top

Sněžnice

Sněžnice umožní všem milovníkům zimních výprav efektivní pohyb v hlubokém sněhu. Propracované vzory jsou ideální pro zasněžené stezky a cesty.
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

na stránce
 1. -6%
  Sněžnice Tubbs Flex ALP 25 white
  Sněžnice Tubbs Flex ALP 25 white
  6 190 Kč 6 586 Kč

  wish list

 2. -12%
  Dámské sněžnice Tubbs Flex TRK 22 khaki

  wish list

 3. -6%
  Dámské sněžnice Tubbs Flex ALP 25 lime green

  wish list

 4. -12%
  Sněžnice Tubbs Flex TRK 24 khaki
  Sněžnice Tubbs Flex TRK 24 khaki
  4 303 Kč 4 890 Kč

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

na stránce
Vymazat

Sněžnice pro zimní výlety do terénu

V zimě je mnoho turistických tras pro turisty téměř nepřístupných. Silná vrstva sněhu způsobuje, že se člověk propadá nad kolena a každý krok vyžaduje velkou námahu. Za takových podmínek je chůze po delší trase prakticky nemožná. Právě s ohledem na tyto situace byly vyvinuty sněžnice. Po jejich nazutí máme k dispozici mnohem větší plochu, díky které se boty tolik nezaboří do sněhu. Díky tomu můžete udržovat docela dobré tempo chůze i v měkkém sněhu. Použití sněžnic znamená, že jakékoli počasí již nebude překážkou pro vyražení na stezku. Díky snadnému pohybu jsou sněžnice ideální jak pro začátečníky, tak pro zkušenější milovníky hor a turistiky.

Konstrukce sněžnic

Sněžnice lze připevnit k většině trekových, zimních a také horských bot. Většina modelů je vybavena speciálními popruhy. Připevnění sněžnic je velmi snadné a zabere jen několik okamžiků. Sněžnice se mohou konstrukčně výrazně lišit, ale existuje několik společných rysů. Všechny modely umožňují pohyblivost boty, takže se bota může po položení na sníh naklonit dopředu. To umožňuje pohodlnější našlapování. Kromě toho jsou pod sněžnicemi umístěny hroty, které umožňují udržet přilnavost na velmi zmrzlém sněhu. V základních turistických modelech jsou hroty malé nebo zcela vynechané. U pokročilejších sněžnic jsou hroty delší a agresivnější, aby poskytovaly dostatečnou oporu i na mírně strmějších svazích. Jedná se o skvělou volbu pro rozmanitější trasy, kde budete muset stoupat do strmějších svahů.

Pohyb ve sněžnicích

Ačkoli se na první pohled mohou sněžnice zdát objemné a těžké, jejich použití je poměrně jednoduché. Větší plocha a šířka než u standardních bot vás nutí dělat o něco širší kroky. Stačí však jen pár kilometrů, abyste si rychle zvykli na charakteristický způsob pohybu na sněžnicích. Moderní sněžnice jsou navíc vyrobeny z velmi lehkých materiálů, což znamená, že ani při delších výletech nebudou příliš zatěžovat vaše nohy. Na tvrdém podkladu, když už sněžnice nepotřebujeme, je můžeme snadno připevnit na vnější stranu batohu.

Sněžnice v obchodě 8a.cz

Nabízíme výběr značkových sněžnic, které se vyznačují vysokou spolehlivostí. Špičkové horské značky jsou zárukou nejvyšší kvality zpracování a použití odolných materiálů. Sněžnice však nejsou všechno. Pro pohodlný pohyb na zasněžených stezkách potřebujete také trekkingové hole. Ty vám umožní udržet dobré tempo chůze za všech podmínek. Sněžnice jsou skvělou volbou pro všechny turisty, kteří chtějí zimu využít naplno. Pěší túry po stejných stezkách jako v létě, jen pokrytých silnou vrstvou sněhu, vám poskytnou zcela nové zážitky.