top

Lezecká trička

Lezecká trička jsou víceúčelové konstrukce, které můžete použít ve skalách, na panelu nebo při tréninku boulderingu. Lezecká trička poskytují maximální potěšení a pohodlí.
Zobrazení Mřížka Seznam

210 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Dámský top Wild Country Session Bra - petrol

  wish list

 2. -10%
  Dámský top Wild Country Session Bra - onyx

  wish list

 3. -30%
  Lezecké triko E9 N Onemove 2.2 - kingfisher

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

210 výrobky

na stránce
Vymazat

Lezecká trička - pohodlný minimalismus

Známí výrobci lezeckého oblečení obvykle používají k výrobě svých triček bavlnu. Díky tomu značky Ocun, Black Diamond, Rafiki, Patagonia, Wild Country a další vědí, že tento materiál funguje na stěně nejlépe. Je to proto, že námaha při lezení není tak intenzivní jako při běhu, takže prodyšnost polyesteru není potřeba. Lezecká trička z bavlny zajistí optimální ventilaci, takže vás ochrání před přehřátím. Usnadní vám také udržení příjemného suchého klimatu kolem pokožky, což zvýší spokojenost při lezení dalších metrů stěny. Bavlněná trička jsou také velmi měkká, a proto příjemná na dotek. Vyhnete se tak podráždění pokožky.

Lezecká trička - vynikající prodyšnost

Pokud je vaše lezecká aktivita intenzivnější a zdoláváte těžší stěny, vyplatí se poohlédnout se také po syntetických materiálech. Výrobci, jako je Salewa, Arcteryx a další, obvykle používají polyester a polyamid nebo kombinaci obou látek. Díky tomu si lezecká trička zachovávají část přirozené prodyšnosti pokožky. To snižuje riziko rychlého přehřátí a odvádí přebytečnou vlhkost vznikající během cvičení. Usnadní také udržení příjemného suchého klimatu na pokožce. Syntetická trička mají někdy podporu z odolného materiálu Cordura®. Obvykle se jedná o speciální panely na místech, která jsou nejvíce náchylná k oděru.

Lezecká trička - maximální volnost pohybu

Lezeckou aktivitu nesmí nic omezovat, proto výrobci používají elastan a speciální konstrukci tkaniny. Lezecká trička z bavlny a syntetiky mají často příměs tohoto materiálu. To je často podpořeno strečovou konstrukcí a volným střihem. To znamená, že vás na cestě na vrchol nebude nic omezovat. Trička jsou také často v podpaží opatřena klínem. To vám umožní využít maximální rozsah pohybu paží, takže snadno dosáhnete chytu.

Stylová lezecká trička - vynikněte!

Nabídka obchodu 8a.cz obsahuje trička v desítkách barevných provedení, takže si můžete vybrat to pravé podle svého vkusu. Výrobci však jdou vždy o krok dál, a proto je mnoho modelů potištěno výraznou grafikou. Umělci jsou často zváni k vytvoření osobitých obrazů, které se vztahují k vaší horolezecké vášni. To znamená, že trička ve vašem šatníku budou vždy stylově vyjadřovat vášeň svého uživatele.