top

Syntetické spacáky

Syntetické spací pytle patří mezi nejčastěji volené modely díky své univerzálnosti a vynikajícím výkonnostním vlastnostem. Jsou také nejlepším řešením při kempování v podmínkách vysoké vlhkosti.
Zobrazení Mřížka Seznam

131 výrobky

 1. -30%
  Spací pytel Outwell Camper (200 cm) - grey

  wish list

 2. -29%
  Spacák Outwell Cedar (195 cm) - green

  wish list

 3. -29%
  Spacák Easy Camp Orbit 200 (205 cm)

  wish list

 4. -29%
  Spacák Easy Camp Moon 300 (195 cm)

  wish list

 5. -30%
  Spacák Robens Basecamp (195 cm) - khaki

  wish list

 6. -19%
  Spacák Vaude Sioux 800 SYN - baltic sea

  wish list

 7. -24%
  Spacák Salewa Rozes Light - ombre blue

  wish list

 8. -17%
  Syntetický spací pytel Coleman Pathfinder

  wish list

 9. -17%
  Dětský spacák Coleman Lotus S

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

131 výrobky

Vymazat

Rozmanité syntetické spacáky pro různé typy aktivit

Celá řada modelů, od větších vhodných pro kempování až po menší spacáky, které se snadno vejdou do batohu, umožňuje vybrat model, který nejlépe vyhovuje potřebám každého uživatele. Hlavním kritériem při výběru syntetického spacáku je vždy doporučená teplota, při které by měl spacák poskytovat optimální tepelné vlastnosti. Díky tomu můžete porovnávat různé modely mezi sebou a snadno si tak vybrat ten správný zimní nebo letní spacák pro kempování uprostřed léta. Syntetické spacáky se vyrábějí v různých tvarech a velikostech. Pokud vám záleží na pohodlí, dobrou volbou je dekový spací pytel. Čtyřhranný tvar a možnost úplného rozepnutí zipu jsou ideální pro delší kempování. Spací pytle typu mumie si vybírají všichni turisté, kteří cestují se všemi zavazadly v batozích nebo brašnách. Obvykle se vyznačují menšími rozměry a nižší hmotností. Navíc lépe přiléhají k tělu, takže se v nich za chladnějších nocí lépe zahřejete. V závislosti na modelu mohou být syntetické spací pytle vybaveny různými prvky, které ovlivňují komfort používání a zvyšují tepelný výkon. Patří mezi ně izolační lišty podél zipu, zateplovací límec u krku, anatomická kapuce, vhodně tvarované místo pro nohy nebo vnitřní kapsa na čelovky či další potřebné doplňky.

Jaký spacák zvolit - syntetický nebo péřový?

Toto je velmi časté dilema začínajících turistů. Ve většině případů použití spacího pytle při kempování a bivakování v teplejší části roku splní syntetický spací pytel dokonale svůj účel. Syntetická izolační vrstva je odolnější vůči vlhkosti, poměrně rychle schne a udržování spacáku v čistotě je velmi snadné. Pěnové spacáky získávají výhodu, pokud nám záleží na co nejnižší hmotnosti a objemu zavazadla a také při extrémně nízkých teplotách. Péřový spacák si nejčastěji vybírají zkušení milovníci trekkingu, kteří cestují „na lehko”, a účastníci vysokohorských expedic.

Jaký spacák na léto?

Při letních výletech obvykle nepotřebujeme příliš teplý spacák, a proto velmi dobře fungují lehčí syntetické modely. Stejně jako u jiných spacích pytlů je třeba vycházet z komfortní teploty udávané výrobcem. Výběr modelu s parametry přizpůsobenými podmínkám, ve kterých budeme nocovat, se projeví v pohodlném spánku. Příliš špatně izolující i příliš teplý spacák nám zhorší odpočinek. V případě spaní v horské chatě nebo během nejteplejších nocí se hodí minimalistické, velmi lehké modely. Spacáky na léto Deuter, Outwell, Marmot nebo jiných špičkových značek nabízejí široký výběr modelů.

Lze syntetický spacák prát v pračce?

Většina výrobců umožňuje praní syntetických spacích pytlů v pračce, pokaždé bychom si však měli přečíst pokyny výrobce pro praní konkrétního modelu. Obvykle se doporučuje jemný program a nízká teplota praní. Kromě toho je často zakázáno spací pytel ždímat. Pokud se rozhodnete spací pytel vyprat v pračce, doporučujeme použít prací prostředky určené pro syntetické výplně. Běžný prášek lze ze syntetických vláken obtížně vymýt. Velmi důležitým krokem je také sušení spacího pytle. Často se nechává sušit v mechanické sušičce.

Široký výběr syntetických spacáků pouze v obchodě 8a.cz

V našem outdoorovém obchodě nabízíme celou řadu syntetických spacích pytlů, od kempingových modelů, které se vejdou do kufru auta, až po kompaktní trekingové modely, které zaberou jen malou část batohu. Ať už cestujete v jakémkoli ročním období, vždy najdete ten správný model - syntetické spací pytle pro tři roční období, zimu a léto zajišťují optimální přizpůsobení téměř každé teplotě a podmínkám. Spolu s odpovídajícími samonafukovací karimatkami a matracemi zajistí dokonalou dovolenou ve stanu.