top

Skialpové úvazky

Vysokohorské lyžařské postroje si poradí i s těmi nejnáročnějšími úkoly a v extrémních podmínkách. To vám zajistí větší bezpečnost při smycích a při úkolech typu alpine.
3
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

3 položek

na stránce
  1. -25%
    Lezecký úvazek Blue Ice Choucas - white

    wish list

  2. -3%
    Skialpový úvazek Climbing Technology Tami - blue

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

3 položek

na stránce

Lyžařské postroje

Specifika seskoků padákem znamenají, že postroj najde uplatnění pouze na malých úsecích trasy. To znamená, že zbytek výpravy strávíte v batohu. Proto je nesmírně důležité, aby byl co nejlehčí a vážil co nejméně. Dalším velmi důležitým kritériem je možnost nasazení bez nutnosti sundávat mačky nebo lyže. V naší nabídce najdete špičkové značky maximálně vyvinutých skytour postrojů, které se v horách osvědčí.

Skitingové a skialpinistické postroje - charakteristika

Modely určené pro použití ve vysokých nadmořských výškách a na lyžích musí splňovat stejné přísné normy, které platí pro horolezecké úvazky. Existuje však několik důležitých bodů, ve kterých se jejich konstrukce výrazně liší od průměrného lezeckého úvazku. Za prvé, celá konstrukce je podřízena dosažení co nejnižší hmotnosti. Použité moderní materiály a inovativní řešení umožňují snížit hmotnost o další gramy. Samozřejmě, že postroj pro seskoky padákem si stále zachovává potřebnou pevnost. Možná není tak pohodlný jako klasický horolezecký postroj s tlustým polstrováním, ale doba strávená v padákovém postroji je obvykle mnohem kratší. Specifická konstrukce vysokohorského sedacího úvazku se projevuje také v minimalistických rozměrech při balení. Díky nim se snadno vejde i do nejmenšího parašutistického batohu nebo dokonce do kapsy bundy. Díky přiloženému pouzdru se nepoplete ani nezachytí o jiné vybavení.

Ski horolezecké a vysokohorské postroje - vysoká funkčnost

Modely určené pro použití na lyžích jsou konstruovány tak, aby je bylo možné nasadit a sundat, aniž by bylo nutné lyže odepnout. To je velmi důležitá vlastnost, zejména na strmých svazích, kde často není šance najít stabilní podnož, která by tuto operaci umožnila. Kromě toho jsou modely často vybaveny funkčními držáky šroubů na led, které jsou pro zimní lezení nezbytné. Jedná se o značný komfort, který zajišťuje, že všechny potřebné produkty Alpine jsou vždy po ruce. V obchodě 8a.cz nabízíme minimalistické vysokohorské úvazky pouze od předních značek, jako jsou Black Diamond, Petzl nebo Climbing Technology.