top

Dámské běžecké boty

Dámské běžecké boty jsou základem vašeho šatníku, ať už se věnujete jakékoliv aktivitě. S námi budete dosahovat stále lepších výsledků a zároveň využívat technickou podporu.
Zobrazení Mřížka Seznam

256 výrobky

na stránce
  1. -25%
    Dámské trailové boty Merrell Antora 3 - highrise

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

256 výrobky

na stránce
Vymazat

Dámské běžecké boty - konstrukce

V závislosti na typu běhu, který provozujete, je důležité zvolit odpovídající obuv. Běhání po kamenité horské stezce se liší od běhu po zpevněné zemi, kde nehrozí, že se zraníte o kameny. Také městský trénink se výrazně liší od specifické aktivity v lese. Správně zvolené dámské běžecké boty zlepší dynamiku běhu a nejmodernější řešení, jako je The North Face VECTIV™ vám pomůže dosahovat stále lepších výkonů.

Membrána a odolný svršek v dámských běžeckých botách

Dámské běžecké boty s membránou GORE-TEX® jsou nepostradatelné, když je počasí v horách nepředvídatelné. Tato technologie se však hodí, i když trénujete ve městě nebo se vydáváte na nízko položené stezky. Membrána GORE-TEX® zajišťuje maximální nepromokavost, což je nezbytné, když prší, na stezce jsou kaluže nebo přecházíte horský potok. Dámské běžecké boty s tímto řešením vás úplně nepromočí, což podporuje efektivní naběhání kilometrů. Membrána GORE-TEX® se navíc vyznačuje optimální prodyšností. Tato funkce zajišťuje, že přebytečná vlhkost vznikající během cvičení je řádně odváděna pryč. Tím se snižuje riziko přehřátí, které může velmi ztížit běh. Zajišťuje také, že dámské běžecké boty zůstanou déle příjemně suché.

Svršek běžecké obuvi musí být dostatečně odolný, aby vydržel zátěž při cvičení. Proto výrobci jako Dynafit, On Running, Salomon, Merrell, La Sportiva, Arcteryx a další používají k výrobě většinou materiály ze skupiny polyamidů. Díky tomu se nemusíte obávat snadného poškození svršku a dámské běžecké boty zůstanou funkční po několik dalších sezón. V tomto prvku obuvi jsou často umístěny také vzdušné panely ze síťoviny. To podporuje prodyšnost membrány GORE-TEX® a výrazně snižuje přehřívání. Díky tomu získáte efektivitu běhu a neunavíte se tak rychle. Ve svršku dámských běžeckých bot se často používají stabilizační prvky. Jejich úkolem je udržet chodidlo ve správné poloze, aby se nepohybovalo samo od sebe. To zvyšuje bezpečnost běhu v horách a umožňuje efektivněji překonávat další kilometry.

Systém šněrování pro dámské běžecké boty

Pro zajištění stability obuvi se místo klasických tkaniček často používá systém rychlého šněrování. To urychluje přizpůsobení boty chodidlu a umožňuje to provést velmi rychle. Zároveň, když vám do boty spadne kamínek, můžete své dámské běžecké boty rychle vyzout a bez ztráty drahocenných vteřin jej vyndat. Účelem systému šněrování, ať už v podobě tkaniček, nebo jeho rychlé verze, je správně přitisknout svršek a jazyk k noze. Zajišťuje, aby bota při běhu neklouzala, a poskytuje tak správný základ při překonávání dalších kilometrů.

Dámské běžecké boty - trakční podrážka a mezipodešev

Mezipodešev v běžecké obuvi funguje jako tlumič nárazů. V závislosti na typu obuvi a specifikách vaší aktivity je tlustší nebo tenčí a má různé materiály. Nejčastěji se používá pěna EVA. Díky ní dámské běžecké boty účinně tlumí nárazy při běhu v horách. To uleví chodidlům a kloubům a zajistí optimální dynamiku při každém kilometru. To také znamená, že se vaše nohy neunaví tak rychle, takže si udržíte sílu na další běh, zatímco méně pokročilé modely už dávno odpadnou.

Podrážka běžecké obuvi musí především poskytovat správnou dynamiku. Jejím úkolem je stabilizovat nohu tak, abyste se vyhnuli nechtěnému klopýtnutí na nerovných horských stezkách. Podrážka dámských běžeckých bot se zároveň vyznačuje vysokou přilnavostí. To znamená, že i na vlhkém povrchu se výrazně sníží riziko uklouznutí. Není třeba dodávat, že to výrazně zvyšuje bezpečnost horského a terénního běhu.