top

Příslušenství k holím

Každý milovník trekingu s holemi nebo lyžování by měl vlastnit příslušenství k holím. Pokud se chystáte na túru do hor nebo na sjezdovku, ujistěte se, že máte kompletní a spolehlivé vybavení.
Zobrazení Mřížka Seznam

40 výrobky

na stránce
 1. -32%
  Tipy pro trekingové hole Silva Rubber Paws

  wish list

 2. -23%
  Krytky na trekové hole Kohla Rubber Tip

  wish list

 3. -15%
  Talířky Black Diamond Alpine Z-Pole Baskets

  wish list

 4. -15%
  Talířky Black Diamond Powder Basket - black

  wish list

 5. -15%
  Hroty Black Diamond Flex Tech Tips

  wish list

 6. -25%
  Talířek na hole Fjord Nansen Pole Basket

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

40 výrobky

na stránce
Vymazat

Praktické příslušenství k holím

Aktivní trávení času má mnoho tváří. Kdysi byl nordic walking známý jen malému počtu lidí, dnes se však stává stále populárnějším. Příslušenství k holím jsou prvky, které pomáhají udržovat zařízení v dobrém stavu, ale také umožňují přizpůsobit je konkrétním podmínkám, ve kterých bude používáno. Je zřejmé, že lyžařské hole by měly mít trochu jiné vlastnosti než hole pro treking a nordic walking. Také další prvky, které se s nimi používají, nejsou pro různé disciplíny stejné. Samotné hole často nestačí ke zvýšení komfortu při této činnosti. Ne vždy se stává, že výrobci přidávají do sady další prvky, které umožňují přizpůsobit modely specifičtějším typům použití. To neznamená, že úpravy nejsou možné.

Příslušenství k holím zvýší funkčnost vašeho vybavení

V každém sportu je dobré vybavení nesmírně důležité. Dosažené výsledky do značné míry závisí na tom, jak se o něj staráme. Příslušenství k holím představuje snadný způsob, jak si usnadnit činnost a zvýšit potěšení ze sportu. Díky vhodnému vybavení je trekking v náročném terénu nejen pohodlný, ale také mnohem efektivnější. Trekingové hole pomáhají snižovat tlak na páteř a klouby. Při chůzi po nerovném terénu a v náročném terénu poskytují větší stabilitu, a tím i mnohem větší bezpečnost. V závislosti na typu terénu, po kterém chodíte, byste měli zvolit správné příslušenství. Měkký a kluzký terén se lépe překonává s holemi vybavenými speciálními talířky. Totéž platí pro milovníky lyžování. Skituristé ocení hole při výstupech, zatímco zimní talíře jsou ideální do hlubšího sněhu.

Detaily, které se hodně mění, nebo užitečné příslušenství k holím

Vhodně zvolené příslušenství k holím je pro uživatele nejen pohodlím, ale také způsobem, jak zvýšit bezpečnost outdoorových aktivit. V závislosti na modelu mohou mít hole prvky s různými vlastnostmi. Na trhu jsou k dispozici varianty s ocelovými a vidiovými hroty. Ty druhé se vyznačují velmi dobrou odolností proti oděru a schopností zajistit větší stabilitu, zejména na kluzkém terénu. Chcete-li tuto klíčovou část hole chránit nebo trochu změnit její vlastnosti, můžete použít krytky nebo hroty. Pokud jsou vyrobeny z gumy, zajišťují lepší přilnavost a pomáhají snižovat riziko uklouznutí. Ploché nožičky pro trekingové hole ocení především turisté při sestupu.

Hroty, koncovky, talířky - vyměnitelné příslušenství k holím

Uznávané značky velmi často vyrábějí příslušenství k holím v poměrně univerzálních variantách, které jsou kompatibilní s několika verzemi holí. To usnadňuje výběr příslušenství, které se hodí pro konkrétní typy holí. To je také důležitá výhoda, pokud jste si již zakoupili příslušenství a rozhodnete se vyměnit hole za jiné. To samozřejmě platí pro nepovinné příslušenství, především s pomocnou funkcí, ale také pro náhradní díly, které jsou potřebné k výměně opotřebovaných částí. Hroty jsou jednou z nejrychleji se opotřebovávajících součástí holí. Náhradní varianty umožňují prodloužit životnost vašeho oblíbeného modelu. Extrémně odolné koncovky si poradí i s náročným terénem. Na delších výpravách se hodí mít v batohu náhradní hroty, které lze vyměnit, pokud se hroty na holích náhodou zlomí, například po uvíznutí mezi kameny. Pokud se rozhodnete pořídit si nové hroty, možná se budete chtít hned poohlédnout po gumových koncovkách. Ty pomohou snížit hlučnost a také zlepší přilnavost na kluzkém kameni. K dokončení balíčku budete potřebovat talířky. Velikost si vyberte podle terénu, ve kterém budete šlapat, a typu aktivity, kterou chcete provozovat.