top

Příslušenství k holím

Každý milovník trekingu s holemi nebo lyžování by měl vlastnit příslušenství k holím. Pokud se chystáte na túru do hor nebo na sjezdovku, ujistěte se, že máte kompletní a spolehlivé vybavení.
38
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

38 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

38 položek

na stránce

Praktické příslušenství pro hole

Aktivní trávení času má mnoho tváří. Kdysi byl nordic walking známý jen malému počtu lidí, dnes se však stává stále populárnějším. Příslušenství pro hole jsou prvky, které pomáhají udržovat zařízení v dobrém stavu, ale také umožňují přizpůsobit je konkrétním podmínkám, ve kterých bude používáno. Je zřejmé, že hole pro lyžování by měly mít trochu jiné vlastnosti než hole pro treking a nordic walking. Také další prvky, které se s nimi používají, nejsou pro různé obory stejné. Samotné tyče často nestačí ke zvýšení komfortu při této činnosti. Ne vždy se stává, že výrobci přidávají do sady další prvky, které umožňují přizpůsobit modely specifičtějším typům použití. To neznamená, že úpravy nejsou možné.

Příslušenství pro tyče zvýší funkčnost vašeho zařízení

V každém sportu je dobré vybavení nesmírně důležité. Dosažené výsledky do značné míry závisí na tom, jak se o něj staráme. Příslušenství k holím představuje snadný způsob, jak si usnadnit činnost a zvýšit potěšení ze sportu. Díky vhodnému vybavení je trekking v náročném terénu nejen nepohodlný, ale také mnohem efektivnější. Trekingové hole pomáhají snižovat tlak na páteř a klouby. Při chůzi po nerovném terénu a v náročném terénu poskytují větší stabilitu, a tím i mnohem větší bezpečnost. V závislosti na typu terénu, po kterém chodíte, byste měli zvolit správné příslušenství. Měkký a kluzký terén se lépe překonává s holemi vybavenými speciálními talířky. Totéž platí pro milovníky lyžování. Skituristé ocení hole při výstupech, zatímco zimní talíře jsou ideální do hlubšího sněhu.

Výtahy, které se hodně mění, nebo užitečné příslušenství pro hole

Vhodně zvolené příslušenství k holím je pro uživatele nejen pohodlím, ale také způsobem, jak zvýšit bezpečnost outdoorových aktivit. V závislosti na modelu mohou mít sloupy prvky s různými vlastnostmi. Na trhu jsou k dispozici varianty s ocelovými a widi hroty. Ty se vyznačují velmi dobrou odolností proti oděru a schopností zajistit větší stabilitu, zejména na kluzkém terénu. Chcete-li tuto klíčovou část tyčí chránit nebo trochu změnit její vlastnosti, můžete použít krytky nebo hroty. Pokud jsou vyrobeny z gumy, zajišťují lepší přilnavost a pomáhají snižovat riziko uklouznutí. Ploché nožičky pro trekové hole ocení především turisté při sestupu.

Rotory, hroty, talíře - vyměnitelné příslušenství k tyčím

Uznávané značky velmi často vyrábějí příslušenství k holím v poměrně univerzálních variantách, které jsou kompatibilní s několika verzemi holí. To usnadňuje výběr příslušenství, které se hodí pro konkrétní typy tyčí. To je také důležitá výhoda, pokud jste si již zakoupili příslušenství a rozhodnete se vyměnit tyče za jiné. To samozřejmě platí pro nepovinné příslušenství, především s pomocnou funkcí, ale také pro náhradní díly, které jsou potřebné k výměně opotřebovaných částí. Čepele jsou jednou z nejrychleji se opotřebovávajících součástí holí. Náhradní varianty umožňují prodloužit životnost vašeho oblíbeného modelu. Extrémně odolné hroty si poradí i s náročným terénem. Na delších výpravách se hodí mít v batohu náhradní hroty, které lze vyměnit, pokud se hroty na holích náhodou zlomí, například po uvíznutí mezi kameny. Pokud se rozhodnete pořídit si nové hroty, možná se budete chtít hned poohlédnout po gumových krytkách. Ty pomohou snížit hlučnost a také zlepší přilnavost na kluzkém kameni. K dokončení balíčku budete potřebovat talíře. Velikost si vyberte podle terénu, ve kterém budete šlapat, a typu aktivity, kterou chcete provozovat.