top

Pánské termo legíny

Pánské termo legíny zajistí optimální teplotu při pohybu na čerstvém vzduchu. Funkční legíny na lyžování, treking a horolezectví.
Zobrazení Mřížka Seznam

132 výrobky

  1. -31%
    Termolegíny Mons Royale Cascade 3/4  - black

    wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

132 výrobky

Vymazat

Pánské termo legíny jsou dokonalou ochranou proti chladu

V chladnější části roku je bez ohledu na horskou aktivitu nutné chránit tělo před příliš rychlým ochlazením. Stejně jako u svrchních oděvů můžeme i u nohou použít systém vrstveného oblečení, které je chrání před chladem. Stačí doplnit kalhoty pánskými funkčními legínami, aby se přizpůsobily mnohem nižším teplotám. Toto řešení vám umožní výrazně snížit hmotnost zavazadla a počet věcí, které si s sebou berete. Pokročilé pánské termo legíny, jako jsou ty od The North Face AMK DotKnit, dobře se nosí pod technickými, membránovými i softshellovými kalhotami. Další vrstva účinně zvyšuje izolaci a zároveň dobře spolupracuje s kalhotami, aby zajistila příjemné klima během aktivity.

Funkční legíny pro horské aktivity

Pánské termo legíny lze rozdělit podle několika vlastnosti. Velmi důležitá je samozřejmě tloušťka použitého materiálu. Většina modelů se vyrábí v několika verzích. Ty nejlehčí jsou ideální pro slunečný zimní den. Jsou také dobrou volbou pro činnosti vyžadující intenzivní úsilí. Pokud vás čekají dlouhé a strmé túry pěšky nebo na skialpových lyžích, musíte dbát na účinný odvod vlhkosti. To mohou zajistit pouze lehké modely. Na druhou stranu jsou nejsilnější pánské legíny ideální do mrazu. Skvěle se hodí pod tenké membránové nebo softshellové kalhoty a zajišťují vysoký tepelný komfort ve vyšších polohách hor. Funkční kalhoty, které zahřejí, často volí také příznivci sjezdového lyžování, kteří se na vleku musí chránit proti prochladnutí. Široká nabídka modelů umožňuje optimálně přizpůsobit tepelné vlastnosti pánských termo legín potřebám každého uživatele - horolezce, lyžaře nebo milovníka zimních treků po horských stezkách.

Mnozí výrobci nabízejí také speciální verze legín připravené pro různé sporty. Dobrým příkladem jsou funkční legíny na lyžování. Jedná se o modely s 3/4 délkou nohavic, které se skvěle hodí k vysokým lyžařským botám. Delší modely v délce nad kotníky často obepínají botu nebo se snoubí s vysokými ponožkami. Lyžařské legíny všechny tyto problémy odstraňují. Mnoho modelů má také speciálně zvýrazněné zóny s upravenou strukturou vláken, které zajišťují lepší tepelnou izolaci nebo účinnější odvod vlhkosti.

Pánské termo legíny jsou z moderních materiálů

Jednou z nejdůležitějších vlastností legín je materiál, ze kterého jsou pánské sportovní legíny vyrobeny. Syntetické modely velmi účinně odvádějí vlhkost, což z nich činí oblíbenou volbu pro dynamické a intenzivní cvičení. Pokud vás čeká strmé stoupání na skialpových lyžích nebo rychlý trailový běh v chladném počasí, jsou tyto legíny pravděpodobně tou nejlepší volbou. Velmi oblíbené jsou také pánské legíny z merino vlny. Použitá merino vlna má výjimečné tepelné vlastnosti a dokonale chrání před chladem. Kromě toho je velmi příjemná na dotek, takže nošení oděvů z ní zaručuje výjimečné pohodlí. Legíny z merino vlny jsou vhodnou volbou pro středně náročné aktivity a jsou ideální pro oblasti, kde je prioritou teplo.

Pánské funkční legíny pod membránové kalhoty

Pánské termo legíny jsou běžnou volbou pod membránové kalhoty, které samy o sobě neposkytují dostatečnou izolaci. To je patrné zejména v zimním období. Kombinace kalhot s membránou a pánských kalhot je sada, která se osvědčí jak při horolezectví, tak při lyžování. Je to dokonalá kombinace ochrany před sněhem a nízkými teplotami. Díky použití technických materiálů v legínách dokonale spolupracují s moderními membránami používanými v kalhotách a velmi účinně odvádějí vlhkost produkovanou tělem během námahy. Lehké pánské legíny jsou také dobrým způsobem, jak mírně zvýšit tepelný výkon tenkých softshellových kalhot.

Obchod 8a.cz nabízí široký výběr modelů legín

V naší nabídce najdete funkční legíny vytvořené speciálně pro milovníky outdoorových aktivit. Pružné materiály zajišťují dokonalé padnutí a plnou volnost pohybu. Ať už zdoláváte nejvyšší vrcholy světa, lyžujete nebo jen potřebujete teplé turistické legíny, všechny najdete na 8a.cz. Nejznámější outdoorové značky zaručují, že pánské termo legíny uspokojí i ty nejnáročnější uživatele.
Pro ženy máme dámské termo legíny.