top

Dámské sluneční brýle

Dámské sluneční brýle funkčně doplní letní i zimní styl. Než vyrazíte do přírody, na svah nebo na lesní stezku, sáhněte po praktické ochraně očí.
Zobrazení Mřížka Seznam

147 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Sluneční brýle Oakley Sylas - black ink/prizm jade

  wish list

 2. -10%
  Sluneční brýle Oakley Castel - rootbeer/bronze

  wish list

 3. -10%
  Sluneční brýle Oakley Castel - matt grey smoke/ruby

  wish list

 4. -28%
  Sluneční brýle GOG Syries T - white/smoke

  wish list

 5. -28%
  Běžecké brýle GOG Steno - black/poly.red

  wish list

 6. -31%
  Cyklistické brýle GOG Hermes - black/smoke

  wish list

 7. -25%
  Rám pro sluneční brýle GOG - plastic

  wish list

 8. -28%
  Sluneční brýle GOG Stark - n.blue/smoke

  wish list

 9. -28%
  Sluneční brýle GOG Jil - blue/blue mirror

  wish list

 10. -28%
  Sluneční brýle GOG Steno T - black/red/smoke

  wish list

 11. -29%
  Sluneční brýle Julbo Split - SP3CF - blue/blue

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

147 výrobky

na stránce
Vymazat

Dámské sluneční brýle - módní a nadčasový design

Nezáleží na tom, jestli se chystáte kempovat, pořádáte horolezecký výstup nebo se chcete zbavit stresu líným procházením horské divočiny. Sluneční brýle by neměly chybět v batohu žádné nadšenkyni do trekkingu, světoběžnice a milovnice outdoorových aktivit. Pokud trávíte většinu času odpočinkem v přírodě, můžete zvolit ležérní model. Nízkoprůhledné čočky ve stylových obroučkách nadprůměrně chrání vaše oči. Další výhodou těchto návrhů je jejich design. Mají ženský charakter a dodávají se v desítkách úchvatných designů. Oceníte, jak účinně zlepšují komfort vidění a jak zpestřují váš outfit.

Technické výhody dámských a pánských slunečních brýlí

Jasné vidění je v každé situaci zásadní. Aby ji oslnivé sluneční paprsky nerušily, obohacují návrháři sluneční brýle o četné optické technologie. Kromě toho, že jsou navrhované modely pohodlné, vyznačují se také velmi vysokou funkčností. Značky jako Julbo, Cebe, Ryders ochotně používají povlaky zlepšující kontrast pozorovaných obrazů a jejich kvalitu. O tom, zda je konkrétní varianta vhodná pro slunečné počasí, nebo pro zamračené dny, rozhoduje stupeň ztmavení čočky. Ty s vyšší propustností viditelného světla budou dobře fungovat, pokud intenzita světla není vysoká. Pro snadnější přizpůsobení měnícím se jasovým podmínkám se používají další optická vylepšení. Klíčem k dosažení tohoto výsledku je fotochromatický povlak. Na skla je nanesena antireflexní vrstva, která snižuje nežádoucí odlesky. Polarizační filtr zase eliminuje dojem spojeného obrazu a zlepšuje jasnost vnímaných objektů.

Dámské sportovní sluneční brýle

Optické výhody získané u městských a turistických modelů lze využít i při nošení sportovních modelů. Dalšími výhodami těchto variant jsou konstrukční úpravy. Dámské sluneční brýle se snaží být účinnější a jsou navrženy tak, aby na obličeji ležely stabilněji. Dynamické pohyby nemohou narušit úroveň pohodlí a nemají negativní vliv na jejich polohu. Běh nebo jízda na kole jsou proto mnohem příjemnější. Tohoto efektu je dosaženo obohacením rámečků plastovými úpravami v klíčových oblastech. Protiskluzové prvky zlepšující stabilitu jsou proto umístěny v části přiléhající k nosu a v části spočívající na uších. Sportovní modely lze také vybavit přídavnými pásky, které dále snižují riziko nesprávného umístění na obličeji.

Dámské sluneční brýle na hory

Lyžařské brýle nebo dámské horské sluneční brýle promění boj se zimními podmínkami v obohacující dobrodružství. Brýle jsou vybaveny speciálními čočkami s povrchovou úpravou na vnitřní straně, která snižuje zamlžování čoček při náročné činnosti. Skla si mnohem déle zachovávají svou průzračnost, a pokud jsou opatřeny zrcadlovou vrstvou, poskytují lepší ochranu očí před UV zářením. Polarizační čočky snižují oslnění a zlepšují zrakový komfort při jasném slunečním světle. Všechny tyto vlastnosti jsou o to cennější v zasněženém horském prostředí. Světlo je v takových podmínkách ještě intenzivnější. To může výrazně snížit kvalitu viditelnosti a následně negativně ovlivnit bezpečnost. Lyžařské brýle by proto měly být součástí výbavy každého lyžaře.