top

Boty na běh v terénu

Běžecké boty jsou modely, které vám umožní běžet ještě rychleji po lesních cestách a horských stezkách. Náš sortiment zahrnuje boty pro rekreační běh, trénink i závody. Podívejte se na řešení od špičkových značek, jako jsou Dynafit, Salomon, Merrell, La Sportiva a mnoho dalších.
404
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 404

na stránce
 1. -5%
  Pánské trailové boty Hoka Tecton X - thyme/fiesta

  wish list

 2. -7%
  Trailové boty Under Armour Charged Rogue 3 - black

  wish list

 3. -5%
  Trailove boty CMP Atik WP - militare/agave

  wish list

 4. -5%
  Trailove boty CMP Atik WP - b.blue/f.orange

  wish list

 5. -17%
  Trailové boty Dynafit Ultra 100 - dawn/black out

  wish list

 6. -12%
  Trailové boty Dynafit Feline SL GTX - army/blueberry

  wish list

 7. -17%
  Trailové boty Dynafit Ultra 100 - black out/nimbus

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 404

na stránce

Běžecká obuv pro hory nabízí technickou podporu

Konstrukce běžecké obuvi je testována v těch nejnáročnějších podmínkách, a proto výrobci při její výrobě používají moderní řešení. Běžecké boty do hor, ale i modely do nížin mají vždy vysoce odolný svršek. Díky tomu celá jejich konstrukce odolává zátěži vznikající při běhu, což znamená, že jejich funkčnost budete využívat po několik dalších sezón. Terénní běžecké boty mají často speciální stabilizační konstrukci pod svrškem nebo na něm. Obvykle se jedná o tvrdší kusy materiálu, které zpevňují chodidlo a kotník. Zároveň vás neomezují ve volném pohybu, ale chrání vás na strmých stezkách. Kromě toho je na svršku často umístěna krytka špičky a některé boty pro horský běh mají zpevněnou špičku. Díky tomu se bota sama o sobě snadno nepoškodí, a pokud se náhodou zachytíte o kámen nebo kořen, budete tlumeni. Návrháři běžecké obuvi také často používají systém rychlého vázání. Používá stahovací stopky, které umožňují expresní přizpůsobení.

Trailové běžecké boty - podpora membrán

Běžecká obuv do terénu musí vydržet i deštivé podmínky, ve kterých trénujete, nebo blátivé úseky stezky se spoustou kaluží. Proto výrobci používají membrány GORE-TEX® nebo membrány vyvinuté vlastními konstrukčními kancelářemi. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv řešení, můžete se spolehnout na vysokou nebo maximální vodotěsnost. To znamená, že vaše boty na horský běh vás udrží v suchu, když se náhle zhorší počasí v horách. Díky tomu nemusíte přestat běhat a můžete přebíhat horské potoky suchou nohou. Trailové běžecké boty mají také schopnost částečně zachovat prodyšnost pokožky díky membráně GORE-TEX®. Snadno se tak sníží riziko přehřátí, takže přebytečná vlhkost bude účinně odváděna pryč. V kombinaci s větracími panely na svršku se tak stane nepostradatelnou oporou při tréninku.

Vlastnosti outdoorové běžecké obuvi - maximální stabilita

Při běhu po horské stezce je důležitá schopnost udržet vysokou stabilitu. Znamená to totiž, že boty na horský běh snižují riziko náhodného poranění kotníku. Je to díky speciálním výztužným panelům v mezipodešvi. Obvykle jsou vyrobeny z nylonu, takže se noha neohýbá na nežádoucích místech. Díky tomu jsou trailové běžecké boty bezpečným základem pro provozování vaší sportovní vášně. Nejmodernější konstrukce, jako je The North Face VECTIV™ vám kromě stability umožní zvýšit tempo běhu.

Dámská outdoorová běžecká obuv - pro aktivní ženy

Profil běžeckých bot pro ženy je vždy přizpůsoben jejich anatomické stavbě chodidla. Díky tomu získáte opravdu rafinovanou podporu při běhu, což vám usnadní uběhnout více kilometrů. U dámské i pánské běžecké obuvi je však důležitá mezipodešev. Proto boty na horský běh mají jen ta nejlepší řešení. Obvykle se jedná o pěnu EVA, ale také o patentované technologie sportovních značek. Jejich úkolem je tlumit nárazy způsobené během, což poněkud uleví kloubům. To je důležité, protože horská stezka je plná tvrdých kamenů, takže ochrana před nimi je důležitá. Díky tomu bude každý váš krok pružný, což vám usnadní překonávání nadcházejících kilometrů.

Pánská outdoorová běžecká obuv - pro ty, kteří mají rádi námahu

Podrážky běžeckých bot jsou vždy z odolné gumy s vysokou přilnavostí. Nejoblíbenější je Vibram®, ale najdete zde i řešení od značek Pomoca®, Michelin® nebo Missiongrip™ značky On Running Díky nim bude váš běh bezpečnější a odvalování nohy co nejpřirozenější. Běžecké boty On Running mají také podrážku s běhounem, který je tvarován tak, aby odváděl nečistoty a drobné kamínky účinněji než běžná řešení. To zlepšuje stabilitu při běhu a usnadňuje dokončení tréninku nebo účast na závodech.