení. Parametry, se kterými se setkáme, nám hodně napoví o tom, k čemu jsou dámské bundy určeny a jaké mají funkce.

Nepromokavé bundy dámské vybavené membránou, která chrání i proti větru, se vyznačují parametry prodyšnosti a nepromokavosti. První hodnota vypovídá o tom, jak dobře dokáže bunda odvádět námi produkovanou vodní páru ven. Druhá hodnota nám říká, jak intenzivní srážky je bunda schopna odpuzovat, což nám dává pocit pohodlí a sucha. Nejinak je tomu u izolační vrstvy. Zde stojí za zmínku typ výplně bundy. Máme tedy přírodní izolační vrstvy v podobě husího nebo kachního peří a syntetické izolační vrstvy. Obě jsou ideální pro použití v horách a na turistické stezce, když teplota klesne pod bod mrazu.

Když chcete lehkou a sbalitelnou bundu, vyplatí se podívat se na běžecké a větruodolné modely. Tyto bundy jsou ideální pro aerobní trénink. Jsou také ideální jako pohotovostní bundy do hor, které můžete vždy nosit v batohu. Tyto dámské větrovky se vyznačují vysokou prodyšností a odolností proti větru. Zajímavou volbou jsou také dámské softshellové modely a  hybridní bundy. Nabízejí maximální pohodlí při nošení nejen v horách a na stezkách. Doporučují se také pro jízdu na kole, chůzi nebo každodenní používání. Dobře zvolená dámská bunda by vám měla poskytnout optimální tepelný komfort, pocit sucha a prodyšnost na úrovni přizpůsobené vykonávané aktivitě.

Dámské bundy mají ženský střih a technická řešení

Obchod 8a.cz má široký výběr specializovaných a turistických bund, které splní požadavky žen, jež si cení pohodlí a nejvyšší kvality. Řada inovativních řešení a technologických patentů je navržena tak, aby vám poskytla pohodlí při jakékoli fyzické aktivitě. Takových příkladů může být více. Zipy v kritických místech, kde se potí, zvyšují prodyšnost bundy. Nastavitelná, prostorná kapuce, která snadno překryje přilbu, ať už jedete na kole, lezete nebo lyžujete. Laminovaný zip a podlepené švy, které zaručují nepromokavost bundy. Minimalistické dámské bundy ocení horolezkyně. Specializované bundy jsou lehčí, vypasovanější. Jejich střih nabízí plnou volnost pohybu, zejména v oblasti ramen. V široké nabídce obchodu 8a.cz najdete dámské bundy pro každou aktivitu a technické outdoorové kabáty a vesty.

Často kladené otázky

Dámská bunda do hor - jakou vybrat?

Při výběru dámské bundy do hor je třeba specifikovat, jaké činnosti se věnujeme nejčastěji. Dámské bundy na lyžování, horolezectví, běhání nebo prostě na turistiku se výrazně liší střihem a materiály. Trekingové bundy jsou nejuniverzálnější. Membránové modely účinně chrání před deštěm a sněhem. Najdete mezi nimi silné bundy pro náročné horské cesty i lehké modely, které se snadno vejdou do batohu. Pro zajištění optimálního tepelného komfortu doporučujeme zateplené dámské bundy, například lehké péřové svetry, a také dámské hybridní bundy se syntetickou izolační vrstvou.

Jak si vybrat bundu pro svůj typ postavy?

Při výběru horských bund jsou nejdůležitější technické vlastnosti, ochrana proti povětrnostním vlivům a volnost pohybu. Pokud si však vybíráte dámskou turistickou bundu nebo model pro jednodušší cesty, můžete se také ujistit, že vám dobře padne. Ženy s postavou ve tvaru jablka by měly volit mírně přiléhavé modely, ale ne nutně s výrazně vyznačeným páskem nebo stahováním. Turistky s postavou ve tvaru hrušky si mohou vybrat bundy s většími ozdobami na horní části, jako jsou kožešinové límce nebo kapuce. Nejjednodušší volba je pro ženy s postavou přesýpacích hodin, která je považována za ideální. Tomuto typu postavy vyhovují všechny střihy bund.

Jak vybrat dámskou bundu na zimu?

Ženám je obvykle poměrně rychle zima, takže nejdůležitější vlastností dámských bund na zimu je dostatečná tepelná izolace. Dámské prodloužené zateplené bundy typu parka a péřové bundy jsou ideální na procházky v lehčím terénu i pro každodenní použití. Tyto modely vyplněné přírodní izolací zajistí optimální teplo v mrazivém počasí. Dámské zimní bundy do hor zahrnují různorodé modely. Lehčí hybridní modely jsou dobrou volbou pro skialpinismus nebo běh. Ve vysokých horách jsou ideální silné dámské péřové bundy, které chrání před chladem na vrcholcích.