top

Helmy na kolo

Helmy na kolo znamenají větší bezpečnost v případě pádu. Dobře zvolená helma na kolo zajistí vysoký komfort a účinně ochrání hlavu. Prohlédněte si pánské a dámské cyklistické helmy špičkových značek!
Zobrazení Mřížka Seznam

51 výrobky

 1. -30%
  Přilba na kolo Uvex Rise - all black

  wish list

 2. -30%
  Helma na kolo Uvex Finale 2.0 - black matt

  wish list

 3. -30%
  Helma na kolo Uvex Finale 2.0 - plum matt

  wish list

 4. -30%
  Helma na kolo Uvex Gravel X - rhino/plum

  wish list

 5. -30%
  Přilba na kolo Uvex Rise - white

  wish list

 6. -30%
  Enduro helma Uvex HLMT 10 - black/grey matt

  wish list

 7. -35%
  Přilba MTB Smith Convoy MIPS - white

  wish list

 8. -35%
  Přilba MTB Smith Convoy MIPS - black

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

51 výrobky

Vymazat

Helmy na kolo znamenají větší bezpečnost

Ačkoli helma na kolo není povinnou výbavou cyklisty, stále více lidí ji používá nejen při sportovní jízdě, ale i v každodenním životě. Moderní helmy na kolo nabízejí vysoký komfort nošení, díky kterému si na ně můžeme velmi rychle zvyknout. Dobře padnoucí cyklistická helma bude během jízdy prakticky nepostřehnutelná. Podmínkou je zvolit optimální model nejen pro velikost naší hlavy, ale také pro styl jízdy a terén. Většina výrobců cyklistických helem nabízí širokou škálu modelů, takže najít ten optimální by nám nemělo činit větší potíže.

Jakou cyklistickou helmu si vybrat?

Na začátku bychom si měli určit, kde budeme cyklistickou helmu nejčastěji používat. Ačkoli teoreticky lze většinu modelů použít na jakémkoli kole, jednotlivé modely se mohou značně lišit. Helmy na kolo pro osoby, které jezdí převážně na silničních kolech, jsou nejčastěji bez hledí. Je tak zajištěna lepší viditelnost při jízdě v nakloněné poloze. Kromě toho je aerodynamika těchto modelů velmi propracovaná, protože hraje velkou roli při vysokých rychlostech. Naproti tomu helmy na horská kola mají často hledí a jsou vzadu o něco plnější. Enduro jezdci často volí celoobličejovou helmu nebo helmu s odnímatelným chráničem brady. Milovníci triků na kole si naopak nejčastěji vybírají robustní cyklistické helmy BMX, které poskytují dodatečnou ochranu týlní oblasti a jejich pevná konstrukce poskytuje dokonalejší ochranu při pádu.

Nejjednodušším parametrem helmy je její obvod. U každé helmy na kolo je uveden doporučený obvod hlavy, pro který by měla sedět. Většina modelů je navíc vzadu vybavena speciálním páskem, který lze pomocí západek nebo knoflíku dokonale přizpůsobit hlavě v rozmezí několika centimetrů. Stačí si tedy změřit obvod hlavy a výběr správné velikosti nebo modelu by neměl být problém. Někdy nemusí být obvod hlavy dostačující. Specifický tvar hlavy může způsobit, že cyklistická helma bude v jednom místě tlačit na spánky nebo bude příliš mělká. V takovém případě si prostě musíte danou cyklistickou helmu vyzkoušet. Takové situace jsou naštěstí poměrně vzácné. Všechny helmy na kolo by měly splňovat normu EN 1078, což znamená, že jejich konstrukce byla testována a dostatečně chrání proti nárazu. Testuje se také odolnost popruhů nebo například zajištění vhodného zorného pole.

Jak jsou konstruovány cyklistické helmy?

Většina cyklistických helem renomovaných značek se nyní vyrábí technologií In-Mold. To znamená, že při jejich výrobě se dvě vrstvy spojují ještě ve formě vstřikováním materiálu. Díky tomu se helmy vyznačují vysokou kvalitou zpracování, vynikajícím vzhledem a zvýšenou odolností. Vnější tenká skořepina zvyšuje odolnost proti nárazu a chrání cyklistickou helmu před snadným poškozením při přepravě. Silnější vnitřní vrstva, nejčastěji z pěnového polystyrenu, je navržena tak, aby tlumila náraz a rozptýlila co nejvíce energie a chránila hlavu před nadměrným nárazem. Jedním z nejnovějších vývojových trendů jsou nyní helmy MIPS. Tento systém je založen na použití další vrstvy materiálu uvnitř helmy na kolo, která se může v případě pádu mírně pohybovat. Díky tomuto řešení cyklistická helma MIPS ještě účinněji absorbuje energii nárazu.

Většina modelů se vyrábí v unisex provedení, takže jsou vhodné jak pro ženy, tak pro muže, kteří se věnují cyklistice. Dámské cyklistické helmy se často liší pouze barvou nebo designem, který lépe ladí s oblečením nebo nátěrem kola. Ve vzácnějších případech, kdy je model skutečně rozdělen na dvě zcela samostatné verze, se mohou rozsahy velikostí lišit. Pánské helmy na kolo se obvykle vyrábějí ve větších velikostech a dámské v o něco menších, i když to není pravidlem.

Helma na kolo by měla správně sedět

Pokud jste si již vybrali cyklistickou helmu, nezapomeňte si před první jízdou najít chvilku času a správně si ji nasadit na hlavu. Základem je pečlivě nastavit popruhy tak, aby nebyly příliš volné. Důležité je také, aby se přední a zadní popruh spojily pod uchem. Důležité je také nastavit obvod, obvykle pomocí knoflíku na zadní straně helmy. Nezapomeňte také, že helma na kolo by měla pevně sedět na hlavě. Příliš vzadu odhalí čelo, příliš vpředu zakryje výhled. Obě situace jsou nepříznivé v případě pádu, kdy špatně nastavené popruhy nebo klouzající helma mohou výrazně snížit úroveň naší bezpečnosti. A konečně - cyklistická helma je účinná pouze tehdy, je-li zapnutý podbradní pásek.

Helmy na kolo nejlepších značek si můžete zakoupit online na 8a.cz

Nabízíme široký výběr cyklistických helem špičkových značek. Nejnovější bezpečnostní systémy značek jako POC a Smith splní požadavky i těch nejzkušenějších cyklistů. Mezi dostupnými modely jsou také helmy MIPS, které využívají inovativní technologie pro minimalizaci síly nárazu. Naše nabídka zahrnuje pánské i dámské helmy na kolo. Takže si můžete vybrat dokonalou helmu, která bude ladit s vaším oblečením, barvou a typem kola. Prohlédněte si nejlepší helmy na kolo online!