top

Lezecké kraťasy

Lezecké šortky jsou ideální na letní výlety do skal i na trénink na panelu. V horkých dnech znamená lezení v šortkách větší tepelný komfort, pohodlí a volnost pohybu.
Zobrazení Mřížka Seznam

161 výrobky

na stránce
 1. -29%
  Lezecké kalhoty pánské E9 Rondo X2 - rosemary

  wish list

 2. -29%
  Lezecké kalhoty E9 Gusky - blue night

  wish list

 3. -29%
  Lezecké kalhoty E9 Gusky - caramel

  wish list

 4. -39%
  Dámské kraťasy Nograd Miss Stone Shorts - red

  wish list

 5. -39%
  Lezecké kraťasy Nograd Neo Short - almond

  wish list

 6. -22%
  Kraťasy Salewa Lavaredo Hemp Cargo Shorts - electric

  wish list

 7. -20%
  Dámské lezecké kraťasy E9 N Cleo2 - grape

  wish list

 8. -25%
  Lezecké kraťasy E9 Pentago2 - deep blue

  wish list

 9. -22%
  Lezecké kraťasy E9 Pentago2 - grape

  wish list

 10. -25%
  Lezecké kraťasy E9 N Figaro2 - royal blue

  wish list

 11. -25%
  Lezecké kraťasy E9 N Figaro2 - russet

  wish list

 12. -27%
  Lezecké kraťasy E9 Rondo Short2.2 - steel

  wish list

 13. -24%
  Lezecké kraťasy E9 Rondo Short2.2 - tobacco

  wish list

 14. -28%
  Lezecké kraťasy Patagonia Venga Rock Shorts - a.blue

  wish list

 15. -29%
  Lezecké kraťasy Patagonia Hampi Rock Shorts - green

  wish list

 16. -31%
  Lezecké kraťasy Edelrid Kamikaze Shorts V - aniseed

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

161 výrobky

na stránce
Vymazat

Lezecké kraťasy ideální na umělou stěnu a na skalách

Lezecké šortky, ať už se jedná o dámské nebo pánské modely, si zakládají na naprosté volnosti pohybu. Bez ohledu na úroveň lezení vám lezecké kraťasy poskytnou potřebnou oporu při lezení. Ať už ve skále, nebo na umělé lezecké stěně. Lezecké kraťasy se vyznačují vysokou pružností díky použití vhodných vláken. Mají také rychleschnoucí vlastnosti a vynikající prodyšnost. To zajišťuje optimální tepelný komfort a příjemný pocit sucha na pokožce i v létě na slunečných trasách. Při výběru lezeckých kraťasů si můžete být jisti, že každý detail byl navržen s ohledem na lezecké problémy. Přední lezecké značky, jako jsou Black Diamond, Ocun, Nograd, E9 nebo Rab, udělaly maximum pro to, aby se lezecké kraťasy kromě technických vlastností vyznačovaly vysokou odolností proti mechanickému poškození a originálním designem. Jsme si jisti, že v našem outdoorovém obchodě 8a.cz najdete ty správné lezecké kraťasy.

Jaký je rozdíl mezi lezeckými a turistickými kraťasy?

Lezecké kraťasy jsou především navrženy tak, aby splňovaly požadavky lezců. Ať už se věnujete boulderingu, sportovnímu lezení nebo navštěvujete lezeckou stěnu, lezecké kraťasy by vám měly poskytnout nekompromisní pohodlí. Při nošení pod horolezeckým úvazkem by tedy neměly nikde tlačit. Proto mají obvykle o něco vyšší pás, který dokonale ladí s pásem horolezeckého úvazku. K dispozici je také široký elastický lem, díky němuž vás při zapínání úvazku nemůže nic skřípnout. Za zmínku stojí také umístění kapes, které vám umožní dostat se k nim, i když máte úvazek.

Od ostatních modelů se lezecké kraťasy liší také vysokou elasticitou. Bavlna se často používá v lezeckém oblečení. Tento materiál je velmi příjemný na nošení a je ideální i pro každodenní použití. V dnešní době je mnoho modelů vyrobeno také ze směsi elastických vláken, díky čemuž je celek pružný a dokonale se přizpůsobuje postavě a pohybům, které děláme. Pružnosti lezeckých kraťasů je dosaženo také díky jejich speciálnímu střihu. Lezecké kraťasy, které využívají dodatečný klín všitý do rozkroku, nám umožňují plný rozsah pohybu bez pocitu jakéhokoli omezení ze strany materiálu. Díky tomu můžeme provádět všechny excentrické pohyby na skalách. Lezecké šortky se také vyznačují nadprůměrnou odolností proti mechanickému poškození, především proti odření a roztržení. Jsou přirozeným důsledkem pohybu v obtížném a náročném terénu, jakým je skalní prostředí.

Co si oblíbíte v lezeckých šortkách?

Především oceníte lezecké šortky pro jejich rozmanitost střihů, barev a originálních designů. Oblíbené zůstávají jak velmi krátké modely, tak 3/4 lezecké kalhoty, které o něco lépe chrání nohy před oděrem i sluncem. Zejména při lezení ve skalních útvarech, jako jsou skalní stěny a komíny, mohou být 3/4 lezecké kalhoty skutečnou záchranou pro kůži na nohou. O něco delší modely jsou často vybaveny stahovací šňůrkou pro úpravu obvodu nohavic. To je velmi pohodlné, protože je můžete kdykoli srolovat a proměnit tak ¾ model v lezecké kraťasy.

V obchodě 8a.cz najdete ideální lezecké kraťasy

Lezecké modely jsou ideální na výlet do skal, když vás doprovází slunečné počasí. Nic vám však nebrání v tom, abyste je používali i při tréninku na umělé stěně. V nabídce najdete širokou škálu modelů od krátkých lezeckých šortek až po modely s délkou ke kolenům a ¾ délky. Díky správnému střihu a nejlepším materiálům, které zajišťují vynikající pružnost a prodyšnost, je to správná volba, pokud jste lezec. Nic vám však nebrání používat lezecké kraťasy také jako univerzální outdoorové kraťasy.