top

Vložky do běžeckých bot

Vložky do běžeckých bot jsou jedním z nejdůležitějších prvků obuvi, který je neustále v přímém kontaktu s chodidlem. Zde si můžete zakoupit vložky dokonale přizpůsobené tvaru vašich chodidel a způsobu běhu. Nabídka zahrnuje vložky pro venkovní a asfaltové běhání.
Zobrazení Mřížka Seznam

10 výrobky

 1. -9%
  Vložky do bot Inov-8 Boomerang Footbed
  Vložky do bot Inov-8 Boomerang Footbed
  včetně DPH 619Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 629Kč (-1%)
  Doporučená cena výrobce 682Kč (-9%)

  wish list

 2. -32%
  Vložky do bot SuperFeet Run Comfort Thin
  Vložky do bot SuperFeet Run Comfort Thin
  včetně DPH 859Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 819Kč (+5%)
  Doporučená cena výrobce 1274 Kč (-32%)

  wish list

 3. -32%
  Vložka do bot SuperFeet Run Comfort Max
  Vložka do bot SuperFeet Run Comfort Max
  včetně DPH 859Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 849Kč (+2%)
  Doporučená cena výrobce 1274 Kč (-32%)

  wish list

 4. -31%
  Vložky do bot SuperFeet Run Pain Relief
  Vložky do bot SuperFeet Run Pain Relief
  včetně DPH 1029 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 969Kč (+7%)
  Doporučená cena výrobce 1499 Kč (-31%)

  wish list

 5. Vložky do bot Currex RunExpert High

  wish list

 6. Vložky do bot Currex RunExpert Med

  wish list

 7. Vložky do bot Currex RunExpert Low

  wish list

 8. Vložky do bot Currex RunPro Low
  Vložky do bot Currex RunPro Low
  včetně DPH 1099 Kč

  wish list

 9. Vložky do bot Currex RunPro Med
  Vložky do bot Currex RunPro Med
  včetně DPH 1099 Kč

  wish list

 10. Vložky do bot Currex RunPro High

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

10 výrobky

Vymazat

Vložky do běžeckých bot - nezapomeňte na to nejdůležitější

Vložky do bot jsou jedním z nejdůležitějších prvků běžeckých modelů. Neoprávněně je tato část obuvi často opomíjena při výběru obuvi a její role při zajišťování dostatečného pohodlí je marginalizována. Pokud se však na chvíli zamyslíme nad tím, jaké funkce při běhu plní, rychle dojdeme k závěru, že správně zvolené vložky do běžeckých bot nejsou zodpovědné pouze za pohodlí, ale mohou také nabídnout dostatečné tlumení, snížit riziko zranění a dokonce nám umožnit běžet ještě rychleji. Všech těchto výhod však lze dosáhnout pouze při použití specializovaných vložek, v nichž je každý prvek podřízen konkrétní funkci. Vložky jsou v každé fázi běhu v přímém kontaktu s chodidlem a právě jejich kvalita určuje, jak bude chodidlo ležet při dopadu na zem, otáčení a následném odrazu. Ani ty nejlepší běžecké boty nebudou při dlouhých tréninkových bězích nebo rychlých závodech fungovat dobře, pokud nebudou vybaveny správnými běžeckými vložkami.

Vložky v běžecké obuvi musí dokonale padnout na nohu

Nohy běžců se mohou výrazně lišit tvarem klenby, šířkou, postavením prstů a mnoha dalšími vlastnostmi. Velmi důležitý je také tvar chodidel, který ovlivňuje jejich postavení při běhu. Proto má mnoho značek nabízejících profesionální vložky do běžeckých bot ve svých katalozích různé modely, které umožňují správně přizpůsobit vložku potřebám každého milovníka či milovnice běhu. Správný tvar vložky zajistí optimální úroveň opory pro celé chodidlo, takže bude pracovat v optimálních podmínkách.

Specializované vložky do běžeckých bot jsou promyšlené konstrukce, které se obvykle skládají z několika panelů. Mimořádně důležité je tlumení pod patou, které zachycuje velkou část síly nárazu a tlumí nadměrné vibrace. Přední část vložky musí být pružnější, aby se snadno ohýbala s botou. Střední část vložky je naopak obvykle mírně vyztužená, aby se celá neprotáčela a poskytovala dostatečnou oporu. Samotný tvar vložky běžecké boty je trojrozměrný. Za zmínku stojí zejména vypouklý panel, který poskytuje optimální oporu nožní klenbě, a zaoblené hrany na patě. Odpovídající profilace zadní části výrazně zvyšuje stabilitu při dalším kroku na nerovném terénu. Tato polstrovaná vložka se ideálně hodí do kvalitní běžecké obuvi.

Značkové vložky do běžeckých bot si můžete zakoupit na 8a.cz

Nabízíme široký výběr různých vložek do běžeckých bot, takže každý milovník tohoto sportu najde v naší nabídce model, který splňuje jeho požadavky. Vložky pro trailový běh a běh po asfaltu zajistí optimální vlastnosti při dlouhých trénincích i při závodech. Kvalitní vložky do běžeckých bot výrazně zlepší vlastnosti základních modelů a jsou skvělou náhradou za originální vložky používané ve špičkových běžeckých botách, které nabízejí stabilitu a tlumení podobné originálu.