top

Batohy na silniční kolo

Batohy na silniční kolo jsou velmi lehké modely, ideální pro rychlou jízdu. Vyznačuje se malou kapacitou a zjednodušeným tvarem. Zde najdete profesionální cyklistický batoh pro turistiku a dlouhý trénink!
Zobrazení Mřížka Seznam

7 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

7 výrobky

na stránce
Vymazat

Komu jsou určeny batohy na silniční kolo?

Silniční kola jsou obvykle spojována s profesionálními závody, ale jsou mnohem univerzálnější. Mnoho lidí na nich jezdí rekreačně nebo dokonce jako turisté, protože se jim líbí vysoká rychlost, které mohou na silnici dosáhnout. Lehká karbonová kola obvykle neumožňují připevnění dalších zavazadel k rámu, kromě láhví v košících. Právě na delší vzdálenosti se hodí kompaktní batohy na silniční kolo. Na delší výlet se do nich vejde jídlo, lehká bunda nebo cyklistické rukavice, náhradní duše nebo klíče. To vše při zachování oblých tvarů, které co nejméně narušují naši aerodynamiku. Každý silniční batoh se vyznačuje velmi mírný objem, což je dáno tím, že v silně nakloněné poloze, jako na kole, by větší zátěž na zádech způsobila velké nepohodlí.

Jaký batoh na silniční kolo vybrat?

Dobrý batoh na silniční kolo musí mít několik prvků, díky kterým si ho při jízdě téměř nevšimnete. Za prvé by měl být vyroben z lehkého materiálu. Je nepravděpodobné, že by se batoh často odíral o překážky nebo byl položen na zem, takže výztuhy, které jsou v turistických batozích, jsou zde zbytečné. Za druhé by měl mít aerodynamický tvar. To znamená minimální množství dalších prvků, jako jsou kapsy nebo popruhy, na vnější straně. Vše by se mělo vejít dovnitř. Za třetí, batohy na silniční kolo by měly mít pohodlný nosný systém, který zaručuje velkou stabilitu a zároveň zajišťuje účinný odvod vlhkosti. Vzhledem k malým rozměrům batohů nemusí být příliš velký, měl by však dobře přiléhat k postavě. Za čtvrté je vhodné věnovat pozornost tomu, zda je daný cyklistický batoh vybaven reflexními prvky. Každý z nich znamená lepší viditelnost za zhoršených povětrnostních podmínek. Za páté, pokud si s sebou chcete vzít více vody, je vhodné zkontrolovat, zda je celá věc kompatibilní s hydratačním systémem. Podstatné je místo pro hydrovak a možnost vyvést hadici a připevnit ji k ramennímu popruhu.

Lehký batoh na silniční kolo si můžete zakoupit online na 8a.cz

Nabízíme široký výběr modelů předních značek. Naše batohy na silniční kolo jsou speciálně navrženy pro cyklisty a jsou ideální jak na celodenní výlety, tak na dlouhé samostatné tréninky. Když nemůžeme počítat s doplněním vody a jídla v obchodě, praktický silniční batoh bude perfektní. Špičkové značky specializující se na design a výrobu batohů zaručují vysokou kvalitu zpracování a vynikající užitné vlastnosti.