top

Karimatky a matrace

Turistické karimatky a matrace jsou nezbytnou součástí vybavení při horské výpravě nebo kempování. Řada zahrnuje jak ultralehkou turistickou matraci, tak silnou kempingovou karimatku pro pohodlné spaní v rodinném stanu.
Zobrazení Mřížka Seznam

123 výrobky

 1. -24%
  Podsedák Sea To Summit S.I. Seat

  wish list

 2. -25%
  Nafukovací matrace Exped Ultra 1R LW

  wish list

 3. -27%
  Nafukovací matrace Exped Ultra 1R M Mummy

  wish list

 4. -26%
  Trekingová matrace Exped Dura R5 M

  wish list

 5. -29%
  Karimatka Robens Slumber Roll Pro

  wish list

 6. -30%
  Samonafukovací karimatka Robens Sunstone 80

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

123 výrobky

Vymazat

Co si vybrat - turistickou matraci, samonafukovací karimatku nebo karimatku?

Ať už se chystáte na horskou výpravu nebo s rodinou pod stan, správná příprava prostoru pro spaní je klíčem k dobrému odpočinku. Turistické matrace a karimatky poskytnou dostatečnou izolaci od chladné země a zároveň zaručí vysokou úroveň komfortu spánku. Vzhledem k velkému množství řešení je však dobré seznámit se se všemi dostupnými možnostmi a vybrat si karimatku nebo model matrace vhodný pro danou činnost. Ze všech turistických karimatek a matrací jsou tradiční karimatky rozhodně nejlehčí. Jsou vyrobeny z jedné nebo několika vrstev pěny a mohou být také dodatečně izolovány vrstvou hliníkové fólie. Vyznačují se maximální spolehlivostí, a proto jsou často voleny pro horské expedice a cesty do vzdálených částí světa. Jejich komfort spaní je však poměrně nízký, a proto je jejich obliba při trekkingu a kempování poněkud menší.

Mimořádně oblíbené mezi turisty a milovníky trekkingu jsou samonafukovací turistické karimatky. Dokonale kombinují vysoký komfort spaní s možností rychlé přípravy místa na spaní. Mezi modely existuje velká rozmanitost, pokud jde o parametry. Od lehkých trekingových modelů až po velmi velké a silné karimatky pro dvě osoby, které jsou ideální pro rodinné stany. Kombinace speciální pěny a možnosti mírného nafouknutí celku znamená, že optimálně kombinují vysoký komfort spánku s izolací od země. Po vyfouknutí a srolování mají turistické karimatky kompaktní rozměry, a proto se snadno vejdou do většiny turistických batohů. Podobně je tomu i v případě turistických matrací. Nejlehčí konstrukce se snadno sbalí do velikosti malé láhve na pití. Naopak nejpohodlnější verze matrací připomínají postele. Mají velkou výšku a často jsou vybaveny vestavěnými pumpami pro rychlé nafouknutí vzduchu.

karimatky na spaní karimatky na spaní

Jaká turistická matrace na kempování a jaká na trekking?

Dlouhodobý pobyt v kempu a dlouhá túra po horské stezce kladou na spací matraci zcela odlišné nároky. Pokud kempujete na jednom místě několik dní, bude pro vás nejdůležitější pohodlí. Dobrou volbou je v tomto případě silná, nafouknutá turistická matrace, která poskytne téměř postelový komfort. Extra tloušťka vyžaduje použití nožní nebo elektrické pumpy k nafouknutí. Pokud máte velký kempingový stan, můžete ji snadno umístit do ložnice a užívat si pohodlný spánek každou noc. Ultra lehké turistické matrace na trekking a všude jinde, kde záleží na každém gramu vybavení, jsou konstruovány zcela odlišným způsobem. Tyto modely jsou vyrobeny z velmi tenkého materiálu a vyznačují se střední tloušťkou. Extrémně tenké materiály, z nichž jsou vyrobeny, umožňují srolovat je do velikosti termohrnku. Lze je snadno nafouknout bez pumpy, takže příprava místa na spaní zabere jen několik okamžiků. Tyto modely jsou ideálním řešením pro výlety s batohem nebo na kole, kde je třeba snížit hmotnost i objem vybavení na minimum.

Jaká turistická karimatka na výlety a jaká na kempování?

Podobně jako matrace se i karimatky na spaní mohou značně lišit svým designem. Rozdíl bude především v jejich tloušťce. Spolu s tloušťkou se bohužel zvyšuje i hmotnost a rozměry po zabalení. Proto se pro kempování a delší táboření na jednom místě obvykle volí největší turistické karimatky. Pokud cestujete s batohem a stavíte svůj stan každý den na jiném místě, nejlepší volbou budou lehké trekingové karimatky, u kterých bylo obětováno určité pohodlí kvůli snížení hmotnosti. Znamená to, že tenčí karimatky na spaní jsou nepohodlné? Samozřejmě ne, nicméně vrstva tlumící tlak těla je o něco tenčí. Pokud rádi spíte na trochu tužším lůžku, bude tenká turistická karimatka často lepší volbou než velmi silná kempingová karimatka, která se může ukázat jako příliš měkká.

Potřebné vybavení pro nocování ve stanu je k dispozici na 8a.cz

V našem sortimentu se snažíme poskytnout co nejširší nabídku, která uspokojí jak začátečníky, tak skutečné profesionály, kteří hledají nejnovější a nejpokročilejší modely dostupné na trhu. Nabízené turistické samonafukovací karimatky, ultralehké turistické matrace a spolehlivé karimatky budou ideální pro přenocování v terénu a umožní vám pohodlně rozložit spacáky a využit noc k odpočinku a regeneraci.