top

Hamaky na kolo

Houpací sítě na kolo jsou lehké modely, které jsou ideální pro expedice. Minimální rozměry po sbalení dělají z houpacích sítí na kola skvělou alternativu ke stanům.
Zobrazení Mřížka Seznam

21 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Houpací síť Robens Trace Hammock

  wish list

 2. -28%
  Hamaka Lesovik Draka - pine amber

  wish list

 3. -26%
  Moskytiéra Lesovik Magla - black
  Moskytiéra Lesovik Magla - black
  1 087 Kč 1 469 Kč

  wish list

 4. -20%
  Hamaka Lesovik Draka - baltic blue

  wish list

 5. -20%
  Hamaka Lesovik Draka - olive green

  wish list

 6. -28%
  Turistický hamak Lesovik Duch - baltic blue

  wish list

 7. -28%
  Hamaka Lesovik Duch - olive green

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

21 výrobky

na stránce
Vymazat

Hamaky na kolo - pro koho?

Hamaka jako místo na spaní je skvělou alternativou ke klasickým turistickým stanům. V kombinaci s nepromokavou plachtou může být pohodlným a především počasí odolným místem k odpočinku po celodenní cestě. Hamaky na kolo si vybírají všichni lidé, kteří se snaží minimalizovat svá zavazadla. Velmi oblíbené jsou zejména mezi milovníky bikepackingu, kteří místo objemných brašen na nosič používají spíše dobře připevněné brašny na kolo. Menší prostor pro vybavení nutí minimalizovat jeho rozměry. Hamaky na kolo však nejsou jen nutkáním k volbě lehčího a menšího vybavení. Navzdory zdání nabízí hamaka velmi vysoký komfort spánku. Abyste se o tom přesvědčili, stačí v ní strávit jednu noc. Většina lidí se z ní nebude chtít vrátit do karimatky rozložené v malém stanu.

Na co si dát pozor při výběru hamaky na kolo?

Hamaka na kolo by měla být především lehká. Proto jsou nejoblíbenější hamaky pro 1 osobu vyrobené z velmi tenkého, ale pevného nylonu. Pro milovníky ultralehké cyklistiky jsou k dispozici také speciální síťované hamaky, které mohou být ještě lehčí. Nejlepší volbou budou vždy ty nejjednodušší modely, které se vejdou do malých přepravních obalů. V úvahu připadá také hamaka s moskytiérou, která se osvědčí zejména v oblastech, kde je hmyz velkým problémem. Typicky rekreační nebo kempingové modely se pro hamaky na kolo určitě nehodí. Jsou vyrobeny ze silného a těžkého plátna a často jsou vybaveny přídavnými vzpěrami. Takové modely se rozhodně nehodí na cyklistické výpravy.

V obchodě 8a.cz naleznete širokou nabídku hamak na kolo

V naší nabídce najdete hamaky na kolo pouze špičkových outdoorových značek. Vyznačují se osvědčenými konstrukčními řešeními a pevnými, ale lehkými materiály. Široký výběr barev i typů hamak umožňuje každému milovníkovi výprav na jízdním kole najít si mezi nimi svůj vysněný model. Při výběru hamaky na kolo se vyplatí pamatovat také na vhodnou plachtu, která nás ochrání nejen před lijákem, ale také před sluncem při odpočinku v nejteplejším počasí.