top

Taktické boty

Taktická obuv je obuv, která se osvědčí i v těch nejtěžších podmínkách. V naší nabídce najdete jak vojenskou obuv pro vojenské nadšence, tak taktickou obuv, která je skvělá pro přežití.
Zobrazení Mřížka Seznam

11 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

11 výrobky

na stránce
Vymazat

Co jsou taktické boty?

Jedná se o velmi širokou skupinu obuvi, která zahrnuje nejen vojenskou obuv, ale také modely určené pro uniformované složky, bezpečnostní pracovníky, nadšence do bushcraftu a přežití a všechny, kteří hledají maximální spolehlivost a odolnost. To jsou dvě hlavní vlastnosti, které tento typ obuvi charakterizují. Donedávna byla taktická obuv spojována s těžkými a poněkud neohrabanými vojenskými botami, které nabízely mírný komfort, zejména při vyšších teplotách. V současnosti vyráběné moderní taktické boty dokonale kombinují vysokou univerzálnost známou z klasické vojenské obuvi s pohodlím, které nabízí nejlepší trekové boty. Odlišují se rozhodně použitými materiály a barevným provedením. Všechny prvky šněrovacího systému, svršku nebo podešve se musí vyznačovat nadprůměrnou odolností, aby nedošlo k jejich selhání v nejméně očekávaném okamžiku. Vojenská obuv je také charakteristická barevným provedením bez zbytečných doplňků. V této kategorii najdete jak klasické černé a hnědé vojenské boty, tak i zelené nebo šedé taktické boty, speciálně přizpůsobené různým typům terénu.

Moderní taktické boty GORE-TEX®

Klasické vojenské boty byly vyrobeny z hrubé lícové kůže, která měla zajistit vysokou odolnost i ochranu proti vodě. Přestože mnoho modelů stále používá tuto klasickou konstrukci, dnešní přední výrobci vojenské obuvi mají mnohem širší výběr technologií a materiálů. Významnou část současných modelů tvoří taktické boty GORE-TEX® vybavené nepromokavou membránou. Jedná se o další vrstvu velmi tenkého materiálu umístěnou uvnitř svršku, která účinně zabraňuje pronikání vody dovnitř. V případě kožených vojenských bot je to dodatečná ochrana proti promočení a v případě lehčích modelů určených pro teplejší období také účinná ochrana proti dešti. Až dosud bylo zcela nemožné chránit tento typ obuvi před vodou. Díky technologii nepromokavé membrány jsou taktické boty ještě vhodnější do náročných podmínek.

Revoluce se odehrála také v materiálech používaných ve svršku. Dnes již ikonická Cordura®, vyrobená z vysoce odolného nylonu, je jen jedním z příkladů toho, jak moderní technologie mění specializovanou vojenskou obuv. Podrážky vojenských bot také vypadají úplně jinak. Mezi výrobci je oblíbená značka Vibram®. Specializovaná podrážka vyrobená ze speciální pryžové směsi skvěle kombinuje vysokou odolnost proti oděru s přilnavostí, na kterou má jistě vliv i vícesměrný vzorek určený pro různé typy terénu. Vojenská obuv musí být také pohodlná, a proto je vybavena vhodnými tlumicími systémy v mezipodešvi, ale bez snížení nabízené stability. Množství textilních a syntetických materiálů dnes umožňuje výrobcům navrhovat konstrukce s různou hmotností, tuhostí nebo parametry prodyšnosti a nepromokavosti. Díky tomu lze moderní taktickou obuv přesně přizpůsobit ročnímu období nebo terénním podmínkám, ve kterých se budeme pohybovat.

Letní a zimní taktické boty do každého počasí

Podobně jako turistická obuv, i vojenská obuv známých značek, jako je Lowa nebo Helikon-Tex se může konstrukčně a účelově výrazně lišit. Mezi taktickou obuví tvoří početnou skupinu modely určené speciálně pro použití v teplejší části roku. Takové letní taktické boty se obvykle vyrábějí z textilních materiálů, které jsou ve srovnání s přírodní kůží velmi lehké. Samozřejmě se nejedná o tenkou síťovinu známou z běžecké nebo turistické obuvi, ale o materiály, které se vyznačují mnohem větší odolností proti oděru nebo proříznutí. Nabízejí také mnohem vyšší prodyšnost, což znamená, že noha je při vysokých teplotách lépe odvětrávána. Taktické boty určené pro přechodná roční období jsou často navíc vybaveny nepromokavou membránou, která je chrání před rychlým promoknutím. Vojenské zimní boty obvykle používají přírodní kůži, která je účinnější proti sněhu a nízkým teplotám. Vybrané modely pro chladné podmínky jsou navíc zateplené. Takové taktické zimní boty se skvěle hodí do nejhoršího mrazivého počasí.

V obchodě 8a.cz si můžete zakoupit vojenskou a taktickou obuv pro mnohostranné použití

Pokud potřebujete spolehlivou obuv, která se vyznačuje maximální odolností, taktická obuv bude vynikající volbou. V naší nabídce najdete lehčí vojenské boty, které jsou ideální pro bushcraft a přežití. Vyznačují se střední hmotností a pohodlím srovnatelným se špičkovými turistickými botami. K dispozici jsou také klasické vojenské boty z kůže, které jsou vhodné do všech podmínek. Klasické materiály v kombinaci s moderními řešeními osloví všechny milovníky tradiční vojenské obuvi. Většina taktických bot je vybavena vysokým svrškem, který zajišťuje větší stabilitu při pohybu s těžkými taktickými batohy naplněnými potřebným vybavením. Díky tomu je pohyb i v náročném horském nebo lesním terénu mnohem snazší. Ať už patříte mezi nadšence do vojenství, přežití v divočině nebo bushcraftu, cestovatele či fotografa divoké přírody, jistě oceníte dobré taktické boty.