top

Skialpové úvazky

Skialpové úvazky si poradí i s těmi nejnáročnějšími úkoly a v extrémních podmínkách. To vám zajistí větší bezpečnost na skialpech a při horolezeckých úkolech.
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

Vymazat

Skialpové úvazky

Vzhledem ke specifickému charakteru skialpinismu lze úvazek použít pouze na malých úsecích trasy. To znamená, že zbytek výpravy bude v batohu. Proto je nesmírně důležité, aby byl co nejlehčí a vážil co nejméně. Dalším velmi důležitým kritériem je možnost nasazení bez nutnosti sundávat mačky nebo lyže. V naší nabídce najdete maximálně vyvinuté skialpové úvazky špičkových značek, které jsou ideální do hor.

Skialpové úvazky - vlastnosti

Modely určené pro použití ve vysokých nadmořských výškách a na lyžích musí splňovat stejné přísné normy, které platí pro horolezecké úvazky. Existuje však několik důležitých bodů, ve kterých se jejich konstrukce výrazně liší od průměrného lezeckého úvazku. Za prvé, celá konstrukce je podřízena dosažení co nejnižší hmotnosti. Použité moderní materiály a inovativní řešení umožňují snížit hmotnost o další gramy. Samozřejmě, že skialpové úvazky si stále zachovávají potřebnou pevnost. Možná není celek tak pohodlný jako klasický horolezecký úvazek s tlustým polstrováním. Ale doba strávená v skialpovém úvazku je obvykle mnohem kratší. Specifická konstrukce takového úvazku se projevuje také v minimalistických rozměrech po sbalení. Díky nim se snadno vejde i do nejmenšího skialpového batohu nebo dokonce do kapsy bundy. Díky přiloženému pouzdru se nepoplete ani nezachytí o jiné vybavení.

Úvazky na skialpy - vysoká funkčnost

Modely určené pro použití na lyžích jsou konstruovány tak, aby je bylo možné nasadit a sundat, aniž by bylo nutné lyže odepnout. To je velmi důležitá vlastnost, zejména na strmých svazích, kde často není šance najít stabilní podloží, které by tuto operaci umožnilo. Kromě toho jsou skialpové úvazky často vybaveny funkčními držáky ledovcové šrouby, které jsou pro zimní lezení nezbytné. To je značný komfort, který zajišťuje, že je veškeré potřebné vybavení vždy po ruce. V obchodě 8a.cz nabízíme minimalistické horolezecké úvazky pouze od předních značek, jako jsou Black Diamond, Petzl nebo Climbing Technology. Zakoupíte zde taky lehké skialpové cepíny a mačky na skialpy.