top

Skialpové oblečení

Skitur oblečení je kategorie, kde můžete doplnit plnohodnotnou skitur výbavu, která vás podpoří při námaze. Nabídka 8a.cz zahrnuje lyžařské oblečení: Dynafit, La Sportiva, Salewa, Icebreaker, Bridgedale!
521
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 521

na stránce
  1. -20%
    Funkční mikina CMP Fried Sweat - antracite

    wish list

  2. -20%
    Funkční mikina CMP Fried Sweat - acido

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 521

na stránce

Oblečení pro skialpinisty

Všichni příznivci pohybu na horách na lyžích dobře vědí, že základem pohodlí je dobře padnoucí oblečení na bruslení. Při skialpinismu se vyskytují dva extrémní druhy námahy. Během stoupání pracuje tělo na nejvyšší obrátky a vytváří velké množství tepla. V takovém případě musí skialpinistické oblečení zajistit dostatečné větrání a odvod přebytečné vlhkosti ven. Použitím nejmodernějších materiálů a konstrukčních řešení je možné zajistit optimální klima. Po dosažení vrcholu se často musíte chránit před mrazivými poryvy větru, které vás budou provázet i při sestupu. V tomto případě by měla skialpinistická výstroj poskytovat dobrou ochranu proti sněhu a větru. Zároveň musí poskytovat dostatečnou volnost pohybu.

Lyžařské oblečení pro nástupy

Lezení po horách na lyžích vyžaduje velké úsilí. Tělo se při prudkém stoupání rychle zahřívá, i když je venku teplota hluboko pod nulou. Pro udržení optimálních podmínek v blízkosti pokožky je nutné dosáhnout dokonalé rovnováhy mezi chladným vzduchem vně bundy nebo kalhot a teplem vytvářeným tělem. Specializované lyžařské oblečení je navrženo tak, aby na jedné straně poskytovalo účinnou izolaci proti chladu a na druhé straně umožňovalo rychlý odvod vlhkosti ven. Toho se nejčastěji dosahuje dvěma způsoby: použitím správných materiálů a optimální konstrukcí.

Lyžařské oblečení je vyrobeno z moderních materiálů

Většina bund, mikin a kalhot od špičkových výrobců využívá nejnovější vývoj v oblasti umělých a přírodních izolací a syntetických materiálů s termoaktivními vlastnostmi. Mezi izolačními materiály je přírodní prachové peří stále nepřekonané. V lyžařském oblečení se často používá impregnovaná verze prachového peří, aby bylo ještě lépe chráněno proti měnícím se povětrnostním podmínkám a vlhkosti produkované tělem. Velmi oblíbené jsou také syntetické izolace, jako je PrimaLoft®, které jsou odolné proti vlhkosti a dobře fungují při intenzivní námaze. Nabízejí také vynikající prodyšnost. Z materiálů používaných na výrobu mikin a kalhot se nejčastěji používají různé typy softshellových tkanin. Jedná se o materiál, který poměrně účinně chrání před poryvy větru a zároveň poskytuje základní tepelnou izolaci. Může být navíc vybaven mírně silnější podšívkou, která dále snižuje riziko prochladnutí při nízkých teplotách. Jako izolační vrstva se obvykle používají elastické halenky, které jsou příjemné na dotek. Jsou poměrně tenké a mají vysokou míru elasticity, což znamená, že se vždy dokonale přizpůsobí postavě.

Moderní střihy - moderní lyžařské oblečení

Pro optimální podmínky při rychlých výstupech a následnou optimální izolaci při rychlých sjezdech kombinuje lyžařské oblečení schopnost rychlého odvodu vlhkosti s účinnou izolací. To je dobře patrné u lehkých lyžařských bund. Většina z nich jsou hybridní řešení. Jedna bunda obsahuje panely z lehkého strečového materiálu a panely vyplněné syntetickou izolací. Ty jsou zodpovědné za zajištění správné úrovně ventilace během výstupu. Ty zlepšují tepelnou izolaci při sestupu a na vrcholu. Větruodolné modely mají často odnímatelné větrací otvory v podpaží. Lehčí oděvy na lyže, jako jsou mikiny, mají často na zádech síťované panely, které nesnižují odpařování.

Lyžařské oblečení, které účinně chrání před větrem a sněhem při sjezdu

Na vrcholu a při sjezdu vás musí skialpinistické oblečení chránit před sněhem a studeným větrem. V tom vynikají membránové kalhoty a bundy. Speciálně vyrobené modely pro skialpinismus jsou lehké a lze je kdykoli nasadit i sundat. To zajišťuje pohodlné podmínky při rychlých a dynamických sjezdech. Pro nejsilnější mrazy jsme připravili silně izolované bundy, které zaručují velmi účinnou izolaci i v mrazech.

Top lyžařské oblečení v obchodě 8a.cz

Nabízíme široký výběr oblečení na skitouring od špičkových horských značek. Dámské a pánské oblečení od značek Dynafit, La Sportiva, Arcteryx, The North Face nebo Salewa jsou modely speciálně přizpůsobené potřebám všech milovníků skialpinismu. Nabídka zahrnuje oblečení určené pro závodníky a časovkáře i pro celodenní túry v rozmanitém terénu. Díky přesnému určení každého modelu bylo možné použít optimální střih. Umožňuje volný pohyb s holemi do kopce, ale zároveň vás neomezuje v pohybu při náročných sjezdech. Odborníci na skialpové oblečení neustále představují nové materiály a konstrukce. Pokud se rozhodnete pro bundu nebo kalhoty od značky spojené se seskoky padákem, můžete si být jisti, že jejich zpracování je na nejvyšší úrovni a že se vám při dalším seskoku padákem budou perfektně hodit.