top

Hamaky na kolo

Houpací sítě na kolo jsou lehké modely, které jsou ideální pro expedice. Minimální rozměry po sbalení dělají z houpacích sítí na kola skvělou alternativu ke stanům.
18
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

18 položek

na stránce
 1. -5%
  Hamaka Lesovik Draka - pine amber

  wish list

 2. -25%
  Moskytiéra Lesovik Magla - black
  Moskytiéra Lesovik Magla - black
  1 101 Kč 1 469 Kč

  wish list

 3. -5%
  Hamaka Lesovik Draka - baltic blue

  wish list

 4. -5%
  Hamaka Lesovik Draka - olive green

  wish list

 5. -5%
  Turistický hamak Lesovik Duch - baltic blue

  wish list

 6. -28%
  Turistická hamaka ENO Sub6 Hammock - lichen

  wish list

 7. -5%
  Hamaka Lesovik Duch - olive green

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

18 položek

na stránce

Háčky na kola - pro koho?

Hamak jako místo na spaní je skvělou alternativou ke klasickým turistickým stanům. V kombinaci s nepromokavou plachtou může být pohodlným a především počasí odolným místem k odpočinku po celodenní cestě. Houpací sítě na kolo si vybírají všichni lidé, kteří se snaží minimalizovat svá zavazadla. Velmi oblíbené jsou zejména mezi milovníky bikepackingu, kteří místo objemných brašen používají spíše dobře připevněné brašny na kolo. Menší prostor pro vybavení nutí minimalizovat jeho rozměry. Houpací sítě na kolo však nejsou jen nutkáním k volbě lehčího a menšího vybavení. Navzdory zdání nabízí houpací síť velmi vysoký komfort spánku. Abyste se o tom přesvědčili, stačí v něm strávit jednu noc. Většina lidí se z něj nebude chtít vrátit do karimatky rozložené v malém stanu.

Na co si dát pozor při výběru houpací sítě na kolo?

Houpací síť na kolo by měla být především lehká. Proto jsou nejoblíbenější houpací sítě pro 1 osobu vyrobené z velmi tenkého, ale pevného nylonu. Pro milovníky ultralehké cyklistiky jsou k dispozici také speciální síťované houpací sítě, které mohou být ještě lehčí. Nejlepší volbou budou vždy ty nejjednodušší modely, které se vejdou do malých přepravních obalů. V úvahu připadá také houpací síť s moskytiérou, která se osvědčí zejména v oblastech, kde je hmyz velkým problémem. Typicky rekreační nebo kempinkové modely se pro houpací síť na kolo určitě nehodí. Jsou vyrobeny ze silného a těžkého plátna a často jsou vybaveny přídavnými vzpěrami. Takové modely se rozhodně nehodí na cyklistické výpravy.

V obchodě naleznete širokou nabídku houpacích sítí pro kola. 8a.cz

V naší nabídce najdete houpací sítě na kola pouze špičkových outdoorových značek. Vyznačují se osvědčenými konstrukčními řešeními a pevnými, ale lehkými materiály. Široký výběr barev i typů houpacích sítí umožňuje každému milovníkovi výprav na dvou kolech najít si mezi nimi svůj vysněný model. Při výběru houpací sítě na kolo se vyplatí pamatovat také na vhodnou plachtu, která nás ochrání nejen před lijákem, ale také před sluncem při odpočinku v nejteplejším počasí.