top

Pánské běžecké boty

Pánská běžecká obuv zahrnuje desítky modelů vhodných pro různé formy běžeckých aktivit. Výběr toho správného pro vás závisí na typu běhu, který provozujete, a na vaší úrovni kondice. Podívejte se na pánskou běžeckou obuv, která byla vytvořena pro trénink, závody a běžecké výlety.
229
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 229

na stránce
 1. -30%
  Trailové boty Under Armour Charged Rogue 3 - black

  wish list

 2. -20%
  Trailove boty CMP Atik WP - b.blue/f.orange

  wish list

 3. -20%
  Trailové boty Dynafit Ultra 100 - dawn/black out

  wish list

 4. -20%
  Trailové boty Dynafit Feline SL GTX - army/blueberry

  wish list

 5. -20%
  Trailové boty Dynafit Ultra 100 - black out/nimbus

  wish list

 6. -11%
  Boty Brooks Catamount - blue/lime/biscuit

  wish list

 7. -20%
  Boty La Sportiva Kaptiva - yellow/black

  wish list

 8. -3%
  Běžecké boty Salomon Hypulse - indigo/white

  wish list

 9. -3%
  Boty Salomon Alphacross 4 - black/black

  wish list

 10. -3%
  Boty Salomon Supercross 4 -black/black

  wish list

 11. -3%
  Boty Salomon Predict SOC3 - orange/qush/alloy

  wish list

 12. -3%
  Boty Salomon Supercross 4 GTX - nautbl/black/rainy

  wish list

 13. -14%
  Běžecké boty Altra Lone Peak 5 - lime/black

  wish list

 14. -17%
  Trailové boty Saucony Xodus Ultra - sapphire/vizired

  wish list

 15. -28%
  Trailové boty Saucony Peregrine 12 - blue raz/acid

  wish list

 16. -11%
  Trailové boty Altra Superior 5 - orange/black

  wish list

 17. -30%
  Boty trailové CMP Zaniah - danube/acido

  wish list

 18. -16%
  Trailové boty Altra Lone Peak 6 - orange

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 229

na stránce

Pánská běžecká obuv poskytuje tlumení a prodyšnost

Pánské běžecké boty nabízejí různou míru tlumení v závislosti na typu trasy, na které svou aktivitu provozujete. Můžete si vybrat úroveň od minimální po vysokou, která bude vyhovovat vašim potřebám. Minimální tlumení bude dobře fungovat na stezkách, kde neočekáváte velké kameny a běží se po zpevněné zemi. Ta se vyznačuje omezenou pružností, protože to není tak nutné. Pánské běžecké boty s větším odpružením se dobře osvědčí na kamenitých stezkách a v proměnlivém terénu. To vám zajistí účinné tlumení nárazů při běhu. Tím se zvýší pružnost každého kroku a zlepší se ochrana před náhodným zraněním.

Vzhledem ke zvýšené fyzické námaze, ke které při běhu dochází, poskytují modely bot pohodlnou prodyšnost. Toho lze dosáhnout dvěma způsoby - pomocí materiálů a speciálních síťových panelů. Pánská běžecká obuv používá rychleschnoucí tkaniny, které odvádějí přebytečnou vlhkost vznikající při cvičení. To usnadňuje udržení příjemného suchého klimatu u pokožky a urychluje vysychání obuvi během cvičení. Síťované panely zajistí cirkulaci vzduchu kolem nohou, čímž se sníží riziko příliš rychlého přehřátí. To znamená, že pánská běžecká obuv v obchodě 8a.cz poskytne vám potřebnou podporu na každém kilometru a usnadní vám účast na závodech nebo klasický trénink.

Pánská běžecká obuv nabízí maximální přilnavost

Konstruktéři běžeckých bot používají moderní podrážky pro maximální přilnavost v proměnlivém horském terénu. V botách od značek Dynafit, Salomon, Columbia, Arcteryx, La Sportiva, The North Face VECTIV™ a další najdete podrážky vyvinuté těmito značkami nebo známými konstrukcemi jako Vibram®, Pomoca® nebo Michelin®. Každá z nich má jiné vlastnosti a je určena pro jiné povrchy, takže výběr konkrétní technologie závisí na vašich potřebách. Pánská běžecká obuv se však vždy vyznačuje zvýšenou přilnavostí k povrchu. To má vliv na vaši bezpečnost, protože snižuje riziko uklouznutí na kamenech nebo blátivých úsecích. Kromě toho návrháři používají také speciální běhoun, který zvyšuje trakční vlastnosti pánské běžecké obuvi. To se vám bude hodit, když jednou poběžíte ve smíšeném terénu a pak budete řešit blátivé nebo travnaté úseky.

Stabilita při každém kroku v pánské běžecké obuvi

Vysoká dynamika běhu po horských stezkách vyžaduje, aby výrobci používali stabilizační řešení. Ty umožňují přirozené odvalování nohy, takže pánské běžecké boty zvládnou i ty nejnáročnější trasy. Za tímto účelem návrháři jako Dynafit, On Running, Salomon, Columbia, Arcteryx, La Sportiva používají speciální struktury obklopující chodidlo. To znamená, že se eliminuje riziko samovolného pohybu chodidla, což je stejně užitečné při jízdě do kopce jako při dynamickém sjezdu. Speciální anatomicky tvarované vložky jsou však výhodné i pro pánskou běžeckou obuv. Některé mají také částečně vyztuženou mezipodešev. Každé z těchto řešení je navrženo tak, aby se bota ohýbala tam, kde má, takže zvládnete běh i na těch nejnáročnějších tratích.

Pánská běžecká obuv

Některé běžecké modely jsou vybaveny membránami. Klasické membrány GORE-TEX® nebo vlastní membrány výrobců jsou navrženy tak, aby vás ochránily před deštěm a promočením při běhu přes kaluže. Pánská běžecká obuv s membránou poskytuje voděodolnost, kterou potřebujete, když se náhle změní počasí. GORE-TEX® a další membrány samozřejmě nabízejí pohodlnou prodyšnost. Ten zajistí odvádění přebytečné vlhkosti a sníží tak nepříjemné přehřívání.

Pánská běžecká obuv - co je to kapka?

Propad je rozdíl mezi výškou podrážky na patě a špičkou. Jeho hodnota závisí na vašich potřebách, takže pokud používáte mužskou běžeckou obuv sportovně, bude se drop pohybovat kolem 4 mm, nebo dokonce 0 mm. Tyto univerzální modely pro stezky s proměnlivým terénem mají pokles mezi 6 a 12 mm. Každý běžec si tak najde něco pro sebe a vždy může očekávat maximální podporu na nadcházejících kilometrech trasy.