top

Cyklistické přilby

Cyklistické přilby znamenají větší bezpečnost v případě pádu. Dobře zvolená helma na kolo zajistí vysoký komfort a účinně ochrání hlavu v případě pádu. Prohlédněte si pánské a dámské cyklistické přilby špičkových značek!
58
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 58

na stránce
 1. -25%
  Přilba MTB Smith Convoy MIPS - merlot

  wish list

 2. -25%
  Přilba MTB Smith Convoy MIPS - spruce

  wish list

 3. -25%
  Přilba MTB Smith Convoy MIPS - white

  wish list

 4. -21%
  Přilba pro enduro kola ION Traze Amp Mips - black

  wish list

 5. -29%
  Enduro přilba POC Tectal - opal blue metallic/matt

  wish list

 6. -29%
  Enduro přilba POC Tectal - actinium pink matt

  wish list

 7. -28%
  Enduro přilba POC Tectal - uranium black matt

  wish list

 8. -29%
  Enduro přilba POC Tectal - hydrogen white matt

  wish list

 9. -25%
  Přilba MTB Smith Engage MIPS - matte cinder

  wish list

 10. -25%
  Přilba MTB Smith Convoy MIPS - black

  wish list

 11. -21%
  Cyklistická přilba Smith Signal MIPS - black

  wish list

 12. -20%
  Silniční přilba Smith Signal MIPS - cinder

  wish list

 13. -20%
  Cyklistická přilba POC Tectal - jade green matt

  wish list

 14. -20%
  Cyklistická přilba POC Octal X Spin - hydrigen white

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 58

na stránce

Helmy na kolo znamenají větší bezpečnost

Ačkoli helma na kolo není povinnou výbavou cyklisty, stále více lidí ji používá nejen při sportovní jízdě, ale i v každodenním životě. Moderní cyklistické přilby nabízejí vysoký komfort nošení, díky kterému si na ně můžeme velmi rychle zvyknout. Dobře padnoucí cyklistická přilba bude během jízdy prakticky nepřehlédnutelná. Podmínkou je zvolit optimální model nejen pro velikost naší hlavy, ale také pro styl jízdy a terén. Většina výrobců cyklistických přileb nabízí širokou škálu modelů, takže najít ten optimální by nám nemělo činit větší potíže.

Jakou cyklistickou přilbu si vybrat?

Na začátku bychom si měli určit, kde budeme cyklistickou přilbu nejčastěji používat. Ačkoli teoreticky lze většinu modelů použít na jakémkoli kole, jednotlivé modely se mohou značně lišit. Helmy na kolo pro osoby, které jezdí převážně na silničních kolech, jsou nejčastěji bez hledí, aby byla zajištěna lepší viditelnost při jízdě v nakloněné poloze. Kromě toho je aerodynamika těchto modelů velmi propracovaná, protože hraje velkou roli při vysokých rychlostech. Naproti tomu helmy na horská kola mají často kšilt a jsou vzadu o něco více postavené. Motorkáři na enduro často volí celoobličejovou helmu nebo helmu s odnímatelnou čelistí. Milovníci evolučních kol si naopak nejčastěji vybírají robustní cyklistické přilby BMX, které poskytují dodatečnou ochranu týlní oblasti a jejich pevná konstrukce poskytuje dokonalejší ochranu při pádu.

Nejjednodušším parametrem helma na kolo je její obvod. U každé cyklistické přilby je uveden doporučený obvod hlavy, pro který by měla sedět. Většina modelů je navíc vzadu vybavena speciálním páskem, který lze pomocí západek nebo knoflíku dokonale přizpůsobit hlavě v rozmezí několika centimetrů. Stačí si tedy změřit obvod hlavy a výběr správné velikosti nebo modelu by neměl být problém. Někdy nemusí být obvod hlavy dostatečný. Specifický tvar hlavy může způsobit, že helma na kolo bude v jednom místě tlačit na spánky nebo bude příliš mělká. V takovém případě si prostě musíte danou cyklistickou přilbu vyzkoušet. Takové situace jsou naštěstí poměrně vzácné. Všechny cyklistické přilby by měly splňovat normu EN 1078, což znamená, že jejich konstrukce byla testována a dostatečně chrání proti nárazu. Testuje se také odolnost popruhů nebo například zajištění vhodného zorného pole.

Jak se vyrábí helmy na kolo?

Většina cyklistických přileb renomovaných značek se nyní vyrábí technologií In-Mold. To znamená, že při jejich výrobě se dvě vrstvy spojují ještě ve formě vstřikováním materiálu. Díky tomu se přilby vyznačují vysokou kvalitou zpracování, vynikajícím vzhledem a zvýšenou odolností. Vnější tenká skořepina zvyšuje odolnost proti nárazu a chrání cyklistickou přilbu před snadným poškozením při přepravě. Silnější vnitřní vrstva, nejčastěji z pěnového polystyrenu, je navržena tak, aby tlumila náraz a rozptýlila co nejvíce energie a chránila hlavu před nadměrným nárazem. Jedním z nejnovějších vývojových trendů jsou nyní přilby MIPS. Tento systém je založen na použití další vrstvy materiálu uvnitř cyklistické přilby, která se může v případě pádu mírně pohybovat. Díky tomuto řešení cyklistická přilba MIPS ještě účinněji absorbuje energii nárazu.

Většina modelů se vyrábí v unisex provedení, takže jsou vhodné jak pro ženy, tak pro muže, kteří se věnují cyklistice. Dámské helmy na kolo se často liší pouze barvou nebo designem, který lépe ladí s oblečením nebo nátěrem kola. Ve vzácnějších případech, kdy je model skutečně rozdělen na dvě zcela samostatné verze, se mohou rozsahy velikostí lišit. Pánské cyklistické přilby se obvykle vyrábějí ve větších velikostech a dámské v o něco menších, i když to není pravidlem.

Cyklistické přilby by měly správně sedět

Pokud jste si již vybrali cyklistickou přilbu, nezapomeňte si před první jízdou najít chvilku času a správně si ji nasadit na hlavu. Základem je pečlivě nastavit popruhy tak, aby nebyly příliš volné. Důležité je také, aby se přední a zadní popruh spojily pod uchem. Důležité je také nastavit obvod, obvykle pomocí knoflíku na zadní straně helmy. Nezapomeňte také, že cyklistická přilba by měla pevně sedět na hlavě. Příliš vzadu odhalí čelo, příliš vpředu zakryje výhled. Obě situace jsou nepříznivé v případě pádu, kdy špatně nastavené popruhy nebo klouzající přilba mohou výrazně snížit úroveň naší bezpečnosti. A konečně - cyklistická přilba je účinná pouze tehdy, je-li zapnutý podbradní pásek.

Helmy na kolo nejlepších značek ke koupi online na adrese 8a.cz

Nabízíme široký výběr cyklistických přileb špičkových značek. Nejnovější bezpečnostní systémy značek jako POC a Smith splní požadavky i těch nejzkušenějších cyklistů. Mezi dostupnými modely jsou také helmy na kolo MIPS, které využívají inovativní technologie pro minimalizaci síly nárazu. Naše nabídka zahrnuje pánské i dámské cyklistické přilby, takže si můžete vybrat dokonalou přilbu, která bude ladit s vaším oblečením, barvou a typem kola. Podívejte se na nejlepší cyklistické přilby online!