top

Dámské běžecké boty

Dámské běžecké boty jsou základem vašeho šatníku, ať už se věnujete jakékoliv aktivitě. S námi budete dosahovat stále lepších výsledků a zároveň využívat technickou podporu.
183
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 183

na stránce
 1. -3%
  Dámské boty Salomon Alphacross 4 - moonscape/black

  wish list

 2. -3%
  Dámské boty Salomon Supercross 4 - black/black

  wish list

 3. -3%
  Dámské boty Salomon Supercross 4 GTX - black/black

  wish list

 4. -30%
  Boty trailové dámské CMP Zaniah - hawaian/acqua

  wish list

 5. -28%
  Dámské trailové boty Merrell Moab Flight - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 183

na stránce

Dámské běžecké boty - konstrukce

V závislosti na typu běhu, který provozujete, je důležité zvolit odpovídající obuv. Běhání po kamenité horské stezce se liší od běhu po zpevněné zemi, kde nehrozí, že se zraníte o kameny. Také městský výcvik se výrazně liší od specifické činnosti v lese. Dobře zvolené dámské běžecké boty zlepší dynamiku běhu a nejmodernější řešení, jako jsou The North Face VECTIV™ vám pomůže dosahovat stále lepších výkonů.

Membrána a odolný svršek v dámské běžecké obuvi

Dámské běžecké boty s membránou GORE-TEX® jsou nepostradatelné, když je počasí v horách nepředvídatelné. Tato technologie se však hodí, i když trénujete ve městě nebo se vydáváte na nízko položené stezky. Membrána GORE-TEX® zajišťuje maximální nepromokavost, což je nezbytné, když prší, na stezce jsou kaluže nebo proplouváte horským potokem. Dámská běžecká obuv s tímto řešením vás úplně nepromočí, což umožňuje efektivní zdolávání kilometrů za kilometrem. Membrána GORE-TEX® se navíc vyznačuje optimální prodyšností. Tato funkce zajišťuje, že přebytečná vlhkost vznikající během cvičení je řádně odváděna pryč. Tím se snižuje riziko přehřátí, které může velmi ztížit běh. Zajišťuje také, že dámská běžecká obuv zůstane déle příjemně suchá.

Dámské běžecké boty musí mít dostatečně odolný svršek, aby vydržel zátěž při cvičení. Proto výrobci jako Dynafit, On Running, Salomon, Merrell, La Sportiva, Arcteryx a další používají k výrobě většinou materiály ze skupiny polyamidů. Díky tomu se nemusíte obávat snadného poškození svršku a dámské běžecké boty zůstanou funkční po několik dalších sezón. V tomto prvku obuvi jsou často umístěny také vzdušné panely ze síťoviny. To podporuje prodyšnost membrány GORE-TEX® a výrazně snižuje přehřívání. To znamená, že z běhu vytěžíte více a neunavíte se tak rychle. Ve svršku dámské běžecké obuvi se často používají stabilizační prvky. Jejich úkolem je udržet chodidlo ve správné poloze, aby se nepohybovalo samo od sebe. To zvyšuje bezpečnost běhu v horách a umožňuje efektivněji překonávat další kilometry.

Systém vázání na dámské běžecké boty

Pro zajištění stability obuvi se místo klasických tkaniček často používá systém rychlého vázání. To urychluje přizpůsobení boty chodidlu a umožňuje to provést velmi rychle. Pokud vám do boty spadne kamínek, můžete si dámské běžecké boty rychle natáhnout a odstranit ho, aniž byste ztráceli cenné vteřiny. Účelem systému vázání, ať už v podobě tkaniček, nebo jeho rychlé verze, je správně přitisknout svršek a jazyk k noze. Zajišťuje, aby bota při běhu neklouzala, a poskytuje tak správný základ pro zdolávání kilometrů za kilometry.

Dámské běžecké boty - trakční podrážka a mezipodešev

Mezipodešev v běžecké obuvi funguje jako tlumič nárazů. V závislosti na typu obuvi a specifikách vaší aktivity je tlustší nebo tenčí a má různé materiály. Nejčastěji se používá pěna EVA. Díky ní dámská běžecká obuv účinně tlumí nárazy při běhu v horách. To uleví chodidlům a kloubům a zajistí optimální dynamiku při každém kilometru. To také znamená, že se vaše nohy neunaví tak rychle, takže si udržíte sílu na další běh, zatímco méně pokročilé modely už dávno odpadnou.

Podrážka použitá v dámských běžeckých botách musí poskytovat odpovídající dynamiku. Jejím úkolem je stabilizovat nohu tak, abyste se vyhnuli nechtěnému klopýtnutí na nerovných horských stezkách. Podrážka dámské běžecké obuvi se zároveň vyznačuje vysokou přilnavostí. To znamená, že i na vlhkém povrchu se výrazně sníží riziko uklouznutí. Není třeba dodávat, že to výrazně zvyšuje bezpečnost horského a terénního běhu.