top

Lezecké kraťasy

Lezecké šortky jsou ideální na letní výlety do skal i na trénink na panelu. V horkých dnech znamená lezení v šortkách větší tepelný komfort, pohodlí a volnost pohybu.
164
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 164

na stránce
 1. -36%
  Dámské lezecké kraťasy Nograd Franc - black

  wish list

 2. -33%
  Dámské kraťasy Nograd Sahel Short - emeraude

  wish list

 3. -33%
  Kraťasy lezecké dámské Nograd Sahel Short - black

  wish list

 4. -33%
  Dámské kraťasy Nograd Miss Stone Shorts - red

  wish list

 5. -36%
  Lezecké kraťasy Nograd Neo Short - almond

  wish list

 6. -19%
  Kraťasy Salewa Lavaredo Hemp Cargo Shorts - electric

  wish list

 7. -26%
  Dámské lezecké kraťasy E9 Wendy 2.2 - royal blue

  wish list

 8. -24%
  Dámské lezecké kraťasy E9 N Cleo2 - grape

  wish list

 9. -22%
  Lezecké kraťasy E9 Pentago2 - deep blue

  wish list

 10. -22%
  Lezecké kraťasy E9 Pentago2 - grape

  wish list

 11. -22%
  Lezecké kraťasy E9 N Figaro2 - royal blue

  wish list

 12. -22%
  Lezecké kraťasy E9 N Figaro2 - russet

  wish list

 13. -24%
  Lezecké kraťasy E9 Rondo Short2.2 - steel

  wish list

 14. -24%
  Lezecké kraťasy E9 Rondo Short2.2 - tobacco

  wish list

 15. -18%
  Lezecké kraťasy Edelrid Kamikaze Shorts V - aniseed

  wish list

 16. -12%
  Lezecké kraťasy Ocun Mania Shorts Jeans - dark blue

  wish list

 17. -12%
  Lezecké kraťasy Ocun Jaws 3/4 - periscope

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 164

na stránce

Turistické šortky ideální pro skalní a panelové lezení

Lezecké šortky, ať už se jedná o dámské nebo pánské modely, si zakládají na naprosté volnosti pohybu. Bez ohledu na úroveň lezení vám lezecké šortky poskytnou potřebnou oporu při lezení. Ať už ve skále, nebo na umělé lezecké stěně. Lezecké šortky se vyznačují vysokou pružností díky použití vhodných vláken. Mají také rychleschnoucí vlastnosti a vynikající prodyšnost. To zajišťuje optimální tepelný komfort a příjemný pocit sucha na pokožce i v létě na slunečných trasách. Při výběru lezeckých šortek si můžete být jisti, že každý detail byl navržen s ohledem na problémy při lezení. Přední lezecké značky, jako jsou Black Diamond, Ocun, Nograd, E9 nebo Rab, udělaly maximum pro to, aby se lezecké kraťasy kromě technických vlastností vyznačovaly vysokou odolností proti mechanickému poškození a originálním designem. Jsme si jisti, že v našem horském obchodě 8a.cz najdete ty správné lezecké šortky.

Jaký je rozdíl mezi lezeckými a turistickými kraťasy?

Lezecké šortky jsou především navrženy tak, aby splňovaly požadavky lezců. Ať už se věnujete boulderingu, sportovnímu lezení nebo navštěvujete lezeckou stěnu, lezecké šortky by vám měly poskytnout nekompromisní pohodlí. Při nošení pod lezeckým postrojem by tedy neměly nikde tlačit ani tlačit. Proto mají obvykle o něco vyšší stoupání, které dokonale ladí s pásem lezeckého postroje. K dispozici je také široký elastický lem, díky němuž vás při zapínání postroje nemůže nic skřípnout. Za zmínku stojí také umístění kapes, které vám umožní dostat se k nim, i když máte zapnutý postroj.

Od ostatních modelů se lezecké šortky liší také vysokou elasticitou. Bavlna se často používá v horolezeckém oblečení. Tento materiál je velmi příjemný na nošení a je ideální i pro každodenní použití. V dnešní době je mnoho modelů vyrobeno také ze směsi elastických vláken, díky čemuž je celek pružný a dokonale se přizpůsobuje postavě a pohybům, které děláme. Pružnosti lezeckých šortek je dosaženo také díky jejich speciálnímu střihu. Lezecké šortky, které využívají dodatečný klín všitý do rozkroku, nám umožňují plný rozsah pohybu bez pocitu jakéhokoli omezení ze strany materiálu. Díky tomu můžeme provádět všechny excentrické pohyby ve skalách. Lezecké šortky se také vyznačují nadprůměrnou odolností proti mechanickému poškození, především proti odření a roztržení. Jsou přirozeným důsledkem pohybu v obtížném a náročném terénu, jakým je skalní prostředí.

Co si oblíbíte v lezeckých šortkách

Především oceníte lezecké šortky pro jejich rozmanitost střihů, barev a originálních designů. Oblíbené zůstávají jak velmi krátké modely, tak 3/4 lezecké šortky, které o něco lépe chrání nohy před oděrem a sluncem. Zejména při lezení ve skalních útvarech, jako jsou skalní stěny a komíny, mohou být 3/4 lezecké šortky skutečnou záchranou pro kůži na nohou. O něco delší modely jsou často vybaveny stahovací šňůrkou pro úpravu obvodu nohavic. To je velmi pohodlné, protože je můžete kdykoli srolovat a proměnit tak ¾ model v krátké lezecké šortky.

V obchodě najdete ideální lezecké šortky pro vás 8a.cz

Lezecké modely jsou ideální na výlet do skal, když vás doprovází slunečné počasí. Nic vám však nebrání v tom, abyste je používali i při tréninku na panelu. V nabídce najdete širokou škálu modelů od krátkých lezeckých šortek až po modely s délkou ke kolenům a ¾ délky. Díky správnému střihu a nejlepším materiálům, které zajišťují vynikající pružnost a prodyšnost, je to správná volba, pokud jste horolezec. Nic vám však nebrání používat horolezecké šortky také jako univerzální outdoorové šortky.