top

Syntetické spacáky

Syntetické spací pytle patří mezi nejčastěji volené modely díky své univerzálnosti a vynikajícím výkonnostním vlastnostem. Jsou také nejlepším řešením při kempování v podmínkách vysoké vlhkosti.
100
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 100

na stránce
  1. -10%
    Spacák Salewa Rozes Ultralight - ombre blue

    wish list

  2. -8%
    Spacák Marmot Nanowave 55 (180 cm) - steel onyx

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 100

na stránce

Rozmanité syntetické spací pytle pro různé typy aktivit

Celá řada modelů, od větších vhodných pro kempování až po menší spací pytle, které se snadno vejdou do batohu, umožňuje vybrat model, který nejlépe vyhovuje potřebám každého uživatele. Hlavním kritériem při výběru syntetického spacího pytle je vždy doporučená teplota, při které by měl spací pytel poskytovat optimální tepelné vlastnosti. Díky tomu můžete porovnávat různé modely mezi sebou a snadno si tak vybrat ten správný zimní nebo letní spací pytel pro kempování uprostřed léta. Syntetické spací pytle se vyrábějí v různých tvarech a velikostech. Pokud vám záleží na pohodlí, dobrou volbou je dekový spací pytel. Čtyřhranný tvar a možnost úplného rozepnutí zipu jsou ideální pro delší kempování. Spací pytle typu mumie na míru si vybírají všichni turisté, kteří cestují se všemi zavazadly v batozích nebo brašnách. Obvykle se vyznačují menšími rozměry a nižší hmotností. Navíc lépe přiléhají k tělu, takže se v nich za chladnějších nocí lépe zahřejete. V závislosti na modelu mohou být syntetické spací pytle vybaveny různými prvky, které ovlivňují komfort používání a zvyšují tepelný výkon. Patří mezi ně izolační pruhy podél zipu, zateplovací límec u krku, anatomická kapuce, vhodně tvarované místo na nohavicích nebo vnitřní kapsa na vodítka či další potřebné detaily.

Jaký spací pytel zvolit - syntetický nebo péřový?

Toto je velmi časté dilema začínajících turistů. Ve většině případů použití spacího pytle při kempování a bivakování v teplejší části roku splní syntetický spací pytel dokonale svůj účel. Syntetická izolace je odolnější vůči vlhkosti, poměrně rychle schne a udržování spacáku v čistotě je velmi snadné. Pěnové spacáky získávají výhodu, pokud nám záleží na co nejnižší hmotnosti a objemu zavazadla a také při extrémně nízkých teplotách. Spací pytel z prachového peří si nejčastěji vybírají zkušení milovníci trekkingu, kteří cestují na lehko, a účastníci vysokohorských expedic.

Jaký spací pytel na léto?

Při letních výletech obvykle nepotřebujeme příliš teplý spacák, a proto velmi dobře fungují lehčí syntetické modely. Stejně jako u jiných spacích pytlů je třeba vycházet z komfortní teploty udávané výrobcem. Výběr modelu s parametry přizpůsobenými podmínkám, ve kterých budeme nocovat, se projeví v pohodlném spánku. Příliš špatně izolující i příliš teplý spacák nám zhorší odpočinek. V případě spaní v přístřešku nebo během nejteplejších nocí se hodí minimalistické, velmi lehké modely. Letní spací pytle Deuter, Outwell, Marmot nebo jiné špičkové značky nabízejí široký výběr modelů.

Lze syntetický spací pytel prát v pračce?

Většina výrobců umožňuje praní syntetických spacích pytlů v pračce, pokaždé bychom si však měli přečíst pokyny výrobce pro praní konkrétního modelu. Obvykle se doporučuje jemný program a nízká teplota praní. Kromě toho je často zakázáno spací pytel otáčet. Pokud se rozhodnete spací pytel vyprat v pračce, doporučujeme použít prací prostředky určené pro syntetické izolace. Běžný prášek lze ze syntetických vláken obtížně vymýt. Velmi důležitým krokem je také sušení spacího pytle. Často se nechává sušit v mechanické sušičce.

Široký výběr syntetických spacích pytlů pouze v obchodě 8a.cz

V našem horském obchodě nabízíme celou řadu syntetických spacích pytlů, od kempingových modelů, které se vejdou do kufru auta, až po kompaktní trekingové modely, které zaberou jen malou část batohu. Ať už cestujete v jakémkoli ročním období, vždy najdete ten správný model - syntetické spací pytle pro tři roční období, zimu a léto zajišťují optimální přizpůsobení téměř každé teplotě a podmínkám. Spolu s odpovídajícími podložkami a matracemi zajistí dokonalou dovolenou ve stanu.