top

Lezecké batohy

Lezecké batohy umožňují pohodlnou a bezpečnou přepravu lezecké výbavy po cestě. Vyberte si batoh na lano nebo další batoh na lezení, do kterého zabalíte expresky, boty a magnézium.
57
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 57

na stránce
 1. -5%
  Batoh Black Diamond Creek Transit 32 - black

  wish list

 2. -30%
  Lezecký batoh Deuter Gravity Motion - khaki/navy/navy

  wish list

 3. -10%
  Lezecký batoh Black Diamond Crag 40 - black

  wish list

 4. -5%
  Turistický batoh Black Diamond Bolt 24 - black

  wish list

 5. -10%
  Lezecký batoh Black Diamond Pipe Dream 45 - black

  wish list

 6. -12%
  Horský batoh Deuter Gravity Expedition 45+ - tin/ink

  wish list

 7. -10%
  Batoh na lano Grivel Freedom 40
  Batoh na lano Grivel Freedom 40
  3 459 Kč 3 844 Kč

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 57

na stránce

Lezecké batohy jsou modely určené pravidelným návštěvníkům stěn a různých lezeckých oblastí, kde se leze po dně na sportovních cestách. Najdete zde jak typické batohy na lano (velmi podobné batohu na prostěradlo, ale o něco větší a prostornější pro pohodlnější nošení na zádech a lepší organizaci vybavení), tak i takové, které pojmou veškeré ostatní vybavení a lano zvlášť. Neméně oblíbeným řešením je set lezecký batoh + samostatně balené lano v plachtě, který vám poskytne volnost pohybu pod velkými sektory, z jedné cesty na druhou.
Lezecké batohy se vyznačují pevnými materiály a pancéřovanými švy, díky kterým můžete snadno přenášet těžší náklady. Batohy na lano vyráběné těmi nejrenomovanějšími značkami jsou skvělé pro intenzivní používání a dokonale chrání lano před prachem a náhodným poškozením.

Lezecký batoh - různé typy

Mezi modely pro horolezce můžeme rozlišit tři základní typy batohů. První z nich je na první pohled jednoduchý batoh na lano Proč jednoduše? Jejich hlavním úkolem je totiž pojmout prostěradlo a lano (a někdy i průvodce a boty), vydržet váhu nákladu, stejně jako maximální tah popruhů, tahání ze stojanu, házení pod kameny, šlapání a podobné zacházení. Při tom všem chraňte citlivý obsah před poškozením a znečištěním. U horolezeckého batohu s lanovou plachtou je proto kladen důraz na pancéřování konstrukce, nikoliv na detaily, jako jsou efektní kapsy (i když tam nějaké budou), složité nosné systémy (ty jsou spíše zbytné) nebo přídavné popruhy, háčky a smyčky. Lanový batoh se často ocitá na prašném terénu, takže si svým tvarem jaksi vynucuje určitou polohu, velmi stabilní, kdy se "neatraktivní" přední část lezeckého batohu jednoduše stává špíně odolným dnem plátu a výchozím bodem.
Druhým typem jsoulezecké batohy na stěnu nebo skálu, zaměřené na držení všeho kromě lana. Přibalte si expresní lana, sedací úvazek, dva páry bot, sáček na magnézium a plechovku s ním, průvodce, banány, knihu na čtení během odpočinku, mikinu a vše, co byste mohli během dne potřebovat. Jedná se o menší či větší modely různého provedení, někdy prostě zajímavé, ale ve skutečnosti vhodné pro řadu dalších aktivit.
Konečně třetím typem jsou velikostní horolezecké batohy připravené pro zdolávání vícedélkových cest a přepravu kilogramů vybavení. Lezecké batohy pro lezení ve stěnách se svou konstrukcí podobají transportním taškám, ale mají pohodlný nosný systém, který usnadňuje jejich přenášení na nově prozkoumané stěny v odlehlých oblastech. Jsou vybaveny charakteristickými tažnými rukojeťmi, pomocí kterých se po celé cestě přepravují na lanech.

Batohy na lezeckou stěnu

Tyto modely jsou ideální pro každodenní použití, ale také pro letní výlety do skal. Jsou poměrně malé, ale skvěle se hodí pro uložení veškerého potřebného vybavení na sportovní/tréninkové trase. Uvnitř je obvykle místo na pytlík na magnézium, boty, někdy i vyhrazená přihrádka na lezecké exponáty a samostatná přihrádka na doklady, klíče nebo lezeckého průvodce. Díky optimální organizaci najdeme rychle nejpotřebnější věci.
Často (ale ne vždy) je součástí lezeckého batohu také plachta, která chrání lano před ušpiněním během jištění. Můžeme si na něj také stoupnout před začátkem cesty, abychom si neušpinili lezecké boty. Batohy pro lezce tohoto typu se používají jak při letních cestách na stěnu, tak při každodenním tréninku. Je to ideální způsob, jak si po náročném pracovním dni vzít s sebou na panel oblečení, boty a postroj.

Často kladené otázky

Jak vybrat horolezecký batoh?

Lezecký batoh by měl být úzce spjat s naší činností. Pokud si s sebou berete postroj a boty pouze na trénink na panelu, dobře poslouží nejmenší modely. Pro letní výlety do skal jsou horolezecké batohy ideální pro uložení veškerého potřebného vybavení, jako jsou expanzky, friendy, karabiny, lana a další příslušenství. Ve většině případů tyto modely zaručují snadný přístup k zařízení a jsou vybaveny plachtou, která chrání zařízení před znečištěním. Největší lezecké batohy jsou optimální volbou pro přepravu lezeckého vybavení na dlouhých vícedélkových cestách.

Lezecký batoh nebo vak na lano?

Lezecké batohy na lano a lezecké vybavení jsou ideální pro delší lezení na stěně. Se všemi zavazadly na zádech máme volné ruce a můžeme snadno překonávat obtížný terén. Malý lezecký batoh např. značky Deuter může být optimální volbou i pro každodenní dojíždění do panelu, protože se do něj vejde nejen lano , ale i lezecká obuv. Pokud se nacházíte blízko stěny, je dobrou volbou lanový vak. Většina modelů je vybavena praktickými prostěradly, díky kterým si vše připravíte na výstup během chvilky.

Použijete v horách horolezecký batoh?

Lezecké batohy jsou skvělé pro lezení po skalách. Pomohou vám dopravit lezecké vybavení ke stěně, ochrání ho před znečištěním a umožní snadný přístup k vašemu vybavení. Lezecký batoh se skvěle hodí i na bouldering, protože pojme všechny potřebné drobnosti. Pokud však plánujeme zdolávat vysoké hory, měli bychom se poohlédnout po horolezeckých batozích. Liší se konstrukcí, nosným systémem a vybavením. Jsou mnohem lépe přizpůsobeny náročným horským trasám.