top

Dámské merino ponožky

Dámské ponožky merino jsou modely, které využívají přírodní vlněná vlákna pro vynikající výkon a vysoký komfort. Přírodní merino vlna je velmi příjemná na dotek a má přirozené termoregulační vlastnosti. V nabídce je pestrá škála sportovních a turistických dámských merino ponožek!
Zobrazení Mřížka Seznam

55 výrobky

na stránce
  1. -28%
    Trekingové ponožky Stance Phelan - olive

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

55 výrobky

na stránce
Vymazat

Fenomén dámských merino ponožek

Merino vlna již několik let dobývá trh s outdoorovým oblečením. Díky svým všestranným vlastnostem nemůže chybět ani v dámských ponožkách. Modely, které využívají merino vlnu, lze používat při různých formách aktivního trávení volného času. Toto vlákno je ideální pro horskou turistiku i lyžování nebo skialpinismus. Poskytuje vysoký komfort a vynikající termoregulaci. Dámské merino ponožky v naší nabídce mohou mít různou gramáž vlny. Díky tomu máme v nabídce modely vhodné pro letní období i modely, které se osvědčí v chladném počasí. Bez ohledu na teplotu poskytují optimální tepelný komfort, který vám pomůže plně si užít vaši aktivitu. Merino vlna se stále častěji používá také v modelech pro každodenní použití. Takové městské dámské merino ponožky se postarají o izolaci proti chladu a ochrání před přehřátím během dne v práci nebo na univerzitě. V kombinaci s pohodlnou obuví zajistí maximální pohodlí během aktivního dne plného různých aktivit.

Dámské merino ponožky - čím jsou výjimečné?

Merino vlna je přírodní surovina hojně používaná v outdoorovém oblečení. Získává se z ovcí merino, které se dokonale vyrovnávají s měnícími se povětrnostními podmínkami. Pasou se v místech, kde je v létě velmi vysoká teplota a v zimě klesá hluboko pod nulu. Jejich vlna jim pomáhá přežít tyto podmínky. Má termoregulační vlastnosti. Dámské merino ponožky, které jsou vyrobeny z tohoto přírodního vlákna, se dokonale přizpůsobí převládajícím teplotám. Poskytují velmi účinnou izolaci proti chladu a zároveň snižují možnost přehřátí. Tímto způsobem maximalizují vaše pohodlí při lyžování na sjezdovkách nebo při prozkoumávání horských tras. Kromě toho jsou dámské merino ponožky šetrné k pokožce. Velmi tenká vlákna se chovají zcela jinak než klasická vlna. Dámské ponožky z merino vlny nemají nic společného se starými tradičními vlněnými ponožkami, které nepříjemně "kousaly".

Velmi důležitou přírodní vlastností vláken merino vlny je také to, že zabraňují rychlému množení bakterií. Právě ty jsou zodpovědné za vznik nepříjemného zápachu při dlouhodobém používání ponožek nebo jiného oblečení. Dámské merino ponožky vydrží čerstvé mnohem déle než ponožky ze syntetických vláken nebo bavlny. To je jeden z důvodů, proč jsou ochotně vybírané na delší expedice nebo výpravy.

Dámské ponožky z merino vlny - propracovaná konstrukce

Žádné dámské merino ponožky nejsou vyrobeny pouze ze 100 % vlny. Návrháři se rozhodli přidat syntetická vlákna, aby zvýšili jejich funkčnost. Polyester má skvělou schopnost postarat se o příjemné klima u pokožky díky prodyšnosti, kterou poskytuje. Nylon má naopak pozitivní vliv na trvanlivost ponožek. Obvykle se používá v oblasti prstů a pat, které jsou nejvíce vystaveny oděru. Díky tomu si můžete model užívat po dlouhou dobu. Složení materiálu je často doplněno elastanem. Díky tomu je celek pružnější, takže se optimálně přizpůsobí profilu dámských nohou. To vám zajistí pohodlí při dalších krocích na cestě na vrchol.

Dámské merino ponožky od nejlepších značek si můžete zakoupit na 8a.cz

Nabízíme široký výběr dámských ponožek z merino vlny připravených pro všechny milovnice outdoorových aktivit. Patří mezi ně jak dámské tenčí sportovní ponožky, tak tlustší trekingové merino ponožky. Ty jsou velmi častou volbou všech milovnic delších túr po stezkách. Merino vlna se s oblibou používá také v dámských lyžařských ponožkách. Díky svým vynikajícím termoregulačním vlastnostem účinně izoluje od nízkých teplot. To je důležité zejména u plastových lyžařských bot. V naší nabídce najdete pouze dámské merino ponožky od špičkových výrobců, jako jsou Bridgedale, Icebreaker nebo Smartwool. Zaručují, že při výrobě ponožek je použita merino vlna nejvyšší kvality. To znamená nejen optimální vlastnosti vlněného vlákna, ale také jeho známý původ. Špičkové značky pečlivě kontrolují, kde jsou ovce chovány. Provádějí nezávislé audity, které kontrolují, zda je se zvířaty, z nichž je vlna získávána, zacházeno správně. Díky těmto společnostem si můžete vybrat dámské merino ponožky, které nejsou vyráběny na úkor ovcí.