top

Karimatky a matrace

Turistické karimatky a matrace jsou nezbytnou součástí vybavení při horské výpravě nebo kempování. Řada zahrnuje jak ultralehkou turistickou matraci, tak silnou kempingovou karimatku pro pohodlné spaní v rodinném stanu.
172
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 172

na stránce
 1. -3%
  Sedadlo Outwell Dreamcatcher Seat - green

  wish list

 2. -3%
  Samonafukovací karimatka Robens Sunstone Double 120

  wish list

 3. -6%
  Samonafukovací karimatka Robens Sunstone 80

  wish list

 4. -6%
  Samonafukovací karimatka Robens Polarshield 120

  wish list

 5. -6%
  Samonafukovací karimatka Robens Polarshield 80

  wish list

 6. -5%
  Nafukovací matrace Klymit Inertia X Lite - orange

  wish list

 7. -5%
  Nafukovací matrace Klymit Static V Long - green

  wish list

 8. -10%
  Prostěradlo Therm a Rest Synergy Lite Coupler 20

  wish list

 9. -10%
  Prostěradlo Therm a Rest Synergy Lite Coupler 25

  wish list

 10. -11%
  Prostěradlo Therm a Rest Synergy Lite Sheet 25

  wish list

 11. -11%
  Prostěradlo Therm a Rest Synergy Lite Sheet 20

  wish list

 12. -5%
  Trekingová karimatka Exped Ultra 3R Duo M

  wish list

 13. -5%
  Samonafukovací matrace Exped Versa 4R M

  wish list

 14. -5%
  Nafukovací matrace Nemo Astro Regular - lumen

  wish list

 15. -5%
  Nafukovací matrac Nemo Quasar 3D Regular - plasma

  wish list

 16. -8%
  Opravná sada Exped Field Repair Kit

  wish list

 17. -5%
  Samočerpací rohož Exped SIM Comfort Duo 5

  wish list

 18. -3%
  Pumpa na matrace Outwell Sky2 Pump 12V/230V

  wish list

 19. -3%
  Samonafukovací karimatka Robens Sunstone Double 80

  wish list

 20. -3%
  Samonafukovací karimatka Robens Sunstone 120

  wish list

 21. -6%
  Karimatka Fjallraven Ground Sheet 14 mm - black

  wish list

 22. -12%
  Samonafukovacá karimatka Hannah Leisure 5 - magnet

  wish list

 23. -5%
  Nafukovací matrace Fjord Nansen Trekker 7 - blue

  wish list

 24. -30%
  Nafukovačka matrací Exped Mini Pump

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 172

na stránce

Co si vybrat - turistickou matraci, karimatku nebo podložku na spaní?

Ať už se chystáte na horskou výpravu nebo s rodinou pod stany, správná příprava prostoru pro spaní je klíčem k dobrému odpočinku. Turistické matrace a karimatky poskytnou dostatečnou izolaci od chladné země a zároveň zaručí vysokou úroveň komfortu spánku. Vzhledem k velkému množství řešení je však dobré seznámit se se všemi dostupnými možnostmi a vybrat si podložku nebo model matrace vhodný pro danou činnost. Ze všech turistických karimatek a matrací jsou tradiční matrace rozhodně nejlehčí. Jsou vyrobeny z jedné nebo několika vrstev pěny a mohou být také dodatečně izolovány vrstvou hliníkové fólie. Vyznačují se maximální spolehlivostí, a proto jsou často voleny pro horské expedice a cesty do vzdálených částí světa. Jejich komfort spaní je však poměrně nízký, a proto je jejich obliba při trekingu a kempování poněkud menší.

Mimořádně oblíbené mezi turisty a milovníky trekingu jsou samonafukovací turistické karimatky Dokonale kombinují vysoký komfort spaní s možností rychlé přípravy místa na spaní. Mezi modely existuje velká rozmanitost, pokud jde o parametry. Od lehkých trekingových modelů až po velmi velké a silné podložky pro dvě osoby, které jsou ideální pro rodinné stany. Kombinace speciální samorozpínací pěny a možnosti mírného nafouknutí celku znamená, že optimálně kombinují vysoký komfort spánku s izolací od země. Po vyfouknutí a srolování mají turistické karimatky kompaktní rozměry, a proto se snadno vejdou do většiny turistických batohů. Podobně je tomu i v případě turistických karimatek Nejlehčí konstrukce se snadno sbalí do velikosti malé láhve na pití. Naopak nejpohodlnější verze matrací připomínají postele. Mají velkou výšku a často jsou vybaveny vestavěnými pumpami pro rychlé nafouknutí vzduchu.

Která turistická matrace na kempování a která na trekking?

Dlouhodobý pobyt v kempu a dlouhá túra po horské stezce kladou na spací matraci zcela odlišné nároky. Pokud kempujete na jednom místě několik dní, bude pro vás nejdůležitější pohodlí. Dobrou volbou je v tomto případě silná, nafouknutá turistická matrace, která poskytne téměř postelový komfort. Extra tloušťka vyžaduje použití nožní nebo elektrické pumpy k nafouknutí. Pokud máte velký kempinkový stan, můžete ho snadno umístit do ložnice a užívat si pohodlný spánek každou noc. ultra lehké turistické matrace na trekking a všude jinde, kde záleží na každém gramu vybavení, jsou konstruovány zcela odlišným způsobem. Tyto modely jsou vyrobeny z velmi tenkého materiálu a vyznačují se střední tloušťkou. Extrémně tenké materiály, z nichž jsou vyrobeny, umožňují srolovat je do velikosti termohrnku. Lze je snadno nafouknout bez nafukovačky, takže příprava místa na spaní zabere jen několik okamžiků. Tyto modely jsou ideálním řešením pro výlety s batohem nebo na kole, kde je třeba snížit hmotnost i objem vybavení na minimum.

Která cestovní podložka na turistiku a která na kempování?

Podobně jako matrace se i podložky na spaní mohou značně lišit svým designem. Rozdíl bude především v jejich tloušťce. Spolu s tloušťkou se bohužel zvyšuje i hmotnost a rozměry po zabalení. Proto se pro kempování a delší táboření na jednom místě obvykle volí největší turistické karimatky. Pokud vyrážíte s batohem na zádech a stavíte stan každý den na jiném místě, nejlepší volbou budou lehké trekové karimatky, které obětují část pohodlí kvůli úspoře hmotnosti. Samozřejmě ne, nicméně vrstva tlumící tlak těla je o něco tenčí. Pokud rádi spíte na trochu tužším lůžku, bude tenká turistická karimatka často lepší volbou než velmi silná kempingová karimatka, která se může ukázat jako příliš měkká.

Neuvěřitelné vybavení pro nocování ve stanu je k dispozici na adrese 8a.cz

V našem sortimentu se snažíme poskytnout co nejširší nabídku, která uspokojí jak začátečníky, tak skutečné profesionály, kteří hledají nejnovější a nejpokročilejší modely dostupné na trhu. Nabízené turistické karimatky, ultralehké turistické matrace a spolehlivé matrace budou ideální pro přenocování v terénu a umožní vám pohodlně se rozložit spacáky a využijte noc k odpočinku a regeneraci.