top

Sportovní běžecké mikiny

Mikiny jsou na běhání ideální. Technické tričko s dlouhým rukávem nemusí stačit, pokud teplota vzduchu není vysoká. Pak se vyplatí přidat další teplo v podobě mikiny.
Zobrazení Mřížka Seznam

99 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

99 výrobky

Vymazat

Sportovní mikiny pro rekreační i závodní běh

Aby si uživatelé mohli svůj oblíbený sport efektivně užívat i v poněkud nižších teplotách, nabízejí výrobci svrchní oblečení určené k nošení při určitém typu aktivity, včetně běžeckých sportovních mikin. Tyto oděvy by si měli vybrat jak začátečníci, tak pokročilejší běžci. Modely jsou připraveny tak, aby měly vlastnosti, které ocení lidé provozující jogging s různou intenzitou. Pohodlí je stejně důležité při sprintu jako při klidném běhu v pomalejším tempu. Intenzita tréninku by samozřejmě měla mít vliv na to, jakou konkrétní běžeckou sportovní mikinu si uživatel vybere. Modely ze základní kolekce uspokojí amatéry, zatímco ty z high-endové řady budou vhodné pro profesionály.

Pánské a dámské sportovní běžecké mikiny

V nabídce internetového obchodu 8a.cz zákazníci najdou sportovní běžecké mikiny pro muže i ženy. Sortiment je tak široký, že vybrat modely odpovídající různým očekáváním nebude vůbec obtížné. Bez ohledu na to, zda se jedná o variantu určenou pro muže nebo typický střih pro ženy, bude mít nejdůležitější technické vlastnosti. Dámské a pánské modely se mohou lišit především střihem a designem. Ženy obvykle oceňují funkčnost stejně jako vizuální hodnoty. Proto firmy vytvářejí kolekce, které jsou často velmi pestré a využívají originální design. Barevná škála často zahrnuje i více barev. Co se týče střihu, dámské střihy zdůrazňují přednosti postavy a mají takovou konstrukci, aby dokonale padly ženskému tělu.

Běžecké mikiny jako doplněk sportovního oblečení

Běžecké mikiny se používají zejména k zahřátí těla ve dnech s mírně nižšími teplotami. Jsou stejně funkční jako ostatní prvky sportovního oblečení a mají podobné vlastnosti. Výrobci obvykle používají řešení, která jsou navržena tak, aby poskytovala podobné výsledky jako technická běžecká trička a funkční běžecké kalhoty. Proto jsou sportovní běžecké mikiny vyrobeny z lehkých materiálů, které jsou navrženy tak, aby poskytovaly správnou úroveň prodyšnosti a snižovaly riziko prochladnutí i přehřátí. To neznamená, že jsou tenké a nezaručují očekávanou hřejivost. Vše záleží na správných materiálech. Vlákna, která účinně odvádějí vlhkost od pokožky, jsou způsobem, jak udržet příjemné a suché klima kolem těla. Dobrý pocit se pak přímo promítá do vyšší efektivity vykonávaných činností.

Sportovní mikiny na běhání a každodenní nošení

Je snadné vybrat si běžecké mikiny z široké nabídky mnoha výrobců sportovního oblečení, ale jsou vhodné i pro každodenní nošení ve městě? Nic nestojí v cestě nošení technických modelů během tréninku i ve dnech odpočinku. Stále častěji jsou mikiny určeny pro všestranné použití. Vylepšené technické vlastnosti tak můžete využít i na dovolené nebo na výletě s přáteli.

Běžecké mikiny v systému vrstveného oblečení

Sportovci a lidé, kteří se věnují outdoorovým aktivitám, dobře znají systém vrstveného oblečení. Sportovní běžecké mikiny mohou být také prvkem, který se v něm používá. Jako jedna z vrstev jsou ideální, protože jejich střih a materiály jsou vhodné pro nošení společně s dalšími částmi sportovního oblečení. Tyto modely mají obvykle ploché švy nebo jsou zcela bez nich, takže jsou ideální pro nošení na technická trička a pod membránovou bundu. Tkaniny jsou také vybrány tak, aby se dobře kombinovaly se základními vrstvami i svrchním oblečením.