top

Syntetické spacáky

Syntetické spací pytle patří mezi nejčastěji volené modely díky své univerzálnosti a vynikajícím výkonnostním vlastnostem. Jsou také nejlepším řešením při kempování v podmínkách vysoké vlhkosti.
Zobrazení Mřížka Seznam

50 výrobky

na stránce
 1. -28%
  Dětský spacák Deuter Overnite - jade/deep sea

  wish list

 2. -28%
  Dětský spacák Deuter Overnite - deep sea/ink

  wish list

 3. -25%
  Syntetický spacák Turbat Vatra 3S (185 cm) - blue

  wish list

 4. -12%
  Spacák Marmot Nanowave 35 Long (198 cm) - crocodile

  wish list

 5. -12%
  Spacák Marmot Nanowave 45 Long (198 cm) - brick

  wish list

 6. -10%
  Syntetický spacák Robens Icefall Pro 600 (195 cm)

  wish list

 7. -10%
  Syntetický spacák Robens Gully 900 (195 cm)

  wish list

 8. -10%
  Syntetický spacák Robens Gully 600 (195 cm)

  wish list

 9. -10%
  Syntetický spacák Robens Gully 300 (195 cm)

  wish list

 10. -12%
  Spacák Marmot Nanowave 55 Long (198 cm) - steel onyx

  wish list

 11. -38%
  Spacák Marmot Nanowave 55 (180 cm) - steel onyx

  wish list

 12. -17%
  Spacák Fjord Nansen Hamar (195 cm) - sapphire

  wish list

 13. -17%
  Spacák Fjord Nansen Torget (178 cm) - emerald

  wish list

 14. -17%
  Spacák Fjord Nansen Vardo (178 cm) - sapphire

  wish list

 15. -18%
  Dekový spacák Fjord Nansen Bivak (178 cm) - sapphire

  wish list

 16. -10%
  Turistická přikrývka Robens Icefall Quilt

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

50 výrobky

na stránce
Vymazat

Rozmanité syntetické spacáky pro různé typy aktivit

Celá řada modelů, od větších vhodných pro kempování až po menší spacáky, které se snadno vejdou do batohu, umožňuje vybrat model, který nejlépe vyhovuje potřebám každého uživatele. Hlavním kritériem při výběru syntetického spacáku je vždy doporučená teplota, při které by měl spacák poskytovat optimální tepelné vlastnosti. Díky tomu můžete porovnávat různé modely mezi sebou a snadno si tak vybrat ten správný zimní nebo letní spacák pro kempování uprostřed léta. Syntetické spacáky se vyrábějí v různých tvarech a velikostech. Pokud vám záleží na pohodlí, dobrou volbou je dekový spací pytel. Čtyřhranný tvar a možnost úplného rozepnutí zipu jsou ideální pro delší kempování. Spací pytle typu mumie si vybírají všichni turisté, kteří cestují se všemi zavazadly v batozích nebo brašnách. Obvykle se vyznačují menšími rozměry a nižší hmotností. Navíc lépe přiléhají k tělu, takže se v nich za chladnějších nocí lépe zahřejete. V závislosti na modelu mohou být syntetické spací pytle vybaveny různými prvky, které ovlivňují komfort používání a zvyšují tepelný výkon. Patří mezi ně izolační lišty podél zipu, zateplovací límec u krku, anatomická kapuce, vhodně tvarované místo pro nohy nebo vnitřní kapsa na čelovky či další potřebné doplňky.

Jaký spacák zvolit - syntetický nebo péřový?

Toto je velmi časté dilema začínajících turistů. Ve většině případů použití spacího pytle při kempování a bivakování v teplejší části roku splní syntetický spací pytel dokonale svůj účel. Syntetická izolační vrstva je odolnější vůči vlhkosti, poměrně rychle schne a udržování spacáku v čistotě je velmi snadné. Pěnové spacáky získávají výhodu, pokud nám záleží na co nejnižší hmotnosti a objemu zavazadla a také při extrémně nízkých teplotách. Péřový spacák si nejčastěji vybírají zkušení milovníci trekkingu, kteří cestují „na lehko”, a účastníci vysokohorských expedic.

Jaký spacák na léto?

Při letních výletech obvykle nepotřebujeme příliš teplý spacák, a proto velmi dobře fungují lehčí syntetické modely. Stejně jako u jiných spacích pytlů je třeba vycházet z komfortní teploty udávané výrobcem. Výběr modelu s parametry přizpůsobenými podmínkám, ve kterých budeme nocovat, se projeví v pohodlném spánku. Příliš špatně izolující i příliš teplý spacák nám zhorší odpočinek. V případě spaní v horské chatě nebo během nejteplejších nocí se hodí minimalistické, velmi lehké modely. Spacáky na léto Deuter, Outwell, Marmot nebo jiných špičkových značek nabízejí široký výběr modelů.

Lze syntetický spacák prát v pračce?

Většina výrobců umožňuje praní syntetických spacích pytlů v pračce, pokaždé bychom si však měli přečíst pokyny výrobce pro praní konkrétního modelu. Obvykle se doporučuje jemný program a nízká teplota praní. Kromě toho je často zakázáno spací pytel ždímat. Pokud se rozhodnete spací pytel vyprat v pračce, doporučujeme použít prací prostředky určené pro syntetické výplně. Běžný prášek lze ze syntetických vláken obtížně vymýt. Velmi důležitým krokem je také sušení spacího pytle. Často se nechává sušit v mechanické sušičce.

Široký výběr syntetických spacáků pouze v obchodě 8a.cz

V našem outdoorovém obchodě nabízíme celou řadu syntetických spacích pytlů, od kempingových modelů, které se vejdou do kufru auta, až po kompaktní trekingové modely, které zaberou jen malou část batohu. Ať už cestujete v jakémkoli ročním období, vždy najdete ten správný model - syntetické spací pytle pro tři roční období, zimu a léto zajišťují optimální přizpůsobení téměř každé teplotě a podmínkám. Spolu s odpovídajícími samonafukovací karimatkami a matracemi zajistí dokonalou dovolenou ve stanu.