top

Skialpové oblečení

Oblečení na skialpy je kategorie, kde můžete doplnit plnohodnotnou skialpovou výbavu, která vás podpoří při námaze. Nabídka 8a.cz zahrnuje skialpové oblečení: Dynafit, La Sportiva, Salewa, Icebreaker!
Zobrazení Mřížka Seznam

826 výrobky

Zobrazení Mřížka Seznam

826 výrobky

Vymazat

Skialpové oblečení pro milovníky dosahování vrcholů na lyžích

Všichni příznivci pohybu na horách na lyžích dobře vědí, že základem pohodlí je dobře padnoucí oblečení na skialpy. Při skialpinismu se vyskytují dva extrémní druhy námahy. Během stoupání pracuje tělo na nejvyšší obrátky a vytváří velké množství tepla. V takovém případě musí skialpinistické oblečení zajistit dostatečné větrání a odvod přebytečné vlhkosti ven. Použitím nejmodernějších materiálů a konstrukčních řešení je možné zajistit optimální klima. Po dosažení vrcholu se často musíte chránit před mrazivými poryvy větru, které vás budou provázet i při sjezdu. V tomto případě by mělo skialpové oblečení poskytovat dobrou ochranu proti sněhu a větru. Zároveň musí poskytovat dostatečnou volnost pohybu.

Skialpové oblečení na výstupy

Pohyb po horách na skialpových lyžích vyžaduje velké úsilí. Tělo se při strmých výstupech rychle zahřívá, i když je venku teplota hluboko pod nulou. Pro udržení optimálních podmínek v blízkosti pokožky je nutné dosáhnout dokonalé rovnováhy mezi chladným vzduchem vně bundy nebo kalhot a teplem vytvářeným tělem. Specializované skialpové oblečení je navrženo tak, aby na jedné straně poskytovalo účinnou izolaci proti chladu a na druhé straně umožňovalo rychlý odvod vlhkosti ven. Toho se nejčastěji dosahuje dvěma způsoby: použitím správných materiálů a optimální konstrukcí.

Oblečení na skialpy je vyrobeno z moderních materiálů

Většina bund, mikin a kalhot od špičkových výrobců využívá nejnovější technologie v oblasti umělých a přírodních izolačních vrstev a syntetických materiálů s funkčními vlastnostmi. Mezi izolačními materiály je prachové peří stále nepřekonané. V skialpovém oblečení se často používá impregnovaná verze prachového peří. Díky tomu je ještě lépe chráněno proti měnícím se povětrnostním podmínkám a vlhkosti produkované tělem. Velmi oblíbené jsou také syntetické izolační vrstvy, jako je PrimaLoft®, které jsou odolné proti vlhkosti a dobře fungují při intenzivní námaze. Nabízejí také vynikající prodyšnost. Z materiálů používaných na výrobu mikin a kalhot se nejčastěji používají různé typy softshellových tkanin. Jedná se o materiál, který poměrně účinně chrání před poryvy větru a zároveň poskytuje základní tepelnou izolaci. Může být navíc vybaven mírně silnější podšívkou, která dále snižuje riziko prochladnutí při nízkých teplotách.
Jako izolační vrstva se obvykle používají strečové mikiny, které jsou příjemné na dotek. Jsou poměrně tenké a mají vysokou míru elasticity, což znamená, že se vždy dokonale přizpůsobí postavě.

Pokročilé střihy - moderní oblečení na skialpy

Pro optimální podmínky při rychlých výstupech a následnou optimální izolaci při rychlých sjezdech kombinuje skialpové oblečení schopnost rychlého odvodu vlhkosti s účinnou izolací. To je dobře patrné u lehkých skialpových bund. Většina z nich jsou hybridní řešení. Jedna bunda obsahuje panely z lehkého strečového materiálu a panely vyplněné syntetickou izolační vrstvou. Ty první jsou zodpovědné za zajištění správné úrovně ventilace během výstupu. Ty druhé zlepšují tepelnou izolaci při sjezdu a na vrcholu. Větruodolné modely mají často rozepínací ventilační otvory v podpaží. Lehčí oblečení na skialpy, jako jsou mikiny, mají často na zádech síťované panely, které nesnižují odpařování.

Skialpové oblečení, které účinně chrání před větrem a sněhem při sjezdu

Na vrcholu a při sjezdu vás musí skialpinistické oblečení chránit před sněhem a studeným větrem. V tom vynikají membránové kalhoty na skialpy a bundy. Speciálně vyrobené modely na skialpy jsou lehké a lze je kdykoli nasadit i sundat. To zajišťuje pohodlné podmínky při rychlých a dynamických sjezdech. Pro nejsilnější mrazy jsme připravili silně izolované bundy, které zaručují velmi účinnou izolaci i v mrazech.

Nejlepší oblečení na skialpy v obchodě 8a.cz

Nabízíme široký výběr oblečení na skialpy od špičkových horských značek. Dámské a pánské oblečení od značek Dynafit, La Sportiva, Arcteryx, The North Face nebo Salewa jsou modely speciálně přizpůsobené potřebám všech milovníků skialpinismu. Nabídka zahrnuje oblečení určené pro závodníky i pro celodenní túry v různorodém terénu. Díky přesnému určení každého modelu bylo možné použít optimální střih. Umožňuje volný pohyb s holemi do kopce, ale zároveň vás neomezuje v pohybu při náročných sjezdech. Odborníci na skialpové oblečení neustále představují nové materiály a konstrukce. Pokud se rozhodnete pro bundu nebo kalhoty od značky spojené se skialpinismem, můžete si být jisti, že jejich zpracování je na nejvyšší úrovni a že se vám při další skialpové túře budou perfektně hodit.